Większa higiena w łazience i kuchni: Bezdotykowe sterowanie wodą w domu”,

Inteligentne czujniki i armatura zdobywają następujące punkty:
 

 • Bezdotykowa kontrola wody: Większość patogenów można znaleźć w kuchni i łazience. Dzięki czujnikom na podczerwień możesz umyć ręce lub spłukać miskę bez dotykania kranu.
   
 • Oszczędność wody: Jeśli podczas mycia rąk pozostawisz kran włączony przez cały czas, z każdym procesem stracisz średnio 15 litrów wody. Z drugiej strony przy elektronicznym sterowaniu wodą czujnik zatrzymuje dopływ wody po kilku sekundach.
   
 • Lepsza higiena: Czujnik podczerwieni zapewnia stały przepływ wody. Zapobiega to powstawaniu brzydkich plam wodnych na kranie i umywalce.
   
 • Zabezpieczenie przed przelaniem wody: Przepływ wody zatrzymuje się automatycznie po kilku sekundach lub kilku minutach, w zależności od trybu. Zapobiega to np. zalaniu łazienki przez małe dzieci, gdy rodzice są rozproszeni.
   
 • Łatwe ustawianie temperatury wody: Zwłaszcza w przypadku starszych baterii mieszających musisz mozolnie przekręcać dwa pokrętła, aż znajdziesz odpowiednią temperaturę wody. Natomiast w przypadku armatury ze sterowaniem elektronicznym wystarczy przesunąć dźwignię tak, aby płynęła ciepła lub zimna woda.

Dzięki bezdotykowemu sterowaniu wodą unikniesz rozprysków i osadów kamienia na baterii.

Zdjęcie: Hapilife

Jak działają armatury i czujniki do bezdotykowej kontroli wody?

Czujniki na podczerwień do bezdotykowej kontroli wody, takie jak czujniki ruchu, stale wysyłają promieniowanie podczerwone. Jeśli promieniowanie zmienia się w obszarze wykrywania, dioda wykrywa tę zmianę. Dzieje się tak, gdy na przykład ręka wchodzi w obszar. Następnie otwiera się elektrozawór i płynie woda. Jeśli odciągniesz rękę, w niektórych modelach przepływ wody ustanie. Jednak dla innych woda będzie płynąć do końca ustalonego czasu.
Czujniki wymagają źródła zasilania. Niektóre urządzenia do bezdotykowej kontroli wody działają na zwykłych bateriach AA, podczas gdy inne mają wbudowane akumulatory.
W skład urządzeń do bezdotykowego sterowania wodą wchodzą zarówno urządzenia oszczędzające wodę (regulatory strumienia), jak i armatura. Te pierwsze mocowane do kranu, drugie zastępują konwencjonalny kran. Regulatory odrzutowe są tańszą opcją, ale wyglądają trochę niezgrabnie. Baterie z czujnikami podczerwieni wyglądają bardziej elegancko, ale trzeba sięgnąć głębiej do kieszeni.
Funkcjonalność również różni się w obu wariantach. Za pomocą regulatorów strumienia należy wcześniej ustawić żądaną temperaturę. Z drugiej strony baterie mieszające z czujnikami podczerwieni mają zwykle dźwignię lub pokrętło, za pomocą którego można przełączać między ciepłą i zimną wodą.

Baterie do bezdotykowej kontroli wody zastępują konwencjonalną baterię.

Zdjęcie: Grohe

Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie elektronicznego regulatora wody?

Nie wszystkie urządzenia pasują do każdego gospodarstwa domowego. Powinieneś to sprawdzić:
 

 • Połączenie: W przypadku regulatorów strumienia kształt złączki i gwint aeratora muszą być dopasowane do przyłącza urządzenia. Producenci zazwyczaj dostarczają kilka załączników, ale właściwy nie zawsze jest wliczony w cenę. Dlatego przed zakupem sprawdź, czy system jest kompatybilny z Twoją baterią.
   
 • Ciepła i zimna woda: Niektóre złączki do automatycznej kontroli wody są wyposażone tylko w wąż dopływowy i dlatego są przeznaczone tylko do zimnej wody. Przyjrzyj się bliżej informacjom producenta dotyczącym przeznaczenia.
   
 • Przygotowanie ciepłej wody: Standardowe ciśnienie w rurach wodnych wynosi od 3 do 6 bar. Większość kształtek i aeratorów z czujnikami obejmuje zakres ciśnienia wody od 0,5 do 10 bar. Nie nadają się do pracy z przepływowym podgrzewaczem wody niskociśnieniowej.

Bezdotykowe sterowanie wodą: stół

Xiaoda IPX6
Urządzenie oszczędzające wodę

Hapilife
Aerator

Świecąca dioda LED
kran

Grohe
Eurosmart
Montaż CE

Typ
Przyrząd/
posługiwać się

Urządzenie oszczędzające wodę /
Aerator
(Montaż
z kranu)

Urządzenie oszczędzające wodę /
Aerator
(Montaż
z kranu)

tonąć-
dopasowywanie
z wbudowanym
Czujnik podczerwieni

tonąć-
dopasowywanie
z wbudowanym
Czujnik podczerwieni

czujnik-
styl

Kiedy się wyprowadzasz
rąk,
Dodatkowo
bardziej automatyczny
tryb

Kiedy się wyprowadzasz
rąk

Automatycznie

Automatycznie

Pływ

4,2 litra/minutę

k.A.

8 litrów/minutę

5,7 litra/minutę

przestrzeń

Łazienka i kuchnia

Łazienka i kuchnia

kąpiel

kąpiel

połączenie

6 rodzajów
Znajomości
w
Dostawa w cenie

4 rodzaje
Znajomości
w
Dostawa w cenie

Połączenie 3/8 cala

Połączenie 3/8 cala

bateria

Bateria z
Połączenie USB

Zainstalowane na stałe
bateria
(5 lat
Długość życia)

Cztery baterie AA

CR-P2
bateria

Dodatkowy
Funkcje

-

-

Kolorowe światło LED

zdalne sterowanie,
termiczny
dezynfekcja,
automatyczny
Płukanie

Urządzenie oszczędzające wodę Xiaoda IPX6

Tania kontrola wody ma dwa czujniki, a tym samym dwa tryby. Jeśli ręka wejdzie w obszar wykrywania dolnego czujnika, woda płynie, aż opuści obszar. Z drugiej strony czujnik boczny aktywuje długi przepływ wody, który zatrzymuje się automatycznie po trzech minutach. Aerator jest niezwykle ekonomiczny, przy zaledwie 4,2 litra na minutę. Niestety urządzenie oszczędzające wodę Xiaoda pasuje tylko do kranów z płaskim frontem i płaskim przyłączem perlatora. Oznacza to, że wiele umywalek i zlewów jest wykluczonych. W przeciwnym razie stosunek ceny do wydajności jest świetny.

Zamów teraz w Amazon bezdotykową kontrolę wody Xiaoda IPX6 indukcyjne urządzenie oszczędzające wodę na podczerwień.

Zdjęcie: Xiaoda

Aerator Hapilife

W przeciwieństwie do Xiaoda, to oszczędzające wodę urządzenie może być również wbudowane w okrągłe krany. Perlator automatyczny nie posiada żadnych dodatkowych funkcji. Mimo to otrzymujesz niezawodną, ​​bezdotykową kontrolę wody w niskiej cenie.

Zamów bezdotykową kontrolę wody Hapilife Automatic Infrared Sensor już teraz w Amazon.

Zdjęcie: Hapilife

Bateria LED Fyeer

Bateria automatyczna wyróżnia się w porównaniu z automatycznymi regulatorami wody dzięki szczególnie nowoczesnemu wzornictwu. Elegancka wylewka wodospadu zapobiega rozpryskom. Dioda LED świeci na niebiesko (woda zimna), na zielono (woda ciepła) lub na czerwono (woda ciepła) w zależności od temperatury wody. Zmniejsza to ryzyko poparzenia rąk. Temperaturę wody można łatwo regulować za pomocą zaworu na przyłączu.

Zamów teraz bezdotykową kontrolę wody Fyeer LED Automatic Sensor w Amazon.

Zdjęcie: Fieer

Oprawa Grohe Eurosmart CE

Luksusowy mikser firmy Grohe jest wyposażony w siedem gotowych programów. Automatyczne płukanie po długim okresie nieużywania oraz dezynfekcja termiczna zapobiegają drobnoustrojom w stojącej wodzie. Czujnik można wyłączyć w trybie czyszczenia. Wiele funkcji jest przydatnych dla użytkowników, dla których higiena jest priorytetem. Ci, którzy cenią sobie tylko bezdotykową kontrolę wody, zdecydują się na inny system ze względu na dość wysoką cenę.

Zamów teraz bezdotykowe sterowanie wodą Grohe Eurosmart CE w Amazon.

Zdjęcie: Grohe

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here