W ten sposób można zidentyfikować rośliny domowe ”,

Mnogość roślin domowych szybko przytłacza nie tylko początkujących. Nawet profesjonaliści mogą od czasu do czasu mieć wątpliwości. Dobrze, gdy wiesz, gdzie szukać.

Zdjęcie: iStock / timnewman

Sam określ rośliny

Liście, kwiaty, liczba liści na kwiat i pokrój: każda roślina ma pewne cechy, które można łatwo określić. Liście i kwiaty są ważnymi cechami roślin domowych dla wyraźnej identyfikacji. Dzięki tym informacjom możesz przejrzeć klasyczne encyklopedie roślin botanicznych, co jest dość nużące dla początkujących.
Ogólnie rzecz biorąc, książki są doskonałym sposobem identyfikacji roślin domowych i często prezentują naprawdę dobrą figurę na półce z książkami dzięki eleganckiej okładce. Aktualne książki o roślinach doniczkowych są zaprojektowane zgodnie z trendami zielonego życia i miejskiej dżungli w tak atrakcyjny i zrozumiały sposób, że naprawdę znajdziesz to, czego szukasz, porównując zdjęcia i cechy roślin doniczkowych.
Jako odpowiednik książek istnieją również bezpłatne portale roślinne, takie jak "Ulmers Pflanzendektiv" czy "Indoor Plants Dictionary". Tam przewijasz i klikasz w obszerne bazy danych ze zdjęciami roślin domowych lub ich kwiatów i po chwili najprawdopodobniej znajdziesz swoją roślinę. Aby zidentyfikować rośliny w ogrodzie, możesz również przesłać obrazy roślin na stronę Gardify.
 

Kup teraz książkę "Podstawowy kurs identyfikacji roślin: praktyczny przewodnik dla początkujących i zaawansowanych" w Amazon.

Zdjęcie: Amazonka

Niech google znajdzie rośliny doniczkowe

Google ma funkcję wyszukiwania obrazów, która działa również wstecz i jest odpowiednia dla roślin domowych lub zielonych. Możesz więc przesłać zdjęcie, a zobaczysz, gdzie ten lub motyw jest dostępny w Internecie. Więcej informacji znajdziesz na kolejnych stronach.
To wyszukiwanie ma na celu znalezienie źródła konkretnego obrazu w Internecie oraz tego, gdzie jeszcze to zdjęcie pojawia się w Internecie. Ponieważ jednak w wyniku zawsze wyświetlane są podobne obrazy, funkcja ta może być najlepiej wykorzystana do identyfikacji roślin. Ponieważ prawdopodobieństwo jest bardzo duże, że poszukiwana roślina pojawi się w wyniku i wtedy już znasz nazwę.

To najlepszy sposób na kontynuację

Sfotografuj szczególnie widoczne i możliwie jednoznaczne cechy poszukiwanej rośliny doniczkowej, tj. liście, kwiaty, grona owoców lub rzucające się w oczy gałązki. Przejdź do strony Google i wybierz wyszukiwanie grafiki w prawym górnym rogu okna. W polu wyszukiwania pojawia się teraz symbol kamery. Jeśli klikniesz na to, otworzy się okno, w którym możesz wybrać i przesłać obraz z dysku twardego pod "Prześlij obraz". Alternatywnie, trzymając wciśnięty przycisk myszy, przeciągnij obraz z dysku twardego do pola wyszukiwania.
Na smartfonie działa to jednak tylko wtedy, gdy wcześniej ustawisz widok pulpitu: kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu i na wyświetlonej stronie zaznacz pole obok „Witryna na komputery”.
To wyszukiwanie jest szybkie, nie musisz niczego instalować ani rejestrować. Następnie musisz osobno wyszukać dalsze informacje, ponieważ ta funkcja wyszukiwania nie ma wiedzy o ogrodnictwie i szuka tylko zdjęcia.

Po prostu zrób zdjęcie rośliny, prześlij je przez Google, a w najlepszym przypadku otrzymasz mnóstwo informacji.

Zdjęcie: iStock / PIKSEL

Aplikacje do identyfikacji roślin domowych

Prześlij zdjęcie do bezpłatnej aplikacji, porównaj wyniki wyszukiwania i uzyskaj wszechstronny pakiet informacji, jeśli w nie trafisz: aplikacje roślinne są popularną metodą identyfikacji roślin w pomieszczeniach i ogrodach i są zwykle opracowywane przez ekspertów, którzy wiedzą, czym są miłośnicy roślin chciałbym. Aplikacje zwykle wyświetlają dodatkowe informacje o lokalizacji i konserwacji, ale trzeba ją raz zainstalować, być może nadal się zarejestrować, a przy niektórych również zapłacić za dodatkowe funkcje.
Popularne aplikacje to na przykład „PictureThis” lub „PlantSnap”. W "PlantSnap" możesz przesyłać dziesięć zdjęć dziennie w wersji darmowej i otrzymywać podstawowe informacje. Chcąc ustalić więcej roślin lub zasięgnąć własnej porady, trzeba za to dodatkowo dopłacić. Dzięki „PictureThis " możesz natychmiast przesłać zdjęcie zrobione telefonem komórkowym do aplikacji, a jeśli się zgadzają, otrzymasz w rezultacie profile roślin. Możesz także przesłać zdjęcia roślin w ogrodzie i uzyskać więcej porad ogrodniczych. Dodatkowe funkcje są płatne.

Jest teraz kilka aplikacji, które mają jeszcze bardziej ułatwić identyfikację roślin.

Zdjęcie: PictureThis

Interakcja z innymi przyjaciółmi roślin

Razem jesteśmy silni. Albo jak w przypadku społeczności czy mediów społecznościowych – szybko mądrzejszy, jeśli chodzi o szukanie roślin domowych lub roślin zielonych. Facebook ma własne grupy do identyfikacji roślin, gdzie można skorzystać z wiedzy innych stolarzy. Czy ustalanie pojedynczych liści czy kwiatów - zawsze ktoś może pomóc.
Aplikacja, która opiera się również na doświadczeniach innych ogrodników, to „AndyGreen ”. Oprócz własnej społeczności ma encyklopedię z informacjami, zdjęciami i wskazówkami dotyczącymi pielęgnacji ponad 3000 roślin.

Przeczytaj więcej tutaj Wiedza o roślinach Monstera: wyznacznik trendów wśród roślin doniczkowych Wiedza o roślinach Krzew zygzakowaty: ukośny kształt Wiedza o roślinach Odkurzona roślina odstrasza koty i psy

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here