Zadbaj o jakość życia dzięki podnośnikowi zewnętrznemu”,

Zawsze warto kupić zewnętrzną windę, jeśli w domu mieszkają osoby na wózkach inwalidzkich. Ponieważ szerokość windy zewnętrznej może być dowolnie wybierana, zarówno duże wózki inwalidzkie, jak i pojazdy elektryczne, a w razie potrzeby nawet nieporęczne meble, mogą być transportowane do jednostek mieszkalnych za pomocą windy zewnętrznej.
Ponadto łatwiej jest zmodernizować podjazd bez barier, który znajduje się na zewnątrz domu, niż w wąskich klatkach schodowych. Kolejną zaletą jest to, że jedna winda zewnętrzna może przewieźć kilka osób jednocześnie. Osobie wymagającej opieki może więc towarzyszyć personel pielęgniarski lub krewni – prawdziwy element bezpieczeństwa.

Wymagania dotyczące instalacji windy zewnętrznej

Montaż windy zewnętrznej jest bardziej wymagający niż montaż wind schodowych. Ponieważ jest to środek konstrukcyjny, wymagane jest również pozwolenie na budowę. Niezbędne jest zatem skorzystanie z fachowej porady samego producenta, ale także inżyniera konstrukcji i doświadczonego architekta.
Daje to właścicielom cenną pomoc w kolejnych krokach. Jeśli winda zewnętrzna ma być dołączona do domu, jest to wolna decyzja właściciela. W przypadku domów wielorodzinnych sprawa wygląda inaczej. W przypadku kondominium, w szczególności, zgoda wszystkich właścicieli jest konieczna, zanim takie zmiany strukturalne będą mogły zostać wprowadzone. Ma to jednak również zalety, ponieważ w przypadku zatwierdzenia koszty inwestycji rozkładają się na kilka ramion.
Informacje: Jeśli koszt jest mniejszy niż 100.Montaż windy zewnętrznej można sfinansować z rezerwy serwisowej. Specjalny wkład jest zwykle należny za wyższe koszty.
Ponadto straż pożarna musi sprawdzić, czy drogi ewakuacyjne nie mogą zostać zablokowane przez zewnętrzną windę. W takim przypadku nie wolno instalować windy zewnętrznej. Jeśli dobudowa windy zewnętrznej może rzucać cień w okna sąsiedniego domu, mieszkańcy lub właściciele tego domu również muszą wyrazić zgodę na montaż.
Jest zatem wiele do rozważenia, zanim będzie można kupić windę zewnętrzną. Dlatego niezbędna jest profesjonalna pomoc. W przypadku windy zewnętrznej nie ma mowy o realizacji krótkoterminowej, jak to często bywa w przypadku wind schodowych.
Informacje: Ponieważ montaż windy zewnętrznej traktowany jest jako modernizacja, koszty akwizycji i eksploatacji mogą zostać przerzucone na najemców w ramach rozliczenia kosztów eksploatacji.

Leben Stairlift: System pomocniczy, który usuwa przeszkody Leben Łatwiejsze życie z podnośnikiem do siedzenia - bez barier i wygodny Leben Lift: Obszary zastosowania, montaż, użytkowanie i koszty

Zalety windy zewnętrznej

 • łatwy montaż na ścianie budynku
 • oszczędzanie przestrzeni
 • niepotrzebne kosztowne zmiany we wnętrzu
 • różne możliwości projektowe pod względem wielkości i zastosowania
 • Możliwe są drogi dostępu dla wózków inwalidzkich?
 • Docenienie nieruchomości
 • Koszty instalacji i konserwacji mogą podlegać odliczeniu od podatku
 • Życie bez barier warte jest dofinansowania = dotacje od państwa
 • oszczędność kosztów "pakiet ratunkowy" opcjonalnie możliwy

Wady windy zewnętrznej

 • wymagane pozwolenie na budowę
 • dodatkowe koszty poprzez doradztwo (architekt, konstruktor itp.)
 • W przypadku wyciągów o wysokości powyżej 3 metrów: test TÜV
 • regularne płatne testy TÜV są konieczne do użytku nieprywatnego
 • wymagana regularna konserwacja
 • Koszty operacyjne (prąd, sprzątanie itp.)

Informacje: W kalkulacji należy uwzględnić koszt energii elektrycznej, napraw i konserwacji. Warto porównać dostawców.

Winda zewnętrzna: lista kontrolna

Przed podjęciem decyzji o zakupie windy zewnętrznej należy odpowiedzieć sobie na następujące pytania:

 • Czy dom nadaje się do zainstalowania zewnętrznej windy??
 • Czy producent chce wcześniej przyjrzeć się domowi??
 • Czy kosztorys jest wiążący??
 • Czy obliczane są koszty konserwacji i napraw??
 • Czy istnieje pakiet połączeń alarmowych od producenta??
 • Czy jest pomoc we wniosku budowlanym i ubieganiu się o jakiekolwiek dotacje??

Informacje: Uzyskaj kilka zestawień kosztów od różnych dostawców. Więc możesz porównać w spokoju. Weź pod uwagę nie tylko koszty akwizycji, ale także późniejsze koszty konserwacji, energii elektrycznej, napraw itp.

Możliwe koszty windy zewnętrznej

W zależności od modelu koszty są różne. Podczas gdy standardowe modele są dostępne dla 18.oferowane są 000 euro, są modele, które kosztują ponad 100.Koszt 000 euro. Ostatecznie warunki odgrywają dużą rolę w ustalaniu cen.
Tańsze modele standardowe sprawdzają się zawsze, gdy trzeba podejść na nie więcej niż dwie kondygnacje, a nośność nie przekracza 300 kilogramów. Domy jednorodzinne zyskują na tym ogromnie. Jeśli jednak dom ma wysokość do 12 metrów, winda zewnętrzna potrzebuje udźwigu do 650 kilogramów. Musi również być w stanie kontrolować kilka pięter i potrzebuje mocnych silników elektrycznych. Pod względem ceny takie modele zaczynają się od 40.000 EUR. Zasada jest taka: im wyższy dom, tym wyższe koszty.
Informacje: Planuj około 5.000 euro rocznie na koszty energii elektrycznej, konserwacji i inspekcji TÜV. Dzięki uznanemu poziomowi dbałości o użytkownika, instalacja może być przeprowadzona z maksymalnie 4.000 euro jest finansowane z ubezpieczenia na opiekę długoterminową.

Wniosek

Winda zewnętrzna reprezentuje zmianę strukturalną, która zwiększa wartość nieruchomości. Jeśli w domu mieszkają osoby wymagające opieki, instalacja może być dotowana. Ponieważ montaż windy zewnętrznej wiąże się ze znacznymi pracami renowacyjnymi, wymagane jest zaangażowanie architekta i inżyniera budowlanego. W zależności od rodzaju domu i przeznaczenia współwłaściciele, sąsiedzi, a nawet straż pożarna muszą wyrazić zgodę na taką instalację. Niemniej jednak wysiłek się opłaci, ponieważ instalacja zewnętrznej windy nie tylko ułatwia życie osobom potrzebującym opieki, ale także przynosi korzyści innym mieszkańcom.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here