L800HX: nowy inteligentny głośnik Gigaset”,

Sterowanie głosowe, dźwięk lub optyka — nowy Smart Speaker firmy Gigaset zapewnia wszechstronne wrażenia.

Zdjęcie: Gigaset

Jak działa Gigaset Smart Speaker L800HX?

W przeciwieństwie do przewodowego rozwiązania Amazon z dodatkowym złączem, L800HX oferuje bezprzewodowe i intuicyjne połączenie między kontrolą Alexa a telefonią DECT. Głośnik jest konfigurowany za pomocą instrukcji krok po kroku za pomocą aplikacji Gigaset. Po podłączeniu głośnika do domowej sieci WLAN i dowolnej stacji bazowej DECT lub routera DECT (np. FRITZ!-Box) oraz sprzężenie z kontem Alexa, głośnik jest gotowy do użycia.
Połączenia można następnie odbierać za pomocą sterowania głosowego i można korzystać ze znanych funkcji Alexa. Sterowanie głosowe eliminuje typowe funkcje telefonu, takie jak klawiatura czy wyświetlacz. Ponieważ głośnik WLAN działa również jako zestaw głośnomówiący, do wykonywania połączeń nie jest już potrzebna oddzielna słuchawka.

Dzięki inteligentnemu głośnikowi L800HX od Gigaset możesz teraz sterować muzyką z wygodnej kanapy.

Zdjęcie: Gigaset

Gigaset Smart Speaker L800HX: szczegóły

Rozwój innowacji w dziedzinie inteligentnego domu i telefonii jest częścią podstawowej działalności niemieckiego producenta komunikacyjnego Gigaset. Dlatego od L800HX można słusznie oczekiwać wysokich standardów jakości. Bliższe spojrzenie pokazuje, czy inteligentny głośnik spełnia oczekiwania.
 

 • Wycisk zewnętrzny: Dzięki cylindrycznej konstrukcji i szarej osłonie z tkaniny, L800HX wizualnie przypomina Echo Plus firmy Amazon. Niebieski pasek LED jest również podobny do wersji Amazon. Design sprawia wrażenie ponadczasowego, wykonanie prezentuje się na wysokim poziomie.
   
 • Instalacja: Dzięki szczegółowym instrukcjom za pośrednictwem aplikacji Gigaset (dostępnej na Androida i iOS), konfiguracja inteligentnego głośnika nie powinna stanowić większego problemu, nawet dla „laików technicznych”. Dostarczone instrukcje są również zaprojektowane tak, aby były proste i zrozumiałe. Żadne inne połączenia kablowe nie są potrzebne poza przewodem zasilającym.
   
 • Dźwięk: Chociaż L800HX jest pierwszym inteligentnym głośnikiem Gigaset, nadal ma dobry i dojrzały dźwięk. Tony wysokie i niskie 3-calowego głośnika są zrównoważone, ale maksymalna głośność powinna być nieco głośniejsza. Dlatego L800HX nie nadaje się do nagłośnienia na przyjęciu domowym. W przeciwieństwie do wielu obecnych głośników WIFI (takich jak Echos), Gigaset Smart Speaker nie ma funkcji multi-room, dzięki której ta sama lista odtwarzania może być odtwarzana w kilku pokojach. Brakuje również odtwarzania stereo. Chociaż nie jest to standardem u konkurentów Amazona i Google, można to osiągnąć za pomocą dwóch synchronicznie działających głośników.
   
 • Telefonia: Każdy, kto jest przyzwyczajony do telefonowania za pomocą zestawu głośnomówiącego, będzie mógł również dobrze się zaaranżować dzięki inteligentnemu głośnikowi. Solidna jakość dźwięku głośnika zapewnia dobrą jakość połączeń przychodzących. Podyktowanie numeru telefonu nie jest już konieczne w przypadku połączeń wychodzących dzięki opcji integracji kontaktów za pomocą aplikacji Alexa. Zamiast dyktować numer, nazwisko osoby, do której należy zadzwonić, można podać bezpośrednio za pomocą sterowania głosowego (na przykład „Alexa, zadzwoń do Tiny."). Jednak każdy musi sam zdecydować, czy przeniesienie wszystkich kontaktów do Amazona jest pożądane.

Kup teraz Gigaset Smart Speaker od Amazon.

Zdjęcie: Gigaset
 • Kontrola głosu: Inteligentny głośnik ma wszystkie funkcje sterowania głosowego Alexa. Jedyna wada: w przeciwieństwie do Amazon Echo, usługa strumieniowania Spotify nie może być kontrolowana za pomocą L800Hx. Dostępne są tylko Amazon Music, Deezer i Tuneln. To zniechęci jednego lub drugiego.
   
 • Łączność: Każdy, kto kupuje urządzenie reklamujące, że łączy w sobie cechy wydajnościowe dwóch produktów, słusznie oczekuje pełnej łączności dla obu produktów. Ogólnie rzecz biorąc, inteligentny głośnik L800HX spełnia te oczekiwania. Oprócz połączenia z FRITZ!Box lub Telekom Speedport, głośnik może być również obsługiwany na dowolnym innym popularnym routerze DECT. Ten dla FRITZ!Dostępny w pudełku tryb eko redukcji mocy promieniowanej nie jest obsługiwany. Odtwarzanie muzyki przez FRITZ!Z drugiej strony media aplikacji działają bez żadnych problemów. Z funkcji Alexa można korzystać w pełnym zakresie, z wyjątkiem Spotify. Sterowanie innymi urządzeniami Alexa jest w zasadzie możliwe dzięki L800HX, jednak w przeciwieństwie do Amazon Echo, ZigBee nie jest obsługiwany.
   
 • Ochrona danych: Pod względem ochrony danych standard L800HX jest porównywalny ze standardami asystentów głosowych Alexa firmy Amazon. Klienci muszą zaakceptować fakt, że nagrania audio będą przesyłane do Amazon podczas korzystania z L800HX. Sam Amazon obiecuje wysoki poziom bezpieczeństwa „podsłuchiwanych” danych, ale w niedawnej przeszłości firma zwróciła na siebie również uwagę poprzez naruszenia danych. Odczytywanie wszystkich kontaktów telefonicznych przez aplikację Alexa w celu korzystania z głosowego wyboru dzwoniącego może być również krytycznie oglądane pod kątem ochrony danych.
   
 • Dodatkowe funkcje: Inteligentny głośnik oferuje szereg inteligentnych funkcji. Na przykład pierścień LED świeci w różnych kolorach w zależności od trybu funkcji, na przykład niebieski w trybie sterowania głosowego lub zielony w trybie telefonii. W zależności od ustawienia podświetlany pierścień świeci, miga lub obraca się. Połączenia mogą być również przekazywane do innych wewnętrznych partnerów połączeń DECT za pomocą poleceń głosowych.
   
 • Użycie offline: Za pomocą pięciu przycisków wejściowych na górze inteligentnego głośnika można również używać w trybie offline (tj. bez połączenia Alexa). Muzyka może być odtwarzana przez kabel (gniazdo 3,5 mm), a także przez Bluetooth i WLAN.
   
 • Cena: W porównaniu do innych głośników WLAN z połączeniem Alexa, cena inteligentnego głośnika wynosząca 182,29 euro (aktualna cena Amazon) wydaje się stosunkowo wysoka, ale uważasz, że integracja telefonii DECT z systemem Amazon Echo jest możliwa tylko przy dodatkowym zakupie Echo Connect (ok. 35 euro), całkowita cena wydaje się całkowicie uzasadniona z uwagi na zakres oferowanych funkcji.

Kup teraz Amazon Echo od Amazon.

Zdjęcie: Amazonka

Porównanie Gigaset Smart Speaker L800HX

Nawet jeśli Gigaset Smart Speaker L800HX jest jak dotąd jedynym głośnikiem WLAN, który ma zintegrowane połączenie DECT, wciąż pojawia się pytanie, czy ta innowacja wystarczy, aby złapać obecne topowe psy, Google Home i Amazon Echo 2 czy Amazon Echo Leaving Plus 2 w tyle, zwłaszcza że integracja DECT jest możliwa również w systemie Amazon. Porównanie pokazuje zalety i wady innowacji Gigaset.

  Gigaset Smart
Głośnik L800HX
Strona główna Google
Inteligentny głośnik
Amazonka
Echo 2
Amazonka
Echo Plus 2
waga 1.180 gr 477 gr 821 gr 780 gr
znajomości DECT,
DOSTĘP DO BEZPRZEWODOWEGO INTERNETU,
Bluetooth,
gniazdo 3,5 mm
DOSTĘP DO BEZPRZEWODOWEGO INTERNETU DOSTĘP DO BEZPRZEWODOWEGO INTERNETU,
Bluetooth,
gniazdo 3,5 mm
WLAN, bluetooth,
gniazdo 3,5 mm
głośnik 3 cale
głośnik
Wysoka wycieczka
głośnik

Głośnik niskotonowy 63 mm
i 16 mm
Głośnik wysokotonowy

Głośnik niskotonowy 76 mm
i 20 mm
Głośnik wysokotonowy
Łączność Spotify i
ZigBee
nieobsługiwany
nie
ograniczenia
nie
ograniczenia
nie
ograniczenia
sterowniczy
Inteligentny dom
tak tak tak tak
Tryb offline tak nie nie nie
Klawisze wprowadzania 5 1/
Powierzchnia dotykowa
4 4
Wielopokojowe-
funkcjonować
nie tak tak tak
stereofoniczny-
reprodukcja
nie z 2
Głośniki
z 2
Głośniki
z 2
Głośniki
Różne
Projekty
nie tak tak tak
Cena £ około. 180 euro około. 100 euro około. 100 euro  około. 150 euro

Zalety i wady Gigaset Smart Speaker L800HX

Zalety niekorzyść
Bezprzewodowa integracja DECT Brak funkcji multi-room
Kontakty mogą być zintegrowane Brak odtwarzania stereo
Łatwa konfiguracja z
Instrukcje krok po kroku
Sterowanie głosowe dla
Spotify niedostępne
Może być używany w trybie offline Względnie niski
Maksymalna głośność
Dobra jakość dźwięku Tryb ECO FRITZ!-skrzynka
nie jest wspierany.

Kup teraz Amazon Echo Plus od Amazon.

Zdjęcie: Amazonka

Wniosek: Gigaset Smart Speaker L800HX to dobre urządzenie 2 w 1

Dzięki głośnikowi Smart Speaker L800HX Gigaset z powodzeniem łączy sterowanie głosowe Alexa i telefonię DECT. Prosta konfiguracja i bezprzewodowa integracja DECT to prawdziwy plus głośnika WLAN. Jeśli chodzi o łączność, w zasadzie nie trzeba iść na leniwe kompromisy. Miłośnikom muzyki jednak brak kontroli głosowej Spotify będzie bardzo tęsknić.
Dzięki dobremu dźwiękowi i dobremu wykonaniu L800HX nie musi uciekać przed porównaniem z liderami rynku z Google i Amazon. Z funkcją multiroom jest tylko trochę do nadrobienia. To, czy głośnik faktycznie zastępuje klasyczny telefon ręczny DECT, czy też jest zintegrowany z istniejącym systemem DECT jako dodatkowy telefon głośnomówiący, pozostaje kwestią gustu.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here