Życie na łodzi mieszkalnej – jak projektant spełnił swoje marzenie”,

Łódź mieszkalna "Julieta" zmieniła lokalizację na kaprys właściciela.

Zdjęcie: Paolo de Jesus

Dostawa poszycia łodzi do konwersji. Projektant zaplanował i zaprojektował wszystko sam od A do Z.

Zdjęcie: Paolo de Jesus

Projektant zaplanował swoją łódź mieszkalną w najdrobniejszych szczegółach.

Zdjęcie: Paolo de Jesus

Projekt Houseboat: W ciągu trzech lat łódź zamieniła się w komfortową łódź mieszkalną.

Zdjęcie: Paolo de Jesus

Każdy mebel został specjalnie wykonany na łódź mieszkalną.

Zdjęcie: Paolo de Jesus

Dom nad jeziorem

W sumie Paolo pracował nad projektem przez trzy lata, aż łódź mieszkalna „Julieta” została ukończona ze wszystkimi dodatkami. Został zaprojektowany tak, abyś mógł na nim mieszkać i pracować przez cały rok. Zimą piec na drewno zapewnia przytulne ciepło i ciepłą wodę. A w miesiącach letnich energia elektryczna jest generowana przez system słoneczny na pokładzie. Wszystko w łodzi mieszkalnej zostało zaplanowane i wykonane przez samego właściciela. Wszystko zostało przemyślane w najdrobniejszych szczegółach – tak, aby wielofunkcyjne meble dawały gościom także przestrzeń do wspólnego spania i jedzenia. Zależało mu na tym, żeby mógł nad tym żyć i pracować przez cały rok.

Świetny design, wewnątrz i na zewnątrz: szczególnie w miesiącach letnich łatwo jest mieszkać na zewnątrz na łodzi mieszkalnej.

Zdjęcie: Paolo de Jesus

Wielofunkcyjne meble mogą stworzyć dodatkową przestrzeń dla gości.

Zdjęcie: Paolo de Jesus

Miejsca do spania i garderoby są oddzielone zasłonami zamiast drzwiami. Więc nie ma utraty miejsca.

Zdjęcie: Paolo de Jesus

O projektantce Paolo de Jesus

Rodowity Australijczyk mieszka teraz w Berlinie i pracuje nad nowymi projektami.

Zdjęcie: Paolo de Jesus

Rodowity Australijczyk rozpoczął karierę w małym warsztacie stolarskim w Perth, specjalizującym się w krzesłach. Wkrótce przeniósł się do Anglii, gdzie przez jedenaście lat pracował m.in. w Galerii Davida Gilla. Pozwolono mu również współpracować z architektką Zahą Hadid († 2016). Była pierwszą kobietą, która otrzymała najważniejszą nagrodę architektoniczną, Nagrodę Architektury Pritzkera.
Teraz chce zdobyć przyczółek w Niemczech. Dzięki innowacyjnemu projektowi stworzył prototyp krzesła z korka. Zgłosił się do projektu partnerskiego WORTH, który jest finansowany przez UE i był jednym z pierwszych laureatów! Obecnie pracuje nad wdrożeniem transgranicznym z dwoma innymi producentami pod swoją marką Process And Intent.
Od tego czasu sprzedał swoją łódź mieszkalną w Londynie. To, co na początku brzmi smutno, jest w rzeczywistości bardzo romantyczne. Zakochał się. Do tego stopnia, że ​​może zamienił swoją „Julietę” na prawdziwą Julię i dlatego przeniósł się do Berlina.
Oprócz nowego, międzynarodowego projektu Worth planuje własną markę projektanta. A może w którymś momencie znowu łódź mieszkalna - wtedy pewnie na Szprewie.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here