Zakrzywiona winda sprawia, że ​​wąskie, kręte schody są pozbawione barier”,

Winda schodowa to termin określający różne rodzaje wind. Obejmuje to również windę zakrzywioną, która jest windą schodową specjalnie przystosowaną do schodów z zakrętami. Jeśli potrzebujesz windy krętej, specjalista z firmy windy schodowej przyjdzie do Twojego domu i zmierzy dokładnie schody, po których chcesz się wspiąć. Następnie powie Ci, czy instalacja windy zakrętowej jest możliwa. Jeśli schody są faktycznie zbyt wąskie lub zbyt skośne dla windy krzywoliniowej, należy wyjaśnić, czy zmiana konstrukcji schodów lub montaż windy domowej jest tańsza finansowo i realna.

Uzyskaj oferty od ekspertów tutaj:

Produkcja i montaż windy łukowej

Jeśli schody są przystosowane do windy krzywoliniowej, szyny ślizgowe windy są wykonane zgodnie z przyjętymi wymiarami. Pracownicy firmy zajmującej się windą schodową montują wykonaną na zamówienie windę łukową w uzgodnionym terminie, zwykle w ciągu jednego dnia. Wieczorem możesz po raz pierwszy usiąść w swojej zakrzywionej windzie i bez wysiłku dostać się na następne piętro. Jeśli konstrukcja budynku nie pozwala na łatwy montaż windy łukowej, należy zainstalować specjalne wzmocnienia. Środki te podnoszą cenę, a także wydłużają godziny pracy.

Wymagania dotyczące instalacji windy łukowej

Winda zakrętowa to jeden ze sposobów na zapewnienie dostępu bez barier na trudnych klatkach schodowych. Jednak, aby móc zainstalować windę krzywą, muszą być spełnione pewne wymagania.

 • Minimalna szerokość schodów musi wynosić 70 centymetrów, aby można było unieść siedzenie.
 • Na górze i na dole schodów musi być wystarczająco dużo miejsca, aby zmieścić podniesione siedzenie.
 • Użytkownik windy krzesełkowej musi być fizycznie zdolny do samodzielnego korzystania z windy.
 • Może być trudny w użyciu dla osób starszych lub niespokojnych. Należy to wcześniej przetestować.
 • Winda zakrętowa może być również zaprojektowana jako winda platformowa do transportu osoby na wózku inwalidzkim. Wymaga to jednak jeszcze szerszych schodów, w zależności od wielkości zastosowanej platformy.
 • Schody, które są zbyt strome lub te, których zakręty są zbyt ciasne, nie mogą być pokonywane za pomocą windy łukowej.

Wskazówka: Jeśli klatka schodowa jest zbyt wąska dla windy krzywoliniowej jako windy do siedzenia, należy wyjaśnić, czy winda stojąca jest alternatywą. Zajmuje jeszcze mniej miejsca, ale jak sama nazwa wskazuje, można z niego korzystać tylko w pozycji stojącej. Winda podłogowa to również alternatywa dla osób z problemami ze stawami, które mają problemy z siadaniem i wstawaniem.

Nawet najbardziej strome schody można wspiąć się za pomocą windy krętej.

Zdjęcie: iStock / cerro_photography

Zalety i wady windy na zakrętach

Zalety

niekorzyść

 • Wąskie, kręte schody (również
  Schody kręcone pod warunkiem, że są szerokie
  wystarczy) stać się bez barier.
 • Podnoszenie zakrętów to jedno
  tania alternatywa dla
  Winda, winda domowa lub przeprowadzka
  mieszkanie bez barier
 • Osoby, które nie mają schodów
  więcej może wzrosnąć w
  pozostań w swoim środowisku domowym.
 • Wąskie schody są również dla
  Osoby z fizycznym
  Ograniczenia też na pewno
  pokonać.

 • Dla osób korzystających ze schodów
  z podniesieniem zakrętu jak zwykle (do
  stopa) będzie chciał tego użyć
  jeszcze bliżej.
 • Transport
  Przedmioty lub meble
  schody stają się trudniejsze.
 • Dla przestraszonych ludzi to jest
  Jazda w zakręcie windy nadal
  trudniejsze niż w jednym
  Winda schodowa na linii prostej
  klatka schodowa.

Koszt instalacji windy łukowej

Zakrzywione windy są zawsze wykonywane na zamówienie, które muszą być dostosowane do warunków w domu i na danej klatce schodowej. Pod tym względem występują duże różnice cen, w zależności od zakresu korekt. Długość wzniesienia krzywej również wpływa na cenę. Podane ceny dotyczą instalacji na jednym piętrze. Jeśli zakrzywiona winda ma łączyć kilka pięter, cena odpowiednio wzrasta.
Podczas gdy winda schodowa na prostych schodach zaczyna się od około 3.000 euro, winda po łuku kosztuje mniej niż 10, w zależności od stopnia trudności instalacji.000 i 20.000 euro.
Wskazówka: Jeśli cena podniesienia krzywej, którą zamierzasz kupić, znajduje się na górnym końcu powyższego zakresu, powinieneś sprawdzić alternatywną windę domową. Windy domowe zajmują mało miejsca, są bardzo wygodne i ciche. Ceny prostych modeli zaczynają się od niecałych 20.000 euro.

Jeśli interesuje Cię winda schodowa, dostawców w Twojej okolicy możesz znaleźć tutaj:

Może zainteresuje Cię również Leben Winda schodowa: System pomocniczy, który usuwa przeszkody Prawo i podatki Zamówienie windy schodowej: Odwołanie jest dozwolone Leben Używane windy schodowe: Oszczędzaj koszty dzięki dobrej wydajności

Programy finansowania wind zakrzywionych

Wsparcie dla bezbarierowej konwersji przestrzeni życiowej jest dostępne w różnych formach z różnych biur.

 • Kasa Ubezpieczenia Opieki Długoterminowej może przeprojektować mieszkanie pod kątem dostępności z dotacją do 4.Dofinansowanie 000 euro. Wymagany jest uznany stopień staranności.
 • Z 5.Państwowa instytucja kredytowa na rzecz odbudowy (KfW) promuje życie dostosowane do wieku.
 • Do 50.KfW udziela 000 EUR jako niskooprocentowanej pożyczki na ten sam cel.
 • Prawie wszystkie kraje związkowe ustanowiły programy finansowania mające na celu wsparcie odpowiedniej do wieku renowacji mieszkania. Ponadto na szczeblu państwowym oferowane są programy doradcze dotyczące takich środków konwersji”.
 • Niektóre programy można ze sobą łączyć.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here