Układanie laminatu na płytkach”,

Wymiana nieestetycznych i niemodnych okładzin z płytek wymaga dużo pracy i brudu. Aby tego uniknąć, można wybrać inny wariant: okładzina z płytek pozostaje i służy jako podłoże dla nowej podłogi laminowanej.

Układanie nowej podłogi na starych płytkach © ArTo, fotolia.com

Czy kafelki mogą pozostać??

Zasadniczo możliwe jest ułożenie nowej wykładziny podłogowej na nienaruszonej i równej podłodze z płytek. Szczególnie dobrze nadają się do tego laminaty i inne podłogi pływające, ponieważ pokrycie nie musi być przykręcane ani sklejane, a płytki pozostają nienaruszone. Aby ostatecznie stworzyć trwałą i nieskazitelną podłogę laminowaną, należy jednak wziąć pod uwagę różne punkty. Ważne jest dobre przygotowanie podłoża płytek.

Wskazówka: Może to być problematyczne, jeśli nastąpi uszkodzenie przez wodę. Z reguły firmy ubezpieczeniowe pokrywają tylko koszty pokrycia podłogi, czyli w tym przypadku starej wykładziny z płytek. aż do 30% zapisać

Firmy specjalizujące się w podłogach
Tanie oferty

porównaj oferty
 • Sieć ogólnokrajowa
 • Kwalifikowani dostawcy
 • Nie wiążący
 • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze warstwy podłogowe, porównaj oferty i zaoszczędź.

Przygotuj podłoże do płytek

Jeżeli nowy laminat ma być układany bezpośrednio na okładzinie z płytek, należy go odpowiednio przygotować. Należy wziąć pod uwagę następujące punkty:

 • Równość pokrycia płytek, przesunięcia wysokości między płytkami nie mogą przekraczać wymiaru 2 mm.
 • Pęknięcia w płytkach lub w fugach mogą wskazywać na wady jastrychu lub brak szczelin dylatacyjnych. Aby upewnić się, że nie zostaną one przeniesione na nową podłogę laminowaną, pęknięcia należy uszczelnić żywicą.
 • Należy przymocować luźne lub uszkodzone płytki lub. wymieniony lub naprawiony, aby nie było hałasu chodzenia lub niestabilnej powierzchni.

Szczególnie ważnym aspektem jest wysokość konstrukcyjna: jeśli jest zbyt wysoka, drzwi i progi mogą wymagać regulacji. Oznacza to dodatkową pracę i może prowadzić do wad wzroku.

Układanie laminatu na płytkach: na to należy zwrócić uwagę Wskazówka: Jeśli pozwala na to wysokość konstrukcji, nierówne podłogi z płytek można wyrównać masą wyrównującą. Układanie podłogi na płytkach © stockphoto-graf, fotolia.com

WSKAZÓWKA

Skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi wyceny: Porównaj oferty regionalnych warstw podłóg i zaoszczędź

Profesjonalnie układaj podłogi laminowane

Zasadniczo podłoga laminowana jest układana na płytkach, a także na każdej innej powierzchni podpowierzchniowej. Izolacja od dźwięków uderzeniowych jako warstwa pośrednia jest niezbędna, ponieważ laminat jest bardzo wrażliwy na wilgoć, w planowaniu należy również uwzględnić paroizolację. Dotyczy to również laminatu odpowiedniego do wilgotnych pomieszczeń. Podczas układania należy przestrzegać następujących zasad:

 • Panele laminowane powinny mieć co najmniej 24 godziny na aklimatyzację w pomieszczeniu i dostosowanie się do wilgotności.
 • Przed ułożeniem na podłodze wyłożonej kafelkami kładzie się paroizolację (folia PE) i izolację od dźwięków uderzeniowych.
 • Laminat w systemie zatrzaskowym układany jest od lewej do prawej. Aby uzyskać idealny wzór ułożenia, pierwszy panel musi być precyzyjnie ustawiony.
 • Na ścianach przewidziana jest dylatacja od 1 do 1,5 cm. Elementy dystansowe zapewniają, że panele nie przesuwają się po ścianie.
Wskazówka: Aby uzyskać piękny wygląd, laminat kładzie się wzdłuż dłuższego boku pomieszczenia; w kwadratowych pomieszczeniach układanie go wzdłuż, pod kątem padania światła, daje atrakcyjne efekty. Układanie laminatu z izolacją akustyczną © VRD, fotolia.com

Laminat na płytkach z ogrzewaniem podłogowym

Podłogę laminowaną można układać również na płytkach na ogrzewaniu podłogowym. Temperatura powierzchni podłoża nie może przekraczać 26 do maksymalnie 28 stopni, w przeciwnym razie materiał może się wypaczać. Prawie wszystkie podłogi laminowane wysokiej jakości nadają się do układania na niskotemperaturowym ogrzewaniu podłogowym. Montaż nie różni się od montażu na płytkach bez ogrzewania podłogowego, dopiero przy doborze izolacji od dźwięków uderzeniowych ważne jest, aby materiał był odpowiedni do tego obszaru zastosowania.

Wskazówka: Przy dokonywaniu wyboru ważne jest, aby wybrać laminat odpowiedni do ogrzewania podłogowego i przestrzegać instrukcji producenta dotyczących układania.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here