Dzięki tym 5 wskazówkom zaoszczędzisz dużo pieniędzy ”,

Na pierwszy rzut oka wydaje się to oczywiste - ale pomyśl tylko przez chwilę o swoich zachowaniach zakupowych: kiedy ostatnio kupowałeś coś, czego tak naprawdę nie potrzebujesz? W rzeczywistości możemy obejść się bez znacznie więcej i żyć bardziej minimalistycznie niż nam się wydaje. Jeśli lubisz czytać, możesz wypożyczyć książki zamiast je kupować. Lub możesz użyć cyfrowej wersji e-booka zamiast wersji drukowanej. Jest to nie tylko tańsze, ale także chroni środowisko. Kolejna wskazówka dotycząca oszczędności - szczególnie dla tych, którzy lubią robić niespodzianki rodzinie i znajomym z okazji urodzin: zrób prezenty samemu. Idź na zakupy tylko wtedy, gdy naprawdę czegoś potrzebujesz.

Wskazówka 2: oszczędzaj podczas jedzenia

Potencjał oszczędnościowy w przypadku żywności jest często niedoceniany. Można tu jednak zaoszczędzić sporo pieniędzy. Jeśli jesz w restauracji kilka razy w tygodniu, szybko zauważysz, że Twój portfel się opróżnia. Samodzielne gotowanie jest znacznie tańsze – przynajmniej jeśli nie kupujesz jedzenia tylko od drogich marek. Możesz też wyczarować pyszne i zdrowe danie bez konieczności grzebania w kieszeni. Szczególnie ekonomiczna i zrównoważona alternatywa: uprawiaj własne warzywa. Jest to również wykonalne dla początkujących ogrodników i można je łatwo wdrożyć nawet na balkonie.

Wskazówka 3: przejrzyj umowy

Teraz przyszła kolej na bardzo popularnych pożeraczy pieniędzy: abonamenty i umowy. Potajemnie, po cichu i po cichu dbają o to, aby co miesiąc z konta wypłacana była pewna kwota. Więc zadaj sobie pytanie: czy naprawdę potrzebuję ubezpieczenia mojego telefonu komórkowego?? Karnet na siłownię nadal jest tego wart? A czy jestem tak wielkim fanem seriali, że warto wykupić abonament Netflixa?? Najlepiej uzyskać przegląd wszystkich swoich subskrypcji, a następnie zdecydować, czy anulowanie ma sens.

Jeszcze więcej wskazówek dotyczących oszczędzania na emerytury i renty Oszczędzanie na małym budżecie Energia i klimat Reklama Oszczędzanie energii elektrycznej: Jak zmniejszyć zużycie energii elektrycznej w gospodarstwie domowym Przedstawił Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Oszczędzanie wody: najskuteczniejsze wskazówki

Wskazówka 4: zoptymalizuj zużycie odzieży

Ci, którzy częściej rezygnują z zakupów i optymalizują zużycie odzieży w sensie kapsułowej szafy, szybko będą mieli więcej swoich pieniędzy. Sztuczka: kupuj trwałe części i nie patrz tak bardzo na sezonowe – a więc krótkoterminowe – trendy w modzie. Również: spróbuj z używanymi ubraniami. Większość z nich jest nadal w bardzo dobrym stanie, ale kosztuje tylko ułamek pierwotnej ceny. Każdy, kto ma już problemy z przepełnioną garderobą, może nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale też trochę zarobić. Po prostu odsprzedaj dobrze zachowane części - na przykład na internetowych pchlich targach.

Bausparen & Financing Buduj niedrogo: jak obniżyć koszty we współpracy z LBS Dowiedz się więcej

Wskazówka 5: podróżuj oszczędnie

Każdy, kto zmieni swoje codzienne nawyki podróżnicze, może zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale także CO2. Zamiast samochodu, co wiąże się z wysokimi kosztami paliwa i ubezpieczenia, skorzystaj z lokalnego transportu publicznego, tj. autobusów i pociągów. Jest to zazwyczaj sprytniejsze, zwłaszcza w miastach, ponieważ eliminuje irytujące poszukiwanie miejsca parkingowego.
Możesz także zaoszczędzić pieniądze na wakacjach. Jeśli podróżujesz do krajów europejskich i poza sezonem, możesz znaleźć prawdziwe okazje. Dodatkowo: kwatery prywatne są zazwyczaj tańsze niż hotele.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here