Malowanie lakierowanego drewna”,

Nałóż nową warstwę lakieru na już polakierowane drewno - tak to działa

Ponownie pomaluj krzesło © pauchi, fotolia.com

Powodów nakładania nowej warstwy lakieru na powierzchnię drewna, która została już polakierowana, może być wiele. Ponowna obróbka, na przykład bezbarwnym lakierem, może usunąć rysy i odświeżyć powierzchnię. To samo dotyczy kolorowej farby, która sprawia, że ​​mebel lub inny drewniany przedmiot znów wygląda jak nowy. Jednak produkt drewniany może mieć też zupełnie inny kolor, a może nawet służyć nowemu celowi.

Tak zwany upcykling, w którym rzekome odpady są przetwarzane na nowe produkty, jest teraz modny. Ten rodzaj recyklingu to dobry sposób na uwolnienie Twojej kreatywności, a jednocześnie przyczynienie się do zmniejszenia stale rosnących gór śmieci.

Odśwież drewniane powierzchnie bezbarwnym lub kolorowym lakierem

Dzięki nowej warstwie lakieru drewno znów wygląda dobrze © sutichak, stock.cegła suszona na słońcu.com

Warstwa farby może z czasem matowieć lub mieć drobne rysy. Jeśli chcesz usunąć te ślady użytkowania, wystarczy przeszlifować powierzchnię i przemalować. Użyj możliwie najdelikatniejszego papieru ściernego lub gąbki szlifierskiej, aby niepotrzebnie nie szorstkować warstwy farby. Jeśli rysy są bardzo głębokie, najlepiej zacząć od nieco grubszego papieru ściernego o ziarnistości 120, a następnie ponownie wyszlifować powierzchnię papierem o ziarnistości 150.

Szlifowanie drewnianego krzesła © Halfpoint, fotolia.com

Następnie usuń cały pył szlifierski i nałóż nową farbę. Należy dać wystarczająco dużo czasu, aby w pełni wyleczyć. Dlatego pozwól drewnu odpocząć przez jeden dzień przed ponownym użyciem produktu lub zainstalowaniem go w pierwotnym miejscu.

aż do 30% zapisać

Tani stolarz
i znajdź stolarza

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze stolarki i stolarki, porównaj oferty i zaoszczędź.

Przeprojektuj meble i inne drewno za pomocą kolorowego lakieru

Starą farbę można usunąć za pomocą ściągacza do farby © pedrosala, stock.cegła suszona na słońcu.com

Jeśli chcesz przeprojektować lakierowane drewno i pomalować je na przykład na inny kolor, zaleca się w większości przypadków najpierw usunąć starą warstwę lakieru. Do tej pracy najlepiej użyć ściągacza do farby. Nakłada się go na starą farbę pędzlem i pozostawia do działania przez określony czas zgodnie z zaleceniami producenta.

Przed rozbiórką: zdejmij uchwyty

Środek do usuwania farby rozluźnia warstwę lakieru z drewnianej powierzchni, dzięki czemu można usunąć lakier szpachelką. Usuń pozostałości za pomocą gąbki i odrobiny wody. Następnie drewno musi najpierw całkowicie wyschnąć. Więc zrób sobie przerwę do następnego dnia.

Po usunięciu usuń pozostałości farby papierem ściernym Notatka: Striptizerki są szkodliwe dla zdrowia. Dlatego należy poluzować starą warstwę farby na świeżym powietrzu lub założyć maskę oddechową. Zalecane są również rękawiczki, okulary ochronne i odzież ochronna. Pomaluj drewno na niebiesko: kolorowa farba pokrywa słoje © Evgenia Terekhova, stock.cegła suszona na słońcu.com

Po wyschnięciu przeszlifuj drewno, w zależności od potrzeb, najpierw trochę grubszym lub nawet drobniejszym papierem ściernym, aż drewno będzie ładne i gładkie. Następnie możesz nałożyć nową farbę w wybranym przez siebie kolorze. Podobnie jak w przypadku malowania nowego drewna, zwykle wymagane jest kilka warstw farby, zanim efekt będzie zadowalający. Przeczytaj nasz przewodnik na ten temat Malowanie surowego drewna.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here