Oszczędność pieniędzy dzięki doskonałemu planowaniu”,

Dom znajduje się w Waldkraiburg, idyllicznym miejscu w zajeździe między Monachium a Passau. Helena i Viktor Vogelsangowie kupili nieruchomość od miasta w 2010 roku. Grunty komunalne są często tańsze niż od prywatnych sprzedawców, ponieważ miasta są bardziej zainteresowane tworzeniem niedrogich mieszkań dla młodych rodzin niż patrzeniem na ostatni procent zwrotów. Wybudowali w 2013 roku, zanim ceny budynków wzrosły również na obszarach wiejskich.

Piwnica nie była potrzebna

Przede wszystkim jednak dom czerpie korzyści z racjonalnego rozplanowania pomieszczeń i szczegółowo przemyślanych pod względem konstrukcyjnym detali. Ponieważ sprytne planowanie może zaoszczędzić najwięcej pieniędzy. Vogelsangowie nie rozpamiętywali już podjętych decyzji i nie zmieniali planów w fazie budowy. Klasyczny czynnik kosztotwórczy: jeśli coś zostanie zmienione na placu budowy, ponoszą koszty planowania dla architekta i rzemieślników. Rzadko to sprawia, że ​​dom jest lepszy. Budowniczowie, prowadzeni przez swojego architekta, uniknęli tej pułapki. Obeszli się też bez drogiej piwnicy. W domu i garażu znajdują się duże komórki lokatorskie.

Architekt dał nam dobrą radę, gdzie warto pomóc. Viktor Vogelsang

Nie z półki

Dwaj pierwsi przyjrzeli się domom deweloperów. Wkrótce zauważyli: Ze względu na nasze wymagania mieszkaniowe nie spotykamy się z dostawcami „pod klucz”. Ale jak znaleźć dobrego architekta?

Stary znajomy

Traf chciał, że lokalny przyjaciel właśnie zbudował dom. Kiedy Wiktor zapytał, kim jest architekt, niespodzianka była wielka: znał tego człowieka! Nie tylko oboje nazywali się Viktor, ale oboje uczęszczali do technikum w celu projektowania, a potem stracili się z oczu. Jeden najpierw nauczył się być rysownikiem i studiował architekturę, drugi przerzucił się na przemysł chemiczny. Viktor klient zadzwonił do Viktora budowniczego: Czy masz czas i ochotę zaplanować mój dom? Obaj szybko znaleźli swoją starą długość fali.

Pomysły jako szablon

Architekt Viktor Filimonow był pod wrażeniem tego, jak precyzyjnie jego nowi klienci opracowali już własne pomysły na nowy dom, w tym pierwsze szkice. „Wezmę ze sobą wszystkie Twoje pomysły i wykorzystam je jako rodzaj ściągawki. Wykorzystam go do zaprojektowania dla Ciebie domu. Będzie inaczej - ale pojawiają się w nim wszystkie twoje życzenia ”, obiecał Filimonow na pożegnaniu.

Do momentu

I dotrzymał obietnicy: kiedy nieco później przedstawił im swój projekt, chcieliby się wprowadzić natychmiast. Szczególnie spodobały im się dwa pomysły na pokój: otwarta przestrzeń nad jadalnią z przynależną galerią na piętrze oraz drugi poziom pod wysokim dachem jednospadowym dla dzieci. Zaufanie do Viktora, architekta, opłaciło się - Vogelsangowie uwielbiają mieszkać w swoim domu.

Plany pięter 2 zdjęcia

Architektowi Wiktorowi Filimonowowi pomogło to, że właściciele budynku mieli konkretne życzenia i pomysły na ich przyszły dom. Projektowanie jest wtedy łatwiejsze.

Zdjęcie: Viktor Filimonov Uruchom galerię zdjęć

Architektowi Wiktorowi Filimonowowi pomogło to, że właściciele budynku mieli konkretne życzenia i pomysły na ich przyszły dom. Projektowanie jest wtedy łatwiejsze.

Zdjęcie: Wiktor Filimonow

Prostokątna, praktyczna, dobra: na tym rzucie nic nie stało się przypadkiem. Mimo niewielkich rozmiarów wygląda dość hojnie.

Zdjęcie: Wiktor Filimonow

Fakty i Liczby

własność 740 metrów kwadratowych
Przestrzeń życiowa 164 metrów kwadratowych
budowa Solidny bez ETICS
koszty budowy 300.000 euro z opłatą, wyposażeniem wnętrz i wyposażeniem zewnętrznym
architekt Viktor Filimonow, Monachium

Materiały i produkty

Cegły: Schlagmann Poroton wypełniony perlitem. Okna: drewniano-aluminiowe od stolarza. Parkiet: Deski dębowe firmy Weitzer Parkett. Pokój dziecięcy, półki: do samodzielnej zabudowy. Umywalka: Keramag. Hamak: La Siesta.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here