Wady pokrycia dachowego”,

Spraw, aby pokrycie dachowe było odporne na burze

W ostatnich latach w Niemczech znacznie nasiliły się burze i ekstremalne warunki pogodowe. Silne wiatry to prawdziwy test wytrzymałości dachu. W szczególności stare konstrukcje dachowe często nie są odpowiednio chronione przed uszkodzeniami spowodowanymi przez burzę. Nawet jeśli nie ma błędów montażowych w pokryciu dachowym, dachówki, dachówki lub gonty mogą się przesuwać. W najgorszym przypadku zapadają się niektóre elementy pokrycia dachowego, co może skutkować uszkodzeniem mienia i obrażeniami ciała.

Regularnie sprawdzaj pokrycia dachowe: Zsuwane dachówki © Bauherren-Schutzbund e.V. aż do 30% zapisać

Firmy specjalizujące się w dachach
Tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze firmy specjalizujące się w dachach, porównaj oferty i zaoszczędź.

Zabezpiecz pokrycie dachowe za pomocą klipsów sztormowych i poddachu

Tak zwane klipsy sztormowe zapewniają ważną ochronę pokrycia dachowego. Te metalowe wsporniki są wbudowane w pokrycie dachowe i mocują dachówki do kontrłat. W zależności od oczekiwanego obciążenia wiatrem, w przypadku nowych budynków i nowych pokryć dachowych wymagana jest pewna liczba klipsów sztormowych. Niemcy podzielone są na cztery strefy wiatrowe. Tak więc liczba klipów burzowych różni się w zależności od regionu.

W szczególnie wietrznych regionach solidny poddach zamiast elastycznej membrany dachowej może również pomóc w zabezpieczeniu pokrycia dachowego przed spodziewanym obciążeniem wiatrem. Powód jest prosty: jeśli wiatr przepływa nad dachem i powietrze jest zawirowane, może powstać podciśnienie. Przy silnym wietrze to podciśnienie może być tak duże, że praktycznie zrywa z dachu dachówki, gonty lub dachówki. Jeśli poddach leżący pod dachem nie ustąpi, w tym miejscu powstaje podciśnienie, które utrzymuje dach w miejscu.

Napraw uszkodzenia i sprawdź podkonstrukcję

W przypadku usunięcia dachówek z dachu można je zastąpić nowymi dachówkami o tym samym kształcie. W ten sposób zostaje przywrócona ochrona przed warunkami atmosferycznymi. Ważne, aby podczas tych prac sprawdzana była również podkonstrukcja pod pokryciem dachowym. Jeśli podkład lub dach zostały uszkodzone przez burzę, należy je również naprawić, aby wilgoć nie dostała się do dachu.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here