Popraw swoją emeryturę dzięki zasiłkom opiekuńczym”,

Przy okazji: jeśli potrzeba opieki długoterminowej pojawi się nieoczekiwanie, pracujący krewni, którzy wkroczą, aby się nimi zająć, mają prawo do urlopu krótkoterminowego do dziesięciu dni roboczych zgodnie z ustawą o urlopie opiekuńczym. Ponadto, w zależności od wielkości firmy, mogą wziąć urlopy nawet do sześciu miesięcy. W tym czasie są objęci ubezpieczeniem społecznym, ale nie otrzymują wynagrodzenia.

Nawet emeryci, którzy regularnie opiekują się kimś wymagającym opieki, mogą go wykorzystać do zwiększenia wypłaty emerytury. Jest to możliwe dzięki nowemu Flexi-Rente, które umożliwia emerytom kontynuowanie pracy w określonym zakresie i opłacanie składek na ubezpieczenie emerytalne.

Wymagania dotyczące dodatkowej emerytury

Roczny zasiłek opiekuńczy zapewnia dodatkową emeryturę w wysokości od 5,57 do 30,90 euro miesięcznie. Aby to zrobić, należy spełnić określone wymagania. Przegląd:

  • Wystarczy, że opieka jest świadczona przez co najmniej dwa miesiące w roku kalendarzowym. W tym czasie pomocnik musi opiekować się pacjentem przez co najmniej dziesięć godzin w tygodniu.
  • Wysokość dodatkowego wynagrodzenia uzależniona jest m.in. od poziomu opieki osoby będącej pod opieką. Osoba pod opieką musi mieć co najmniej poziom opieki 2.
  • Decydujące jest również to, w jakim stopniu pacjent już otrzymuje świadczenia od państwa.
Możesz być również zainteresowany Pension & Pension Retirement Relief Kwota: Możesz na to liczyć Pension & Pension Retirement Mortgage: Popraw swoją emeryturę za pomocą nieruchomości Pension & Pension Przygotuj się na emeryturę w odpowiednim czasie: W ten sposób przejdziesz na emeryturę w spokojny sposób

Informacje i kontakty

Dodatkowa emerytura jest dostępna na żądanie z funduszu opiekuńczego osoby wymagającej opieki. Informacji udziela także niemieckie ubezpieczenie emerytalne. 

  • Niemieckie Federalne Ubezpieczenie Emerytalne, bezpłatny numer telefonu 0800 1000 480 70
  • Stowarzyszenie Niemieckiej Pomocy Osobom Starszym i Niepełnosprawnym, www.vdab.de
  • Niezależne porady dla pacjentów Niemcy, bezpłatne porady 0800/0 11 77 22

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here