Osuszacze w łazience: to najlepsze urządzenia”,

Wilgotność od 40 do 60 procent jest idealna w pomieszczeniach mieszkalnych, a temperatura określa maksymalny stopień nasycenia. Im wyższa temperatura, tym więcej wody może gromadzić się w powietrzu.
Przykład: Jeden metr sześcienny powietrza pochłania maksymalnie 7 gramów wody (pary) przy 5 stopniach Celsjusza i 30 gramów na metr sześcienny przy 30 stopniach.
Codzienny prysznic, obszerna kąpiel z bąbelkami czy suszenie prania – w żadnym innym pomieszczeniu nie ma tak dużej wilgotności jak w łazience. Wilgotność do 70 procent bezpośrednio po kąpieli jest w łazience całkiem normalna. Problem: zbyt dużo wilgoci w powietrzu sprzyja rozwojowi pleśni. Okna stale zaparowane od wewnątrz to wyraźny sygnał, że trzeba coś zmienić.
Z reguły wilgotność można regulować poprzez regularne wietrzenie: otwórz szeroko okno i zapewnij pełną wymianę powietrza. Jednak w starych budynkach lub kompleksach mieszkaniowych z kilkoma jednostkami mieszkalnymi łazienka może znajdować się w środku. Wentylacja Boost nie jest możliwa bez okna. Chociaż zwykle jest tam dygestorium lub podłączenie do szybu wentylacyjnego, cyrkulacja powietrza jest niewystarczająca.
Istnieją również łazienki wewnętrzne, w których montaż systemu wywiewnego jest technicznie niemożliwy lub wykracza poza ramy finansowe. W takich przypadkach osuszacz w łazience może pomóc i regulować klimat w łazience.

Porady domowe Wentylacja łazienki: Porady po kąpieli Nadmierna wilgotność prowadzi do powstawania pleśni w łazience. Aby temu zapobiec, mamy najlepsze wskazówki, jak prawidłowo przewietrzyć łazienkę.

Kupowanie osuszacza: na co zwrócić uwagę

W segmencie osuszaczy istnieje wiele wariantów produktów. Wybór odpowiedniego urządzenia do łazienki opiera się zasadniczo na warunkach przestrzennych. Do małej łazienki czasem wystarczy zastosować osuszacz bez prądu. Urządzenie bez prądu wykorzystuje tabletki z kryształkami soli, które pochłaniają wilgoć. W rezultacie kryształy stopniowo rozpuszczają się bez zapachu i bez tworzenia zanieczyszczeń i muszą być ponownie napełnione.

Duże łazienki potrzebują elektrycznych osuszaczy

W przypadku większych pomieszczeń do łazienki nadają się osuszacze elektryczne. Takie urządzenie zwykle działa na zasadzie kondensacji. Powietrze jest zasysane przez wentylator. Następnie kondensacja następuje na tzw. parowniku wewnątrz urządzenia. Tak zgromadzona w ten sposób woda w zbiorniku jest po chwili po prostu spuszczana. Droższe urządzenia regulują nawet działanie całkowicie niezależnie za pomocą zintegrowanego czujnika wilgoci.

Rozważ zakres temperatur stosowania urządzenia

Konwencjonalny elektryczny osuszacz sprężony jest idealny do osuszania łazienek, których wilgotność wzrasta do 70 procent przy typowym użytkowaniu. Zmniejszają wilgotność do zdrowego poziomu od 40 do 60 procent. Suszarki kompresyjne pracują w temperaturze od +6 do +33 stopni Celsjusza.
Inne warianty urządzeń, takie jak suszarka absorpcyjna, osiągają wilgotność prawie 0 procent. Modele te są również używane w ekstremalnych temperaturach ujemnych do -30 stopni Celsjusza i zwykle są technicznie przewymiarowane i nie są konieczne do codziennych celów.
Ważny: Jeśli łazienka znajduje się w piwnicy, osuszacz powinien mieć wystarczająco duży zbiornik, aby zbierać skropliny i działać dobrze nawet w niskich temperaturach.

Najlepsze osuszacze do łazienki

Szukasz najlepszych osuszaczy do swojej łazienki? Powinieneś przyjrzeć się bliżej następującym urządzeniom:

Osuszacz DOUHE 1000ml

Optyka: Kompaktowy format do małych łazienek o powierzchni do 15 metrów kwadratowych. Różne zmieniające się kolorowe diody LED. Czerwona dioda LED wskazuje, że zbiornik na wodę jest pełny
Tom: 39 decybeli
Wycena: 4,2 / 5 gwiazdek
Cena: około 50 euro

Osuszacz DOUHE

Zdjęcie: DOUHE

TROTEC TTK 66 E

Optyka: Stylowy, elegancki design. Nadaje się do pomieszczeń o powierzchni do 50 metrów kwadratowych. Regulowana wilgotność docelowa od 35 do 85 procent.
Tom: 48 decybeli
Wycena: 4,5 / 5 gwiazdek
Cena: około 150 euro

Osuszacz powietrza Trotec

Zdjęcie: TROTEC

Osuszacz powietrza Aktobis WDH-725DG

Optyka: Innowacyjny osuszacz z najnowszą technologią. W przypadku pomieszczeń o powierzchni do 50 metrów kwadratowych docelowy zakres wilgotności wynosi od 30 do 90 procent, kompatybilny z inteligentnym domem.
Tom: około 55 decybeli
Wycena: 4,5 / 5 gwiazdek
Cena: około 235,00 euro

Osuszacz Aktobis

Zdjęcie: Aktobis

Wskazówki dotyczące zachowania: Zapobiegaj wilgoci i pleśni w łazience

Odpowiednim zachowaniem możesz przeciwdziałać nadmiernej wilgotności w łazience, a tym samym ryzyku rozwoju pleśni. Dzięki odpowiedniej wentylacji można osiągnąć zrównoważony klimat w pomieszczeniu.

  • Upewnij się, że pomieszczenie nigdy nie ostygnie całkowicie, ale temperatura w pomieszczeniu pozostaje na stałym poziomie.
  • Najlepiej przewietrzyć się zaraz po prysznicu lub kąpieli, całkowicie otwierając okno. Jest to lepsze niż pozostawienie okna uchylonego przez cały dzień, ponieważ policzki okna stygną i stają się podatne na rozwój pleśni.
  • Inaczej jest z uchylonym oknem podczas prysznica lub kąpieli, ponieważ w ten sposób ucieka w tym czasie duża część wilgoci.
  • Płytki nie mogą być trwale mokre, gdyż w spoinach może łatwo tworzyć się pleśń.
  • Nie susz prania w łazience, ale w innym miejscu.
Czytaj dalej: Energia i klimat Wilgotność powietrza w skrócie za pomocą aplikacji: Najlepsze urządzenia do monitorowania klimatu Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Wilgotność powietrza w pomieszczeniach: Optymalna? Co spowalnia wirusy koronowe?

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here