Odwaga za przepaść: 5 kamer cofania w porównaniu ”,

Dwa ważne aspekty każdej kamery cofania to kąt widzenia i rozmiar monitora. Kąt widzenia opisuje sekcję, którą kamera rejestruje za pojazdem;. W zależności od modelu aparatu porusza się od 110 do 170 stopni. Rozmiar monitora powinien być taki, aby można było łatwo zobaczyć wszystkie istotne szczegóły. Jeśli monitor nie jest objęty zakresem dostawy, kamera jest zwykle przeznaczona do użytku z ekranem zintegrowanym w samochodzie lub smartfonie. Rozdzielczości aparatu i wyświetlacza są zwykle porównywalne. Istnieją jednak różnice w jakości widzenia w nocy, co może mieć znaczenie nawet przy zachmurzonym niebie. Zwróć także uwagę na to, co może zrobić wyświetlacz. Wyświetlacz odległości pomaga oszacować odległości. Przewidywane linie ułatwiające parkowanie również ułatwiają manewrowanie. Ważna jest również minimalna i maksymalna temperatura pracy, ponieważ kamera montowana jest na korpusie, gdzie wysokie temperatury są normą podczas ekspozycji na światło słoneczne.

Kamery cofania w porównaniu testowym 2021: Nasza ocena

Zasilanie bateryjne lub słoneczne, do lusterek wstecznych lub tablic rejestracyjnych — kamery cofania oferują wiele opcji. Nie każdy szuka tutaj tych samych funkcji. Aby pomóc Ci dokonać wyboru, przyjrzeliśmy się bliżej pięciu modelom. Różnią się istotnymi właściwościami, a zatem pokrywają bardzo różne potrzeby. To, co ich łączy, to dobre recenzje, które otrzymują od kupujących i ekspertów. Aby to Państwu przekazać, przeanalizowaliśmy raporty z portali testowych, takich jak AllesBeste, a także opinie, które użytkownicy modeli pozostawili na Amazon. Dzięki tym informacjom zakup odpowiedniej kamery cofania staje się dziecinnie prosty.

Tabela testowa

  pogląd-
monitor kątowy-
duża odległość-
wyświetlacz zalety wady
Auto-Vox
W7
110
Stopień
5 cali tak
 • prosty
  Załącznik
  Aparat
 • stabilny
  Radio-
  wiążący
 • dobre zdjęcie-
  jakość
 • opóźnienie
  pomiędzy
  kamera
  i wyświetlacz
 • porównawczy-
  mądry mniejszy
  kąt
BOSCAM
K1
170
Stopień
4,3 cala tak
 • większy
  bardziej poziomo
  i verti-
 • kąt kalera
 • stabilny
  Radio-
  wiążący
 • solidny
  nawias
 • Działać-
  menu aplikacji
  z tyłu
 • monitor
  coś małego
 • nie
  Nocna wizja-
  Pomoc-
  ung
Auto-Vox
M1W
170
Stopień
4,3 cala tak
 • wibracja-
  wolny-
  przynoszący
 • diody LED
  Pomoc
 • Nocna wizja
 • Prowadzenie kabli
  przez diamenty-
  wydać serię-
  kopać
 • do
  Marże
  zniekształcony
  obraz
K7Pro
Bezprzewodowy
cofanie-
kamera
118
Stopień
5 cali tak
 • dwa
  Wyświetlacz-
  kanały
  dla dwojga
  Kamery
 • elastyczne
  kamera-
  dostosować-
  gen
 • pojawił się-
  wyróżniający się
  jakość obrazu
 • opóźnienie-
  pobierz zdjęcie-
  przenoszenie
 • Zasilanie włączone-
  Wystarczająco
  przez
  ciało
BOSCAM
SunGo
Słoneczny
110
Stopień
4,3 cala tak
 • nie
  ciało-
  wiercenie
 • opłata
  opcjonalny
  słoneczna lub
  przez USB-
  połączenie
 • prosty
  instalacja
 • mniej
  Kąt widzenia
 • na długo
  Karawana
  mniej
  odpowiedni
 • ograniczony
  trwałość

Zwycięzca testu w porównaniu z testem kamery cofania: Auto-Vox W7

Najlepszy model w naszym przeglądzie zachwyca wysokiej jakości 5-calowym kolorowym wyświetlaczem LCD z sześcioma indywidualnie regulowanymi liniami wspomagania parkowania. Zapewniają one dodatkową pomoc podczas manewrowania. Podobnie jak większość kamer cofania, kamera cofania Auto-Vox jest wyposażona w stopień ochrony IP 68: jest chroniona przed kurzem, lekkimi uderzeniami i wodą. Według producenta może wytrzymać również mycie samochodu pod wysokim ciśnieniem. Podobnie jak w przypadku wszystkich modeli w polu testowym, wyświetlacz czerpie energię z zapalniczki. Kamerę mocujesz za pomocą zintegrowanego paska samoprzylepnego. Ponieważ czerpie energię z tylnego światła pojazdu, instalacja jest nieco skomplikowana. Jeśli kabel nie pasuje do wspornika tablicy rejestracyjnej, należy wywiercić osobny otwór. Mała wada: kąt widzenia kamery jest stosunkowo mały przy 110 stopniach. Niektórzy klienci Amazona zwracają też uwagę, że między kamerą a monitorem występuje opóźnienie rzędu kwadransa – zachowaj ostrożność przy szybkim cofaniu. Według AllesBeste dużym plusem kamery cofania Auto-Vox jest podstawowa kompetencja każdej kamery cofania: stabilne połączenie radiowe i wysoka jakość obrazu.

Auto-Vox W7 w lusterku testowym

AllesBeste wybiera Auto-Vox W7 jako zwycięzcę porównania, narzekając tylko na kanał kablowy przez ciało. Gwiazdka deklaruje, że aparat jest „końcówką”. Porównując.org jest "bardzo dobry", model uznawany jest za bestseller. Recenzje na Amazon dają średnio 4,4 gwiazdki.

Zwycięzca ceny i wydajności w porównaniu z testem kamery cofania: Boscam K1

Przy kącie 170 stopni w poziomie i hojnym 150 stopni w pionie nasz zwycięzca w zakresie ceny i wydajności firmy Boscam wyraźnie przewyższa Auto-Vox W7. Dla porównania: W7 oferuje 110 stopni w poziomie oraz 85 stopni w górę i w dół. Ponadto kąt nachylenia Boscam można regulować o 70 stopni. Wyświetlacz, na którym lądują obrazy, jest nieco mniejszy i ma 4,3 cala. Chociaż jest solidnie zakotwiczony i według Sterna można go obracać o 360 stopni, trzeba pogodzić się z małymi kompromisami w zakresie jakości obrazu. Ponadto nie ma własnej funkcji noktowizyjnej. To, że menu obsługi znajduje się z tyłu wyświetlacza, początkowo nie wydaje się intuicyjne, ale nie przeszkadza to ani użytkownikom, ani ekspertom. I tak ważniejsze jest stabilne, wolne od zakłóceń połączenie bezprzewodowe, które nie zawiedzie Cię w ważnych momentach.

Boscam K1 w lustrze testowym

AllesBeste narzeka na prowadzenie kabli Boscam K1 przez korpus, ale chwali kąt widzenia i połączenie bezprzewodowe i umieszcza go tuż za zwycięzcą testu z Auto-Vox. Gwiazda pozytywnie podkreśla jakość wykonania i optykę. porównanie.ocena organizacji „bardzo dobra”. Amazon ma średnio 4,4 gwiazdki.

Przeczytaj więcej interesujących artykułów testowych Dom i technologia Kamery do monitoringu w teście 2021: Przegląd kamer WLAN Bezpieczeństwo Wysokiej jakości fotopułapki na rok 2021 w porównaniu

Inne dobrze oceniane kamery cofania w porównaniu testowym

Daleko nam do końca: oto trzy bardziej popularne kamery cofania. Dowiedz się więcej o modelu podstawowym o szerokim kącie widzenia, produkcie wysokiej jakości, który można rozbudować o kamerę samochodową, oraz o kamerze zasilanej energią słoneczną, która zapewnia dobrą widoczność przez długi czas.

Auto-Vox M1W: niedrogie wejście z szerokim kątem

Auto-Vox M1W jest młodszą siostrą naszego zwycięzcy testu, że tak powiem. Przy przekątnej ekranu 4,3 cala monitor jest nieco mniejszy. Większość pozostałych specyfikacji jest jednak identyczna - wysokiej jakości kolorowy wyświetlacz LC, sześć indywidualnie regulowanych linii parkingowych do wyświetlania odległości, wysoka wytrzymałość dzięki klasie ochrony IP 68. Przy 170 stopniach kąt widzenia jest nawet znacznie wyższy niż w przypadku Auto-Vox W7. Jednocześnie ten model jest znacznie tańszy. Nic więc dziwnego, że to porównanie.org ogłosił, że jest zwycięzcą ceny w stosunku do wydajności. Z drugiej strony AllesBeste szczególnie chwali stabilne i wolne od wibracji mocowanie wyświetlacza. Sześć diod LED obok aparatu zapewnia wyraźny obraz w ciemności. M1W ma jedną wadę z większością modeli na pierwszy rzut oka: prowadzenie kabli przez korpus jest skomplikowane.

Auto-Vox M1W w lusterku testowym
AllesBeste pozytywnie podkreśla jakość obrazu i kąt widzenia M1W. porównanie.org dwukrotnie wybrał ten model: jako zwycięzca porównania wśród kamer cofania i zwycięzca cenowo-wydajności wśród bezprzewodowych kamer cofania. W obu przypadkach ocena jest "bardzo dobra". Klienci zauważają zniekształcony obraz na Amazon, średnia ocena to 4,4 gwiazdki.

Bezprzewodowa kamera cofania K7Pro: możliwość rozbudowy do kamery samochodowej

Ta wersja K7Pro dzieli wiele funkcji z naszym zwycięzcą testu: luksusowy rozmiar monitora, szeroki zakres temperatur podczas pracy, sześć regulowanych linii parkowania. Niestety kąt widzenia też jest tu trochę za mały i wynosi 118 stopni. Użytkownicy Amazona oceniają jakość obrazu jako doskonałą. Gwiazdka szczególnie podkreśla opcję dwukanałową: wyświetlacz przetwarza dwa kanały. Możesz więc kupić i podłączyć drugą kamerę. Jak rozbudować K7Pro o dodatkową przednią kamerę do deski rozdzielczej z pomocą parkowania?. Jednak szybki reset nie jest zalecany dla K7Pro: istnieje niewielkie opóźnienie między przechwytywaniem obrazu a wyświetlaniem.

Kamera cofania K7Pro w lusterku testowym
Jako gwiazda, bezprzewodowy K7Pro zdobywa punkty dzięki opcji dwukanałowej i czułemu noktowizorowi. porównanie.org kładzie nacisk na jakość obrazu i ocenia go na „bardzo dobry”. Raporty z doświadczeń na Amazon są zdecydowanie pozytywne: wynik to 4,7 gwiazdek.

Boscam SunGo Solar: ze światłem słonecznym, bez wiercenia w karoserii

Nasz ostatni model ma wyjątkową zaletę, która jest ważna dla wielu osób: dzięki Boscam SunGo Solar nie musisz wiercić żadnych otworów w korpusie. Powód: kamera jest zasilana baterią z ogniwami słonecznymi, którą mocujesz pod tablicą rejestracyjną. Jeśli słońce nie świeci, akumulator można alternatywnie ładować przez port USB. Nie tylko gwiazda jest pod wrażeniem rozwiązania. porównanie.org chwali się również bardzo prostą instalacją. Według klientów Amazon diabeł tkwi w szczegółach: wydajność bezprzewodowa nie zawsze wystarcza na długie przyczepy kempingowe, a akumulator jest dość duży. Ogniwa słoneczne Boscam SunGo Solar oferują innowacyjne i zrównoważone rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie chcą wwiercać się w ciało.

Boscam SunGo Solar w lustrze testowym
Gwiazda chwali kamerę Boscam i baterię słoneczną za klasę ochrony IP 68, która chroni elektronikę przed wnikaniem wody. Porównując.org przekonuje również podejściem technicznym, ocena: "bardzo dobra". Klienci Amazon od czasu do czasu narzekają na ograniczoną żywotność kamery cofania, ze średnią 4,2 gwiazdki.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here