Farba do zaprawek ”,

Popraw lakier - dzięki temu lakier znów będzie piękny i stabilny

Drobne skazy lakieru, na przykład rysy, wyszczerbienia, łuszczenia lub tępe plamy, na większości powierzchni stanowią nie tylko problem estetyczny, ale także funkcjonalny. Ponieważ jeśli powierzchnia farby nie jest już zamknięta, szczelna i gładka, wilgoć, brud lub światło UV mogą dostać się na powierzchnię. Na dłuższą metę uszkadza to nie tylko materiał leżący pod spodem, m.in. B. Drewno czy metal, ale także przyspiesza zużycie lakieru.

Nawet najlepsza farba nie może dłużej rdzewieć © Ims Ims, stock.cegła suszona na słońcu.com

Dzięki przysłowiowej „cienkiej główce” woda bez trudu przedostaje się między lakier a podłoże, osadza się tam i inicjuje różne niepożądane procesy. Na przykład rdza może bardzo szybko rozprzestrzeniać się wzdłuż drobnej rysy, dostać się pod nieuszkodzoną wcześniej farbę i szybko podnieść ją razem z utlenionym metalem. To samo dotyczy lakierowanego drewna, które nie rdzewieje, ale w niezabezpieczonych miejscach może pęcznieć, kurczyć się lub stawać się kruche, przez co otaczający lakier wkrótce nie będzie już prawidłowo trzymać. Wtedy farby nie można już po prostu naprawić, zamiast tego wszystko musi być dokładnie oczyszczone, odrdzewione, przeszlifowane i, jeśli to konieczne, wcześniej ponownie zagruntowane, aby zatrzymać dzieło zniszczenia.

Malowane powierzchnie wewnątrz i na zewnątrz należy zatem regularnie sprawdzać i sprawdzać, aby uniknąć głębszych lub większych uszkodzeń. Mniejsze wady lakieru, które wskazują na początek zużycia, takie jak chropowata powierzchnia, rysy włoskowate lub uszkodzenia powierzchniowe, można zwykle łatwo naprawić, pod warunkiem, że powierzchnia jest nienaruszona i stabilna.

Najpierw wyczyść farbę, a potem napraw

Malowanie okien drewnianych © Stockphoto-Graf, stock.cegła suszona na słońcu.com

Malowane powierzchnie, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, i tak muszą być regularnie czyszczone i pielęgnowane, aby pozostały piękne i służyły przez długi czas. Ważne jest, aby postępować tak delikatnie, jak to możliwe - unikać stosowania agresywnych środków czyszczących i nie szorować, ale najlepiej tylko miękką szmatką, niewielką ilością wody, łagodną wodą z mydłem lub odpowiednim środkiem do czyszczenia lakieru lub. Produkty pielęgnacyjne działają. Jest ich mnóstwo, m.in. smary i silikony do czyszczenia metali lakierowanych, odświeżacze i środki pielęgnacyjne do lakierowanych mebli drewnianych, środki do czyszczenia parkietów do lakierowanych podłóg drewnianych i stopni, specjalne pasty do szelaku, środki do pielęgnacji lakieru samochodowego itp.

Aby szorstkie lub matowe powierzchnie ponownie uzyskać gładkość i połysk, można je również polerować. W przypadku wrażliwych powierzchni dostępne są szczególnie delikatne pasty, które nie zawierają żadnych środków ściernych ani silikonów. Jeśli pracujesz z pastą zawierającą materiały ścierne, właściwa technika jest kluczowa - mały i równomierny nacisk, małe ruchy oraz odpowiednia ilość i nakładanie pasty.

Każdy, kto słuchał profesjonalnego malarza i lakiernika opowiadającego o polerowaniu wie, że to nauka sama w sobie. W rezultacie lakiernie mają wiele wspólnego z rekompensowaniem błędów popełnianych przez rzemieślników hobbystów. B. Do usuwania hologramów z lakieru samochodowego lub malowania w miejscach, w których szpachla i podkład prześwitują po nadgorliwym polerowaniu. Odświeżanie, zabezpieczanie i pielęgnację mebli bardzo dobrze może wykonać również laik – wystarczy postępować zgodnie z zaleceniami producenta na opakowaniu. Naprawa drobnych defektów lakieru również nie stanowi problemu dzięki narzędziom pokładowym i odpowiednim małym pomocnikom ze sklepu z narzędziami.

aż do 30% zapisać

Malowanie, tynkowanie, tapetowanie
Tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańszych malarzy i tynkarzy, porównaj oferty i zaoszczędź.

Retusz lakieru - usuń rysy, łuszczenie i dziwactwa

Istnieje wiele materiałów, narzędzi i kompletnych zestawów do naprawy drobnych uszkodzeń lakieru. © Fukume, stock.cegła suszona na słońcu.com

Istnieje wiele domowych sposobów i trików na naprawę drobnych, bezproblemowych niedoskonałości lakieru. Na przykład, powierzchowne rysy na drewnianych meblach można często ukryć, pocierając je obranym orzechem lub za niewielkie pieniądze można kupić twardy wosk w sztyfcie, pisak do retuszu lub zestaw do malowania ze sklepu z narzędziami. Znajdziesz tam odpowiednie materiały i narzędzia naprawcze do każdego rodzaju lakieru i uszkodzeń, jakie można sobie wyobrazić, w tym różne wypełniacze i płynne materiały, takie jak drewniane szpatułki lub płynny cynk do wypełniania i wyrównywania głębszych pęknięć i dziur.

Zasadniczo uszkodzony obszar musi być czysty i suchy przed nałożeniem lub nałożeniem materiału naprawczego. Luźne części, takie jak łuszcząca się farba, można usunąć pęsetą lub szpachelką, szczotką drucianą lub papierem ściernym, w zależności od powierzchni i rozmiaru - zawsze pracuj tak delikatnie i na małą skalę, jak to możliwe. W przypadku bardziej rozległych lub rozległych uszkodzeń sensowne może być przemalowanie całego obszaru, aby później nie było widać żadnych przejść.

w sanier.pl znajdziesz różne artykuły na temat malowania, które pomogą Ci wybrać odpowiednie materiały i dobrze wykonać zadanie. Na przykład przeczytaj nasze porady dotyczące malowania metalu lub malowania tworzyw sztucznych - zawierają również wskazówki dotyczące czyszczenia i naprawy lakieru. W celu lepszego planowania i przygotowania bardzo pomocne mogą być również te dwa artykuły o rodzajach farb do różnych obszarów zastosowania i produkcji dobrych powierzchni malarskich.

Nałóż nową farbę na starą - warto na to zwrócić uwagę

Profesjonalny lakier składa się nie tylko z warstwy wierzchniej, tj. widocznej przezroczystej lub kolorowej warstwy lakieru, ale składa się z różnych materiałów w kilku warstwach. Dlatego profesjonaliści mówią również o strukturze lakieru lub systemie lakierniczym i podczas malowania stosują produkty, które są do siebie idealnie dopasowane – zazwyczaj wszystkie od tego samego producenta. Po naprawie (np. B. Czyszczenie, szpachlowanie/wypełnianie, wygładzanie i gruntowanie) większe uszkodzenia lakieru, nakładana jest nowa warstwa nawierzchniowa. Naprawa lub blendowanie nie ogranicza się tylko do uszkodzonego obszaru, ale obejmuje również okolicę - w przypadku samochodu np. całe drzwi lub maskę, w przypadku zabytkowej komody cały obszar magazynowy lub front szuflady. W ten sposób można uniknąć widocznych przejść i wszystko będzie jak nowe.

Jednak blending to także nauka sama w sobie. Więc jeśli chcesz mieć idealną powierzchnię, na której nie widać już miejsca naprawy, lepiej zatrudnić do tego malarza. Profesjonalna lakiernia to bezpyłowe, ogrzewane kabiny lakiernicze, w których znajdują się sprzęt ochronny i najlepsze narzędzia malarskie (m.in. B. Sprężone powietrze i pistolety natryskowe). Ponadto profesjonaliści mają pod ręką nie tylko wszystkie produkty zapewniające optymalną strukturę farby, ale także materiały pokrywające, których większość laików nawet nie zna - takie jak specjalna taśma maskująca, która zapobiega twardym krawędziom farby i umożliwia idealne przejścia i gradienty nawet w trudnych obszary. Ponadto mogą skorzystać ze specjalnego sprzętu, odpowiedniego oprogramowania i ogromnych baz danych, aby określić i wymieszać dokładnie odpowiednią farbę, jeśli nazwa, producent i rodzaj oryginalnej farby nie są już znane.

Jeśli musisz naprawić większe lub bardziej skomplikowane uszkodzenia lakieru, możesz skorzystać z naszej bezpłatnej wyceny, aby znaleźć specjalistyczną firmę w Twojej okolicy i wygodnie porównać oferty kilku rzemieślników. Chętnie świadczymy tę usługę dla Ciebie przez całą dobę i jest ona całkowicie niezobowiązująca – korzystanie z niej może pomóc zarówno w planowaniu, jak i oszczędzaniu, ale otrzymane oferty do niczego Cię nie obligują.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here