Wilgotność powietrza w skrócie za pomocą aplikacji: Najlepsze urządzenia do monitorowania klimatu

  Xiaomi cyfrowe-
higrometr
CzujnikPush
Mądrzejszy
Czujnik wilgotności
z funkcją alarmu
Xiaomi Aqara
temperatura
Wilgotność
czujnik
Inkbird w środku
Na zewnątrz
higrometr
rozmiar 4x5 cm 4x4 cm 3,6x3,6 cm Średnica 5,6 cm
precyzja
temperatura
+/ -0,3 ° C +/ -0,3 ° C +/ -0,3 ° C +/ -0,3 ° C
Dokładność wilgotności +/ -0,3% +/ -0,3% +/ -3% +/ -3%
Aplikacja Android:
Strona główna Xiaomi
iOS: Mi Home
Android:
CzujnikPush
iOS:
CzujnikPush
Android:
Strona główna Xiaomi
iOS:
mi dom
Android:
InkbirdSmart
iOS:
InkbirdSmart
dane-
przenoszenie
Bluetooth Bluetooth,
DOSTĘP DO BEZPRZEWODOWEGO INTERNETU
ZigBee,
DOSTĘP DO BEZPRZEWODOWEGO INTERNETU
Bluetooth

dane-
składowanie

Nie
specyfikacja
20 dni tak 20 dni
Funkcja alarmu Nie
specyfikacja
tak tak tak
Dane z
W drodze
zobaczyć
(DOSTĘP DO BEZPRZEWODOWEGO INTERNETU)
Nie
specyfikacja
Brama zewnętrzna
potrzebne
Zewnętrzny
Xiaomi Mi
wejście
potrzebne
Nie
specyfikacja
Cena £ 17,99 euro 75,00 euro 21,99 euro 29,00 euro

1. Higrometr cyfrowy Xiaomi

Dla porównania, Xiaomi jest jedynym higrometrem ze zintegrowanym wyświetlaczem o wielkości pudełka zapałek. Mimo to obudowa jest pełna imponującej technologii. Pomiary wykonywane są co sekundę i według producenta wartości są dokładne do 0,3°C/0,3%. Informacja została potwierdzona w teście w odniesieniu zarówno do temperatury, jak i wilgotności.
Zmierzone wartości są przesyłane do aplikacji Xiaomi Mi Home przez Bluetooth, a następnie można je wywołać. Niestety zdalny dostęp w ruchu nie jest obecnie możliwy ze względu na brak łączności Wi-Fi. Nie ma też integracji z popularnymi systemami, takimi jak Amazon Alexa czy Apple HomeKit. Jednak higrometr można bez problemu zintegrować z systemem Xiaomi Smart Home. Na przykład oczyszczaczem powietrza Xiaomi można również sterować za pomocą aplikacji Mi Home.
Stosunek ceny do wydajności jest absolutnie w porządku w przypadku monitorowania czystej wilgotności. Ale jeśli chcesz mieć to w sieci, powinieneś użyć jednego z poniższych higrometrów.


Higrometr cyfrowy Xiaomi w teście:

„Jest nieco ograniczony przez połączenie Bluetooth, ale poza tym jest to topowy produkt! Zmierzone wartości są dokładne, a częstotliwość aktualizacji jest bardzo wysoka."(Test techniczny.org / maj 2018)

Wycena: 3,5 / 5

Cena: Około. 17,99 euro

Kup teraz monitor temperatury i wilgotności Xiaomi Mi od Amazon.

Zdjęcie: Xiaomi

2. SensorPush Inteligentny czujnik wilgotności z funkcją alarmu

Pierwszą rzeczą, którą zauważysz w tym higrometrze, jest niebiesko-zielona konstrukcja. To sprawia, że ​​bardziej rzuca się w oczy od białych „kolegów” i dlatego nie wtapia się tak dyskretnie w otoczenie.
Aplikacja SensorPush komunikuje się ze smartfonem przez Bluetooth. Jeśli chcesz mieć dostęp do mierzonych wartości będąc w ruchu, potrzebujesz dodatkowej bramki WiFi. Można się jednak bez niego obejść, aby pracować we własnych czterech ścianach.
Najważniejszym punktem tego miernika wilgotności jest funkcja alarmu dla wartości ekstremalnych. Dodatkowo wszystkie wartości są zapisywane przez 20 dni. Oznacza to, że nawet po wakacjach możesz sprawdzić, jak zachowywała się wilgotność podczas nieobecności.
Producent określa dokładność pomiaru na 0,3°C lub. 3% na. Wbudowany czujnik to szwajcarskie precyzyjne narzędzie. Potwierdza to również nasz test: wartości są przekazywane szybko i precyzyjnie, a odchylenia są marginalne.
 

SensorPushSmarter w teście:

„Aplikacja SensorPush jest bardzo przyjemna w użyciu, a higrometr działa idealnie” (porównaj.org / sierpień 2019)
„Jeśli szukasz prawdziwego i precyzyjnego, kalibrowanego bezprzewodowego termometru i higrometru do swojego smartfona, który zapewnia rzeczywiste wartości, to z Sensorpush otrzymujesz wyrafinowany produkt, który nie pozostawia prawie nic do życzenia."(Parzel94.de / kwiecień 2019)
"Ustaw to raz i odchyl się do tyłu: Zmierzone wartości pojawiają się teraz automatycznie przez Bluetooth na twoim smartfonie, a w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości otrzymasz komunikat alarmowy" (hygrometerrolf.de / sierpień 2019)


Wycena: 4,3 / 5

Cena: Około. 75 euro. Odpowiednia brama dla dostępu z zewnątrz kosztuje dodatkowo ok. 120 euro. 

Kup teraz bezprzewodowy termometr / higrometr firmy SensorPush na Amazon.

Zdjęcie: SensorPush

3. Czujnik wilgotności temperatury Xiaomi Aqara

W przeciwieństwie do swojego „starszego brata” z tej samej firmy, ten higrometr nie ma wyświetlacza, więc zawsze musisz korzystać ze smartfona. Zmierzone dane o wilgotności, temperaturze i ciśnieniu powietrza są przesyłane do różnych systemów inteligentnego domu, takich jak Apple HomeKit lub Xiaomi Mi Home za pomocą radia ZigBee. Stamtąd można je następnie wywołać za pomocą aplikacji. Do przesyłania danych wymagana jest osobna brama.
Producent określa dokładność mierzonych wartości na 0,3°C/0,3%. Dokładność wartości i szybkość aktualizacji przekonywały w teście i dotrzymywały obietnic producenta. Transfer do aplikacji jest szybki. Jedyna wada: podczas korzystania z HomeKit wartości ciśnienia powietrza nie są dostępne.

Czujnik Xiaomi Aqara w teście:

„Rezultatem jest funkcjonalny, mały i intuicyjnie skonfigurowany czujnik, który zawsze niezawodnie wykonuje swoje zadanie. „(Asystent Smarthome.de / lipiec 2018)

„Czujnik temperatury i wilgotności Xiaomi Aqara imponuje przede wszystkim ceną oraz doskonałym wykonaniem i niezawodnością, której oczekuje Xiaomi."(Meinsmarthome.blog / październik 2018)


Wycena: 5/5

Cena: 21,99 euro. Dodatkowa bramka kosztuje ok. 67 euro i jest wymagane jednorazowo w przypadku serii Aqara.

Kup teraz czujnik wilgotności Wanfei Aqara w Amazon.

Zdjęcie: Wanfei

Kup teraz bramę Wanfei Aqara od Amazon.

Zdjęcie: Wanfei

4. Inkbird higrometr wewnętrzny / zewnętrzny

Higrometr firmy Inkbird jako jedyny z testowanych wilgotnościomierzy posiada czujnik wewnętrzny i zewnętrzny. Czujnik wewnętrzny odpowiada za temperaturę i wilgotność, natomiast zewnętrzny za wodoodporność i temperaturę płynów (m.in. Temperatura wody w kąpieliskach, temperatura akwarium) lub otaczającego powietrza. Wizualnie, podobnie jak Aqara, niepozornie odnajduje się w swoim otoczeniu i wykonuje tam swoje usługi nie przykuwając większej uwagi.
Dane są przesyłane przez Bluetooth. Dlatego odpowiedni smartfon musi znajdować się w zasięgu, aby móc odbierać dane. Dokładność jest tu ponownie podana jako 0,3°C / 3%. Szybkość transmisji mierzonych wartości do smartfona można ustawić: od 10 sekund do co 30 minut. Dzięki temu produktowi wartości są przechowywane w urządzeniu do 20 dni. Dodatkowo można ustawić alarm w przypadku przekroczenia lub spadku wartości definiowalnych. W teście higrometr działał dobrze i niezawodnie.
 

Inkbird wewnątrz zewnętrznego higrometru w trakcie testu

"Wydaje się [

..

ma być dobrze przemyślanym urządzeniem/koncepcją, które podobno zostało opracowane z dużym poświęceniem."(Prywatny test produktu / kwiecień 2018)

„Dzięki dużemu zasięgowi (50 m) jest na bieżąco, nawet z dużej odległości, i zapewnia bardzo precyzyjne, powtarzalne pomiary, którym można zaufać."(Hygrometerrolf.de / sierpień 2019)


Wycena: 3,1 / 5 gwiazdek

Cena: około. 29 euro

Kup teraz termometr zewnętrzny Inkbird IBS-TH1 w Amazon.

Zdjęcie: Inkbird

Wniosek: najlepsze higrometry z połączeniem Bluetooth lub WLAN

Do samego monitorowania wilgotności za pomocą aplikacji są bardzo dobre higrometry za niewielkie pieniądze, które dostarczają informacji o aktualnym klimacie i uwidaczniają zmiany. Szczególnie w pomieszczeniach wrażliwych na klimat, takich jak pokoje dziecięce lub piwnice na wino, zalecane jest urządzenie z funkcją alarmu, aby można było szybko zareagować. Jeśli cenisz sobie połączenie z systemami inteligentnego domu, takimi jak Apple Homekit, musisz sięgnąć nieco głębiej do kieszeni.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here