Zrównoważony rozwój w życiu codziennym: dzięki tym 10 wskazówkom staniesz się profesjonalistą ”,

Powód znacznie wyższego współczynnika ocieplenia globalnego przez worki płócienne: Przy uprawie bawełny potrzebne są ogromne ilości wody. Jeśli nie jest to bawełna organiczna, stosuje się również niektóre pestycydy. Uprawa bawełny zanieczyszcza drogi wodne i przyczynia się do zakwaszenia gleby. Więc powinieneś teraz używać plastikowych toreb? Niekoniecznie. Nasza wskazówka dotycząca większego zrównoważonego rozwoju w życiu codziennym: Bez względu na to, której torby używasz, używaj jej ponownie tak często, jak to możliwe - aż się rozpadnie. I polegaj na torebkach lub saszetkach, które już posiadasz, zamiast często kupować nowe.

Wskazówka 2 dotycząca zrównoważonego rozwoju w życiu codziennym: pamiętaj, że papier nie jest lepszy od plastiku!

Kiedy produkt jest oferowany owinięty w papier zamiast w plastik, wielu jest entuzjastycznie nastawionych. Ale to tylko z powodu rozpowszechnionego mitu, że papier jest bardziej przyjazny dla środowiska niż plastik. Wynika to prawdopodobnie z faktu, że plastik pozostawia widoczne ślady, na przykład w postaci gór śmieci wymywanych z morza na plażach. Łatwo zapomnieć o procesie produkcyjnym, w którym papier wymaga dużej ilości energii, środków chemicznych i wody.
Wspomniane wyżej badanie brytyjskiego Ministerstwa Środowiska wykazało, że trzeba trzykrotnie użyć papierowej torby, aby uzyskać równowagę środowiskową plastikowej torby, która była używana raz. Wynika to z faktu, że torba transportowa wymaga więcej materiału, aby stabilnie przewoziła zakupy. Dlatego według Nabu do toreb nie można używać papieru z recyklingu, nawet jeśli brązowy kolor nadaje mu wygląd. Więc co robić?? Jak już wspomniałem, jeśli chodzi o torby, najważniejsze jest ich częste ponowne używanie. Jeśli chodzi o opakowanie: Aby uzyskać więcej zrównoważonego rozwoju w życiu codziennym, staraj się jak najbardziej się bez niego obejść - czyli kupuj niepakowaną żywność.

Więcej na temat zrównoważonego rozwoju? Przedstawione przez Renowacja Oszczędność CO2 we własnym domu: Środki te poprawiają Twój bilans Pieniądze i prawo Zrównoważone inwestycje: Które inwestycje są dla Ciebie dobre?

Wskazówka 3 dotycząca zrównoważonego rozwoju w życiu codziennym: Oszczędzaj odpady z tworzyw sztucznych, używając środków czyszczących

Wiele klubów chemicznych czai się pod środkami czyszczącymi, których składniki nie są przyjazne dla środowiska. Ponadto istnieje wiele plastikowych butelek, które po ponownym zużyciu środka czyszczącego lądują w śmietniku. Lwia jaskinia "Twentyless" produkt - koncentrat - ma zastąpić 20 butelek środków czyszczących. Zasada: kupujesz butelkę ekologicznego koncentratu i mieszasz niewielką jego ilość z wodą w szklanej butelce wielokrotnego użytku z rozpylaczem. Alternatywnie istnieją małe tabletki z przyjaznymi dla środowiska składnikami, które można rozpuścić w wodzie. Oszczędza to również odpady opakowaniowe. Kolejne zrównoważone rozwiązanie: środki czyszczące z octu, kwasku cytrynowego i co. Zrób to sam.

Zamów teraz zestaw TWENTYLESS Super Starter od Amazon.  

Zdjęcie: TwentySTYLNE

Wskazówka 4 dotycząca zrównoważonego rozwoju w życiu codziennym: papier toaletowy i co. zawsze kupuj z recyklingu!

Kiedy niektórzy myślą o papierze toaletowym z recyklingu, myślą tylko o szorstkim szarobrązowym papierze z publicznych toalet. Obecnie istnieje wiele produktów z recyklingu, które pod względem puszystości mogą nadążyć za papierem toaletowym wykonanym ze świeżych włókien papieru. Eliminuje to również ostatni negatywny argument za zakupem papieru toaletowego, a także ręczników kuchennych czy chusteczek do nosa wykonanych z makulatury.

Zamów teraz papier toaletowy „Dziękuję” w paczce dwóch sztuk od Amazon. 

Zdjęcie: Dziękuję

Wariant z recyklingu nie ma również żadnych wad, jeśli chodzi o papier do drukarek i jest również dostępny z dużą zawartością bieli, jeśli jest to pożądane. Według Federalnej Agencji Środowiska papier z recyklingu zużywa tylko połowę energii mniej niż produkcja papieru ze świeżych włókien i tylko od jednej siódmej do jednej trzeciej wody. Przy zakupie najlepiej zwrócić uwagę na pieczęć Niebieskiego Anioła, aby upewnić się, że produkt jest rzeczywiście wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu.

Wskazówka 5 dotycząca zrównoważonego rozwoju w życiu codziennym: Używaj odpowiednich spłuczek, aby chronić wody gruntowe

Stiftung Warentest odkrył w 2019 roku: benzotriazol chroniący srebro został znaleziony w 15 z 19 testowanych tabletek i proszków do zmywarek. Ponieważ trudno ulega rozkładowi w oczyszczalniach ścieków, zanieczyszcza nasze wody gruntowe. Ale Stiftung Warentest znalazł produkt, który zarówno prawidłowo czyści naczynia, jak i jest przyjazny dla środowiska: "claro Classic tabletki do zmywarki". Byli nawet nazwani zwycięzcami testów.

Zamów tabletki do zmywarki claro Classic już teraz od Amazon. 

Zdjęcie: claro

Wskazówka 6 dotycząca zrównoważonego rozwoju w życiu codziennym: Zachowaj ostrożność przy segregowaniu odpadów!

Nawet jeśli jako fan zrównoważonego rozwoju starasz się powodować jak najmniej śmieci – każdy generuje jedno lub drugie odpady, czy to z opakowań, czy z rzeczy, które się zepsuły i nie można ich już naprawić. Następnie ważne jest, aby posortować śmieci do odpowiedniego kosza, aby można je było jak najskuteczniej poddać recyklingowi. Przeczytaj tutaj, co tak naprawdę należy do żółtego kosza, a co do niebieskiego kosza, a także co jest dozwolone w przypadku odpadów organicznych. Możesz również przeczytać u nas, jak prawidłowo utylizować odpady elektroniczne lub wkłady do drukarek.

Możesz być także zainteresowany Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Utylizacja odpadów elektronicznych: Jak to zrobić prawidłowo Wskazówki gospodarstwa domowego Utylizacja wkładów do drukarek: Co zrobić z pustymi wkładami? Porady gospodarstwa domowego Reklama Co wolno wrzucać do kosza na odpady organiczne? Jak prawidłowo oddzielić śmieci! Przedstawione przez

Wskazówka 7 dotycząca zrównoważonego rozwoju w życiu codziennym: trzymaj ręce z dala od orzechów mydlanych!

Orzechy mydlane to jeden z tych produktów gospodarstwa domowego, które na pierwszy rzut oka wydają się bardzo ekologiczne - ale w rzeczywistości szkodzą środowisku. Ponieważ Stiftung Warentest dowiedział się, że odnawialny produkt naturalny szybko zmienia kolor na szary. Konieczność ciągłego kupowania nowych ubrań nie jest zrównoważona. Ponadto orzechy mydlane sprowadzane są głównie z odległych Indii. Najlepszą wskazówką, aby pranie było jak najbardziej przyjazne dla środowiska, jest zatem używanie eko-detergentu i używanie go jak najmniej.

Zamów teraz lawendowy detergent sonett od Amazon. 

Zdjęcie: sonett

Wskazówka 8 dotycząca zrównoważonego rozwoju w życiu codziennym: nie daj się oślepić bioplastikom!

Biotworzywa wykonane z surowców odnawialnych, takich jak kukurydza, również brzmią bardziej obiecująco niż w rzeczywistości, jeśli chodzi o zrównoważony rozwój. Jak dotąd równowaga ekologiczna nie jest lepsza niż w przypadku konwencjonalnego plastiku. Biotworzywa są używane w postaci worków na śmieci lub opakowań.

Wskazówka 9 dotycząca zrównoważonego rozwoju w życiu codziennym: wybierz coś stałego z mydłem i szamponem!

Na półkach drogeryjnych w ostatnich latach dużo się wydarzyło. Chociaż mydło od dawna jest szeroko stosowane jako alternatywa dla żelu pod prysznic, na rynku pojawia się coraz więcej stałych szamponów do każdego rodzaju włosów. Zaleta: kostki mydła wytrzymują dłużej niż żel pod prysznic lub szampon w płynie i wymagają mniej materiału opakowaniowego. Jak używać stałego szamponu? Po prostu zmocz włosy i wetrzyj je w kostkę mydła, aż się spienią. Trzymaj ręce z dala od produktów z egzotycznymi owocami, ponieważ długie trasy transportowe stoją na drodze do zrównoważonego rozwoju.

Zamów teraz stały szampon od SANTE Naturkosmetik w Amazon. 

Zdjęcie: Kosmetyki naturalne SANTE

Wskazówka 10 dotycząca zrównoważonego rozwoju w życiu codziennym: przyjrzyj się uważnie składnikom!

Producent produktów kosmetycznych i co. lubię drukować na swoich produktach czcionką XL to, czego się bez nich obywało: np. parabenów czy silikonów. Każdy, kto zwraca uwagę na zrównoważony rozwój w życiu codziennym, jest szybko zabierany z produktem. Ale bądź ostrożny: zawsze patrz uważnie! Ponieważ czasami pomija się wiele szkodliwych dla środowiska składników, ale mikrodrobiny plastiku są nadal uwzględniane. Lub na przykład produkt składa się tylko w 80 procentach ze składników przyjaznych dla środowiska.

Aplikacja do sprawdzania zrównoważonego rozwoju

Pobierz darmową aplikację „CodeCheck ”. Możesz go użyć do skanowania kodów kreskowych
lub szukasz produktu, który chcesz kupić. Dzięki niemu sprawdzisz również, jak przyjazne dla środowiska
kosmetyk lub detergent naprawdę ma znaczenie, czy produkt jest wolny od mikroplastików i w jaki sposób
nadrukowane na nim eko-plomby są niezawodne.

Porada dotycząca książki 1:

Zrównoważone i zdrowe odżywianie dla smoczków

Zdjęcie: Nina Weber, Aline Prigge

Dzięki tej książce nic nie stoi na przeszkodzie Twojemu zrównoważonemu i zdrowemu życiu. Ponieważ ten przewodnik zawiera wiele wspaniałych wskazówek dotyczących zrównoważonego odżywiania i wykorzystuje pyszne przepisy, aby pokazać, jak łatwo można dokonać zmiany. Jest coś na każdą porę roku. Ponadto opisano ekologiczne, społeczne i ekonomiczne aspekty zrównoważonego żywienia. Na przykład możesz dowiedzieć się, jak oszczędzać energię w kuchni i plastik podczas zakupów. Możesz teraz zamówić książkę z Amazona za około 20 euro. 

Porada dotycząca książki 2:

Co jest naprawdę zrównoważone? W ponad 140 wskazówkach dotyczących bardziej przyjaznego klimatu w życiu codziennym

Zdjęcie: Georgina Wilson-Powell

Nawet drobne czyny mogą mieć duże znaczenie. Często to słyszysz. Ale musisz zmyć garnek po jogurcie? Lub po prostu zmywaj naczynia ręcznie?
Ta książka odpowiada na różne pytania dotyczące zrównoważonego rozwoju i ochrony klimatu. Dowiedz się więcej o przyjaznych dla środowiska alternatywach, które niekoniecznie ograniczają jakość Twojego życia. Książkę można teraz zamówić od Amazona za około 13 euro.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here