Większe bezpieczeństwo dzięki systemom połączeń alarmowych: telefon alarmowy w domu za naciśnięciem przycisku

Pod koniec lat 70. w St powstał pierwszy system połączeń alarmowych. Szpital Willehad w Wilhelmshaven. Powinno to pomóc w utrzymaniu wypisanych pacjentów z powrotem w domu. Niemiecki Czerwony Krzyż (DRK) jest dziś największym operatorem tak jak wtedy.
Regionalne usługi dodatkowe mogą się różnić. Dlatego powinieneś poprosić o dokładną ofertę i osobistą poradę. Wszystkie służby ratunkowe, które mają taki system połączeń alarmowych, oferują wstępną konsultację bez zobowiązań i zazwyczaj przesyłają wszystkie potrzebne dokumenty. Zasadniczo można rozróżnić trzy różne urządzenia nadawcze:

Połączenie alarmowe

Domowe połączenie alarmowe umożliwia uruchomienie alarmu w każdym zakątku domu. Sygnał z nadajnika dociera do stacji bazowej nawet przy zamkniętych drzwiach. Jest on podłączony do centrali alarmowej za pośrednictwem połączenia telefonicznego i normalnego gniazdka (230 V). Głośnik Twojej stacji można ustawić na tyle głośno, że możesz rozmawiać z centrum sterowania nawet pod prysznicem. Takie urządzenia są przeznaczone do korzystania z systemu alarmowego w celu wezwania pomocy w mieszkaniu lub domu.

Systemy te składają się z odbiornika i jednego lub więcej nadajników, które nosi ze sobą na przykład pacjent opiekuńczy. Nadajnik jest wyposażony w przycisk wywołania alarmowego, który po aktywacji wywołuje alarm w stacji odbiorczej. Przewiduje się modele takie jak domowe połączenie alarmowe Eifa z dwoma nadajnikami do opieki domowej. Za pomocą przycisku wezwania osoby starsze mogą wezwać pomoc w razie upadku. Dogodnie model Eifa działa za pośrednictwem zasilacza lub bezprzewodowo. Ten ostatni sprawia, że ​​jest natychmiast gotowy do użycia bez żmudnej instalacji. Zasięg odbiornika to około 40 metrów.

Domowe połączenie alarmowe Eifa może być obsługiwane za pomocą zasilacza lub bezprzewodowo. Zakres dostawy obejmuje dwa nadajniki. Możesz zamówić domowy telefon alarmowy Eifa za około 40 euro * od Amazon.

Zdjęcie: Eifa

Telefon alarmowy

Mobilne połączenie alarmowe zapewnia bezpieczeństwo osobom, które lubią być same. Korzystając z aplikacji mobilnej lub specjalnego urządzenia końcowego z funkcją GPS, możesz jechać sam ze spokojem dzięki temu systemowi połączeń alarmowych, nawet na spacer lub wędrówkę. Na przykład kompaktowy lokalizator GPS Weenect Silver dla seniorów mieści się wygodnie w kieszeni kurtki. Krewni mogą korzystać z aplikacji, aby w dowolnym momencie wywołać Twoją lokalizację lub śledzić Twoją ścieżkę. W przypadku sygnału alarmowego sygnał GPS jest wysyłany do centrum sterowania. Dzięki temu pogotowie zna Twoją dokładną lokalizację. Ponadto telefonia komórkowa z centrum alarmowym działa na specjalnie zabezpieczonych liniach, dzięki czemu żądana pomoc może być zagwarantowana nawet w przypadku awarii zasilania. Mobilne systemy połączeń alarmowych ponoszą bieżące koszty. Na przykład miesięczna opłata abonamentowa w wysokości 3,75 EUR * jest należna za lokalizator GPS Weenect Silver. 

Dzięki mobilnemu systemowi połączeń alarmowych, takim jak lokalizator GPS Weenect Silver, możesz szybko wykonać połączenie alarmowe, nawet gdy jesteś w ruchu. W przypadku systemów mobilnych zazwyczaj są to opłaty abonamentowe. Możesz kupić lokalizator GPS Weenect Silver za około 50 euro * od Amazon.

Zdjęcie: weenect

Połączone połączenie alarmowe

Połączone połączenie alarmowe działa jak połączenie alarmowe w domu, tylko zasięg jest większy. Oznacza to, że nawet będąc u sąsiadów lub w najbliższym sklepie bez problemu wyślesz połączenie alarmowe. Jest on wysyłany do Twojej stacji bazowej w domu za pomocą wzmocnionych sygnałów. Stamtąd satelity obliczają dokładną pozycję, która jest następnie natychmiast przesyłana do odpowiedzialnego personelu. Dzięki specjalnemu terminalowi możesz również użyć połączonego połączenia alarmowego, aby porozmawiać z centrum sterowania.

dostawcy

Połączenie alarmowe

Telefon alarmowy

Połączone połączenie alarmowe

Johanniter

tak

tak

tak

maltański

tak

tak

nie

DRK

tak

tak

nie

ASB

tak

tak

nie

Caritas

tak

tak

nie

Vitakt

tak

tak

nie

Przycisk alarmowy dla wszystkich

Domowy numer alarmowy, niezależnie od operatora, wspiera osoby, które chcą, aby ich dom był bezpieczniejszy na dłuższą metę. Gdy tylko istnieje zwiększone ryzyko upadków lub wypadków niektórych osób, domowy system połączeń alarmowych jest odpowiedni dla danego gospodarstwa domowego. Szczególnie, gdy seniorzy lub osoby chore nie chcą rezygnować z samodzielności, rodzina i przyjaciele w/w grup osób mogą odetchnąć z ulgą. Przycisk alarmowy nie tylko ułatwia Ci sytuacje, w których coś się dzieje. Łatwiej będzie Ci się swobodnie poruszać, ponieważ centrale alarmowe są w gotowości przez całą dobę.

Uzyskaj oferty od ekspertów tutaj:

Kto korzysta z systemu połączeń alarmowych??

 • Ludzie niepełnosprawni
 • Osoby mieszkające samotnie, które chcą większego bezpieczeństwa na dłuższą metę
 • Osoby z problemami zdrowotnymi
 • Seniorzy, którzy nie chcą rezygnować z samodzielności
 • Osoby, które chcą mieszkać w swoim domu nawet na starość
 • Osoby z chorobami przewlekłymi, które potrzebują jak najszybszej pomocy w nagłych wypadkach
 • Pacjenci, którzy potrzebują wsparcia przez chwilę po pobycie w szpitalu
 • Domy spokojnej starości, które chcą lepiej i szybciej pomagać swoim mieszkańcom w sytuacjach kryzysowych
 • Osoby o stopniu opieki I, II lub III

W sytuacjach awaryjnych, w których rozmowa nie jest już możliwa, karetka zostaje zaalarmowana przez system połączeń alarmowych.

Zdjęcie: fotolia / PMDesign

Wielu dostawców systemów połączeń alarmowych oferuje dodatkowe usługi. Te, podobnie jak koszty, mogą się znacznie różnić. Na przykład, niektóre stacje bazowe są wyposażone w dodatkowy przycisk "Jestem w porządku". Użytkownik musi nacisnąć ten przycisk raz dziennie. To wysyła sygnał do centrum kontroli, który potwierdza, że ​​dana osoba jest w porządku. Jeśli centrala nie zostanie powiadomiona, gospodarstwo domowe dzwoni. W przypadku braku komunikacji między centralą a gospodarstwem domowym / osobą zainteresowaną, zostanie wysłana karetka pogotowia.

Co się stanie, jeśli nie będę mógł mówić?

Może się zdarzyć, że w nagłych wypadkach nie będziesz w stanie mówić. Być może włączył się alarm i niedługo potem zemdlałeś. W tym scenariuszu każde centrum ratunkowe działa w następujący sposób:

 • Centrum sterowania wie, skąd nadeszło połączenie alarmowe.
 • Pytania zabezpieczające służą do sprawdzenia, czy osoba potrzebująca rzeczywiście potrzebuje pomocy i czy można się z nią skontaktować.
 • Jeśli nie ma odpowiedzi w ciągu kilku sekund, centrum sterowania wysyła karetkę jako środek ostrożności z dokładnymi danymi GPS i danymi dotyczącymi leków osobistych - jeśli leki są dostępne.

Wskazówka: Porównując różnych dostawców domowych połączeń alarmowych, upewnij się, że dostępna jest dodatkowa opcja „Wpłata za klucze”. Może to skrócić czas dojazdu karetki pogotowia. Po prostu daj swojej centrali kopię klucza do drzwi wejściowych. Dzięki temu kluczowa usługa nie musi być wzywana w nagłych wypadkach.

Najwięksi dostawcy systemów połączeń alarmowych

Domowe systemy połączeń alarmowych istnieją od dobrych 40 lat, a liczba dostawców rośnie. Zasadniczo różnią się one między dostawcami prywatnymi i non-profit. Mały wybór:

dostawcy

Prywatny

niedochodowy

Johanniter

x

maltański

x

ASB

x

Technologia alarmowa AMG

x

DRK

x

Caritas

x

łatwiejszeżycie

x

Vitakt

x

Wybór odpowiedniego systemu połączeń alarmowych

Zastanów się z wyprzedzeniem, czy chcesz skorzystać z domowego numeru alarmowego stowarzyszenia opieki społecznej, czy prywatnego dostawcy. Powinieneś uzyskać i porównać kilka ofert różnych dostawców systemów połączeń alarmowych. Zwróć uwagę nie tylko na fachowe porady techniczne, ale także na dobrze ocenioną pomoc i kompetentne wsparcie, na przykład urządzenie zastępcze do domowego połączenia alarmowego. Inne aspekty, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji:
 

 • różnice umowne; częściowe wady umowne
 • Warunki
 • Właściwe i fachowe doradztwo
 • Stacje bazowe
 • Rozwiązania mobilne
 • Kompetentna i szybka obsługa zgłoszeń alarmowych

Warto wiedzieć: Stiftung Warentest przetestował cztery systemy połączeń alarmowych w sierpniu 2018 r. i napisał na ich temat obszerny raport. Wyniki znajdziesz tutaj.

Porównanie systemów połączeń alarmowych: koszty i usługi

Zasadniczo trzeba liczyć się z jednorazową opłatą instalacyjną i miesięczną opłatą podstawową za połączenie alarmowe w domu. Opłata instalacyjna różni się w zależności od dostawcy. Porównanie połączeń alarmowych w domu jest zwykle warte zachodu. Niektórzy dostawcy instalują Twoje urządzenie końcowe już za dziesięć euro. Inni dostawcy pobierają ponad 90 euro. Dotyczy to jednak tylko stacji bazowych, rozwiązania mobilne mogą być jeszcze droższe. Miesięczne koszty wynoszą średnio 23 euro. Jeśli poziom opieki zostanie uznany, sumę pokrywa zakład ubezpieczeń zdrowotnych. Jeśli jednak zostaną zarezerwowane dodatkowe opcje, takie jak wspomniany wyżej „Jestem w porządku” u200bu200bjesteś zarezerwowany, musisz spodziewać się odpowiednich dopłat. Zwykle nie są one objęte ubezpieczeniem zdrowotnym.

Możesz rozpoznać renomowanych dostawców domowych połączeń alarmowych po przejrzystych i odpowiednich warunkach umownych. W związku z tym umowa na telefon alarmowy w domu powinna być standardowa, bez minimalnego okresu i dwutygodniowego okresu wypowiedzenia. Pozwól dostawcom kompleksowo Ci doradzić.

Dalsze usługi dodatkowe dla systemów połączeń alarmowych:

W przypadku różnych domowych połączeń alarmowych dostawcy opcjonalnie oferują jedną lub więcej z następujących usług. Dowiedz się, czy możesz zarezerwować te usługi za dopłatą, jeśli nie są one objęte podstawowym pakietem połączeń alarmowych do domu.
 

 • Depozyt na klucze
 • Czujnik dymu
 • Mata padaczki
 • Sygnały radiowe o dużym obszarze
 • Detektor upadku
 • Czujnik zajętości radia (uruchamia alarm, gdy mieszkaniec nie znajdzie się w zwykłym miejscu o zwykłej porze)
 • Mata z czujnikiem bezprzewodowym (zwykle leży przed łóżkiem i potwierdza kontakt z centrum sterowania)

Jeśli upadniesz i nie możesz nacisnąć przycisku połączenia alarmowego, detektor przypadku rozpozna tę sytuację awaryjną i automatycznie uruchomi alarm.

Zdjęcie: iStock / Wavebreakmedia

Jakie koszty pokrywa ubezpieczenie zdrowotne?

Fakt, że domowy telefon alarmowy jest uznaną pomocą, wymaga od ustawowych ubezpieczeń zdrowotnych pokrycia przynajmniej części nierozstrzygniętych kosztów. Ma to jednak zastosowanie tylko wtedy, gdy dana osoba ma uznany poziom opieki. Jak tylko przejdziesz na I stopień opieki, otrzymasz gwarancję dofinansowania z kasy opiekuńczej. Wszystkie kasy fiskalne płacą zryczałtowaną opłatę w wysokości 10,49 euro za jednorazowe połączenie. Wiele ubezpieczeń zdrowotnych dofinansowuje miesięczną kwotę nawet do 23 euro. W takim przypadku wskazane jest zwrócenie się do kasy chorych o obszerne informacje na temat połączeń alarmowych w domu.

Ponadto towarzystwa ubezpieczeń zdrowotnych wypłacają dodatek za połączenie alarmowe w domu tylko wtedy, gdy przez większość czasu mieszkasz sam w swoim domu, a nagły wypadek należy spodziewać się w dowolnym momencie. Dlatego wcześniej wyjaśnij wszystkie punkty kosztowe ze swoim ubezpieczycielem zdrowotnym.

Czy można odliczyć podatek od domowego połączenia alarmowego??

Możesz odliczyć część całkowitych kosztów swojego systemu połączeń alarmowych dla celów podatkowych. Zwłaszcza jeśli nie masz poziomu opieki, możesz w ten sposób uzyskać niewielką przewagę. Wraz z rocznym zeznaniem podatkowym możesz podać domowy numer alarmowy do urzędu skarbowego z usługą związaną z gospodarstwem domowym. Orzeczenie Federalnego Sądu Skarbowego wykazało, że jest to możliwe, nawet jeśli mieszkasz w domu opieki.

Lista kontrolna domowego systemu połączeń alarmowych


1. Warunki umowy i przejęcie kosztów
 

 • Czy moja umowa nie ma minimalnego okresu??
 • Co dzieje się w przypadku fałszywego alarmu??
 • Ile połączeń miesięcznie obejmuje mój plan??
 • Jak długie są okresy wypowiedzenia?
 • Moje ubezpieczenie zdrowotne pokrywa pełne koszty?

2. Usługi i taryfy
 

 • Ile wynosi opłata instalacyjna?
 • Jakie są dodatkowe opcje i ile one kosztują??
 • Czy mogę testować system przez określony czas??
 • Jak dobre są sygnały w domu??
 • Czy słyszę głośnik z każdego pokoju??
 • Dostawca ponosi wszystkie koszty konserwacji i naprawy?

3.usługa
 

 • Ile czasu zajmuje dojazd karetki do mojego domu po domowym wezwaniu alarmowym??
 • Jak radzić sobie z osobami, które mogą potrzebować jedynie porady telefonicznej podczas dzwonienia pod numer alarmowy??

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here