Kreatywne pomysły na dekorację stołu ”,

Jeśli chodzi o ustawienie stołów, to zwolenników jest tylu, ilu przeciwników. Jeśli jest tylko kilku gości, i tak nie jest to konieczne. Tylko przy grupie liczącej około ośmiu gości pomocna może być pomoc przy wyborze osoby siedzącej obok ciebie. Zwróć uwagę na wspólne zainteresowania i preferencje Twoich gości. Gwarantujemy ożywione dyskusje przy stole i miłą atmosferę.
Dodatkowa wskazówka: Ułożenie miejsc pozostaw przypadkowi - z małą loterią: Po prostu ponumeruj miejsca i pozwól swoim gościom losować.

Ustawienie stołu ma sens tylko podczas większych uroczystości.

Zdjęcie: iStock / wernerimages

Gotowanie dla i z przyjaciółmi to świetna zabawa dla wszystkich, ciesząc się i świętując razem i tak. Pieczołowicie nakryty stół zapewnia odpowiednią oprawę i harmonijną atmosferę, w której Twoi goście mogą jeszcze bardziej cieszyć się pysznym jedzeniem. Najlepiej wybrać specjalny motyw do dekoracji stołu.

Pomysły na menu

Kwiatowe dekoracje stołu.

Zdjęcie: Ginger Ray

Znalezienie odpowiedniej dekoracji stołu jest bardzo łatwe, jeśli np. użyjesz menu jako przewodnika. Na kolejnym spacerze po lesie możesz zebrać wspaniałe elementy dekoracyjne na rustykalną kolację. Dzięki naturalnym materiałom, takim jak szyszki, kora, gałązki i liście, możesz w mgnieniu oka wyczarować odpowiednią atmosferę. Do dekoracji stołu możesz wykorzystać również naturalne tkaniny, takie jak filc lub worek na ziemniaki - tak podkreślisz ten tradycyjny styl.
Potrawy mogą również służyć jako źródło pomysłów: znalezione przedmioty z plaży, takie jak rozgwiazdy, małże i trochę ozdobnego piasku, tworzą morską atmosferę podczas posiłku np. z owoców morza. Oczywiście nie ma granic dla kreatywności: drewno dryfujące, domowe papierowe łódki, osobista wiadomość w butelce - to wszystko klimatyczne akcesoria.

Pomysły na sezon

Innym tematem dekoracji stołu może być na przykład aktualny sezon. Wybierz odpowiednie kolory i elementy z natury, aby zintegrować je z dekoracjami stołu. Każda pora roku ma na to świetną ofertę: Wiosna oferuje kolorowe kwiaty, świeżą zieleń: stół mnóstwo delikatnych pojedynczych kwiatów, udekorowanych grządkami z rzeżuchy lub kocich traw. Lato inspiruje marynistyczne gadżety: muszle i czerwone lakierowane gałązki rozłożone na stole jak „korale”, szklanki z ptasim piaskiem, w których umieszcza się jasnoniebieskie świece pełnią rolę wyspy światła. Jesień wnosi orzechy, szyszki i liście we wszystkich odcieniach do dekoracji stołu. Zimą maczaj małe jabłka z czerwonymi policzkami najpierw w białku jajka, a następnie w cukrze - efekt szronu jest idealny.

Udekoruj swój stół kolorami sezonu.

Zdjęcie: Maisons du monde

Typowe dekoracje stołu

Pochodzenie menu może być również inspiracją do dekoracji stołu. Jeśli serwujesz typowe danie, pasujące dodatki tworzą nastrojową atmosferę.

azjatyckie

W przypadku posiłku w stylu dalekowschodnim warto polegać na prostych kolorach i wyrazistych kształtach. Indywidualne akcenty kolorystyczne, takie jak bogata zieleń fasoli, rozluźniają surowe linie stołu. W przypadku tego typowego dania kontury danego regionu zostały narysowane kredą na stole.

Meksykańska

Złota kukurydza, czerwona salsa, zielone chilli – meksykański obiad nie może być wystarczająco kolorowy. Wybierz tkaniny i elementy dekoracyjne w jasnych, jasnych kolorach i tym samym zapewnij swoim gościom niesamowitą radość. Plakietki z imionami na małych kaktusach wskazują układ stołu.

Francuski

Kuchnia francuskiego bistro jest idealna na nieformalny posiłek lub małą przekąskę: trochę bagietki, oliwki marynowane w ziołach i kieliszek dobrego wina - często mniej znaczy więcej. Tkaniny w biało-czerwoną kratkę i proste białe naczynia są wspaniałe na posiłek w stylu francuskim. Czerwona świeca w butelce wina również podkreśla bistro szyk.
Dodatkowa wskazówka: przy całej zabawie związanej z dekoracją nigdy nie przeciążaj stołu. Zapewnij miejsce na butelki lub kosze na chleb i pamiętaj, że kompozycje kwiatowe nie powinny przeszkadzać w wyglądzie i słowach.

Ponieważ oko też je, smakuje jeszcze lepiej z pięknie zaprojektowanymi dekoracjami stołu.

Zdjęcie: Villeroy & Bosch

Idealna dekoracja stołu

Drodzy przyjaciele, świetne jedzenie, dobre wino - to najpiękniejsze godziny. Jedzenie smakuje jeszcze lepiej, jeśli zaoferujesz również coś dla oka: z pięknie zaprojektowaną dekoracją stołu. W rozmowie z DAS HAUS stylistka wnętrz Katrin Heinatz zdradza swoje sztuczki.

Mówią: „Jesz oczami” – więc dekoracje stołu muszą być na liście zakupów lub?

„Świetny pomysł, ale najważniejsze są podstawy: dobre naczynia, piękne okulary, porządne serwetki. Najszybszym sposobem na nakrycie świątecznego stołu są białe obrusy. Jeśli go nie masz, możesz również użyć prasowanego prześcieradła."

A jeśli chcesz więcej?

„W takim razie powinieneś inspirować się okazjami i porami roku. Na wiosnę na przykład zawsze ozdabiam kwiatami i robię krążki na serwetki z elastycznych odmian, takich jak frezja czy tazette."

Twoje pomysły na błyskawiczną dekorację?

„W mgnieniu oka efekty można uzyskać za pomocą kolorowych papierowych serwetek na białych naczyniach – nie jako mdłe trójkąty przy talerzu, ale jako odważne kwadraty ze sztućcami na wierzchu."

W związku z boomem kulinarnym większy nacisk kładzie się na dekoracje stołów?

„To naprawdę się ściera. Myśl o zakupie nowej usługi od lat należała do przeszłości. To się teraz zmienia. Więcej zostajesz w domu, zapraszasz znajomych. Wtedy oczywiście też chcesz się umilić."

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here