Mini systemy fotowoltaiczne: każdy może zbierać słońce”,

Mini system solarny można przymocować np. do balustrady balkonu.

Zdjęcie: powered by oekostrom AG

Mini układ słoneczny: energia słoneczna dla każdego

Mini systemy solarne mogą być również montowane i demontowane przez laików bez specjalnego wysiłku. Ponieważ ich zastosowanie na balkonach i tarasach jest koniecznością, mini elektrownie są również idealne dla najemców. Jeśli się przeprowadzasz, możesz po prostu zabrać ze sobą swoje urządzenia.
Typowy system składa się z jednego lub dwóch modułów. Najmniejsi przedstawiciele mają moc około 150 watów, największy 600 watów.  600 watów może generować do 660 kilowatogodzin rocznie w południowych Niemczech. Odpowiada to 20 procentom zużycia energii elektrycznej w przeciętnym niemieckim gospodarstwie domowym.
W gospodarstwach domowych w dużej mierze zoptymalizowanych energetycznie minielektrownie słoneczne są skutecznym sposobem na zauważalne zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. „Nawet w przypadku modelu 150-watowego można osiągnąć około pięć procent oszczędności na balkonach wychodzących na południe”, ocenia Michael Friedrich, rzecznik prasowy Greenpeace Energy w Hamburgu.

Uzyskaj oferty od ekspertów tutaj:

Jak działa mini układ słoneczny?

Kompaktowe systemy fotowoltaiczne składają się z modułu słonecznego i falownika do zasilania własnej sieci elektrycznej domu. Moduł balkonowy jest podłączony do falownika modułowego za pomocą standardowych wtyczek. Następnie kabel wyjściowy 230V falownika podłączamy do dowolnego gniazdka domowego.
Technologia prawie nie różni się od zwykłych systemów fotowoltaicznych na dachu. Różnica w porównaniu z dobrze znanymi dużymi systemami fotowoltaicznymi polega na tym, że wyprodukowana energia elektryczna nie jest sprzedawana operatorowi sieci, ale dostarczana bezpośrednio do własnej sieci elektrycznej firmy. To natychmiast zmniejsza koszty energii elektrycznej, ponieważ energia elektryczna, którą sam wytwarzasz, nie musi być kupowana od dostawcy energii elektrycznej.
Moduły słoneczne sprzedawane są z falownikiem. W module fotowoltaicznym energia słoneczna zamieniana jest na prąd stały, a następnie przetwarzana w falowniku na prąd zmienny, który jest podawany do sieci mieszkania lub domu i jednocześnie wykorzystywany. Oszczędza to koszty energii elektrycznej.
W zasadzie urządzenia można podłączyć do gniazdka, a zgodnie z nową normą DIN VDE 0100-551-1 można je podłączyć do dowolnego obwodu elektrycznego. Obecnie nie jest jasne, czy gniazdo Schuko, które jest powszechne w gospodarstwach domowych, jest do tego odpowiednie i dopuszczalne. Jeśli chcesz być po bezpiecznej stronie, powinieneś wymienić istniejące gniazdo na specjalne gniazdo zasilające przez specjalistyczną firmę elektryczną. Eksperci mogą wtedy również sprawdzić, czy obwód nadaje się do zasilania energią słoneczną, jak określono w normie instalacyjnej.

Tutaj możesz zamówić system fotowoltaiczny od Amazon.

Zdjęcie: bau-tech

Osobisty wkład w transformację energetyczną

„Podłączane urządzenia słoneczne na balkonie są często jedyną opcją dla najemców, która może wnieść swój własny wkład w przyjazne dla klimatu, zdecentralizowane dostawy energii”, mówi Marcus Vietzke, ekspert ds. mini fotowoltaiki w Niemieckim Towarzystwie Energii Słonecznej (DGS). Berlin. „Jeśli użytkowanie jest nieskomplikowane, w samych Niemczech można zainstalować kilka gigawatów podłączanych urządzeń słonecznych. Odpowiada to produkcji dużych elektrowni na węgiel brunatny o wysokiej emisji CO2."Zdecentralizowana produkcja energii elektrycznej z energii słonecznej obniża szkodliwe dla klimatu emisje i jednocześnie obniża koszty rozbudowy sieci energetycznych.

Tutaj możesz zamówić system słoneczny Plug 'n ' Play od Amazon.

Zdjęcie: BaSBa

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here