Konfiguracja loggii: 5 kreatywnych pomysłów ”,

Ponieważ loggia jest zwykle przytulnym cieniem, przy wyborze roślin należy również upewnić się, że są one przyjazne dla cienia. Możesz kupić dowolne rośliny balkonowe, które możesz umieścić na balkonie w skrzynkach na kwiaty, doniczkach lub wiszących koszach. Na przykład ciężko pracujące Lieschen i begonie są popularne. Ci, którzy wolą wprowadzić śródziemnomorski styl do swojej loggii, mogą wybrać rośliny doniczkowe, takie jak kochający słońce oleander lub mirt.

Oleander woli stać w słonecznym, osłoniętym miejscu.

Zdjęcie: living4media / Linnhoff, Angelica

Pomysł 2: zasłony dla większej prywatności

Dzięki drapowanym zasłonom możesz nie tylko stworzyć trochę cienia na bardzo słonecznych loggiach, ale także osłonić nieznajomych przed wzrokiem. W przeciwieństwie do zainstalowanego na stałe ekranu prywatności, możesz sam decydować, ile widoku jest dozwolone. Szczególnie idealne są jasne kolory, takie jak biały, beżowy lub brzoskwiniowy.

Zasłony zapewniają większą prywatność na własnej loggii.

Zdjęcie: living4media / Nordstrom, Annette

Pomysł 3: Zintegrowana ławka

Jeśli planujesz dołączyć loggię do budowy domu, możesz również bezpośrednio zbudować ławkę, na przykład. Dzięki temu zaoszczędzisz później meble ogrodowe na patio.

Ławka ceglana zastępuje krzesła ogrodowe.

Zdjęcie: living4media / Great Stock!

Pomysł 4: krzesła składane zajmujące mało miejsca

Styl umeblowania loggii powinien oczywiście pasować również do reszty budynku. Szczególnie popularne są meble wykonane z drewna i metalu, np. aby emanować śródziemnomorskim klimatem. Krzesła składane mają tę zaletę, że można je szybko odłożyć w razie potrzeby lub wymienić na leżak w okresie letnim. Jeśli loggia jest wystawiona na działanie warunków atmosferycznych, należy użyć materiału odpornego na warunki atmosferyczne.  

Meble z drewna i rattanu to ponadczasowa klasyka.

Zdjęcie: living4media / Limbour, Bertrand

Pomysł 5: Loggia jako rozbudowany salon

Wielką zaletą przeszklonej loggii jest to, że można ją ustawić jak rozbudowany salon. Możesz więc zintegrować również meble tapicerowane, dywany, maty z trzciny lub tworzywa sztucznego oraz przedmioty dekoracyjne, takie jak latarnie i świece.

W najlepszym przypadku loggia może powiększyć twoją przestrzeń życiową.

Zdjęcie: living4media / Nordstrom, Annette

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here