Wdrażanie stylu wiejskiego domu w kuchni ”,

W przestronnej kuchni antyczne płytki podłogowe z powodzeniem łączą się z ręcznie robionymi meblami. Ceramiczny zlew i nostalgiczny kran dopełniają całości.

Zdjęcie: living4media / Hallot, Olivier

Podstawowe elementy stylu wiejskiego w kuchni

Styl wiejskiego domu lubi nawiązywać do minionych czasów, antyczne uchwyty kuchenne czy ozdobne okucia nadają pomieszczeniu nostalgicznego charakteru i przywodzą na myśl kuchnię babci. Ale stosuje się również nowoczesną technologię: na przykład wypiekacz chleba lub parowar, ponieważ zdrowe odżywianie jest ważną częścią naturalnego wiejskiego stylu życia - który, nawiasem mówiąc, obecnie świętuje odrodzenie jako domowy rdzeń. Lekko wyprofilowane gzymsy i listwy przypodłogowe lub proste panele na frontach kuchennych również są typowe dla tradycyjnego stylu wiejskiego domu. Drewno lub kamień naturalny doskonale nadają się na ściany, podłogi i sufity. Małe szafki ścienne, lakierowane półki na talerze i stojaki na przyprawy to przydatne opcje przechowywania naczyń ceramicznych lub kamionki. Żeliwne czajniki i patelnie lub garnki wykonane z miedzi idealnie pasują do kuchni inspirowanej stylem wiejskim, ściereczki kuchenne z wiejskiej bielizny i bawełniane poduszki uzupełniają wyposażenie kuchni w wiejskim domu.

W grupie restauracyjnej do stołu z drewna jodłowego dołączają krzesła z rattanu i skóry. Dzięki skoordynowanym kolorom mieszanka materiałów prezentuje się jako harmonijny zespół.

Zdjęcie: Rivièra Maison

Właściwe materiały do ​​wiejskiej kuchni

Solidne i naturalne materiały to podstawa, bo solidna kuchnia w stylu country została zaprojektowana tak, aby dawać przyjemność przez długi czas. Wraz ze swoją patyną, która z biegiem lat robi się coraz piękniejsza i wygodniejsza. Bliskość natury odgrywa decydującą rolę: lite drewno, wiklina, metal, kamień i wytrzymałe tkaniny to odpowiednie materiały na meble. Dzięki najróżniejszym odcieniom ziemi, wszelkim odcieniom brązu, beżu, mchu i kamiennej szarości masz rację, jeśli chodzi o wybór kolorów w wiejskiej kuchni. 

Kup teraz półkę ścienną w wiejskim stylu na Amazon.

Zdjęcie: PALAZZO INT

Kolory wiejskiej kuchni

Zwłaszcza w małych kuchniach należy stosować jak najjaśniejsze kolory, aby wizualnie rozciągnąć pomieszczenie - idealnie dotyczy to nie tylko mebli, ale także farb ściennych, płytek czy wykładzin podłogowych. Połączenie różnych odcieni bieli i kremu tworzy przyjazną atmosferę w wiejskim stylu, która dzięki różnym fasetom kolorystycznym nie wydaje się monotonna. Bukiety kwiatów lub doniczki z ziołami są idealnym uzupełnieniem jasnego wyglądu, ponieważ zapewniają świeże akcenty.

Dekoracja w stylu wiejskim

Ładne dodatki dodają wykończenia. W kuchni wiejskiej, oprócz walorów dekoracyjnych, mają one zazwyczaj również walor użytkowy. W strefie gotowania umieszczono przydatne przedmioty, aby przyciągnąć uwagę i nadać kuchni przytulną atmosferę, która definiuje styl wiejskiego domu. Garnki, patelnie, łyżki do mieszania i trzepaczki wiszą obok ściereczek i fartuchów z rolniczego lnu na wieszakach. Doniczki z ziołami na parapecie podkreślają płynne przejście między wnętrzem a zewnętrzem. 
Każdy, kto posiada kolekcję wysokiej jakości porcelany i przyborów kuchennych, nie powinien chować ich w szafie. Półki talerzowe i szklane gabloty dają wgląd w piękne kolekcje i rzadkie antyki. Nie są wymagane żadne dodatkowe elementy dekoracyjne, aby nadać pomieszczeniu niepowtarzalnego uroku. Jeśli chcesz, możesz wypełnić jedną lub drugą miskę - w zależności od pory roku - jajkami wielkanocnymi, letnimi owocami lub jesiennymi orzechami. Stwarza to sezonową dekorację bez większego wysiłku, którą można podziwiać przechodząc obok.

Lniane ściereczki kuchenne okazują się szczególnie wytrzymałe, bardzo chłonne i trwałe. Praktycznych pomocników nie powinno zabraknąć w żadnej kuchni.

Zdjęcie: Loberon

Kuchnia w stylu wiejskim: tak projektują ją inne kraje

Wiele wpływów dzisiejszego stylu wiejskiego domu, takich jak białe lakierowane drewniane meble lub jasne kolory, zapożyczono ze Skandynawii. Styl, znany obecnie jako Hygge, opiera się na jasności i wyraźnych liniach. Z kolei angielskie kuchnie wiejskie charakteryzują się przede wszystkim nostalgicznym wyglądem i kwiatowymi wzorami. Z kolei typowo amerykański styl country emanuje radością barw południowych stanów. W wariancie śródziemnomorskim zastosowano meble z ciemnego drewna oraz kolorowe naczynia ceramiczne.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here