Blat z kamienia naturalnego: wyjątkowe przedmioty do Twojej kuchni ”,

Nie tylko marmur, granit i łupek to możliwe materiały na blaty kuchenne. Gabbro, skała magmowa, nieco błędnie określana jako czarny granit, migmatyt, skała uformowana pod wysokim ciśnieniem, a zatem przynajmniej dwukolorowa, która uległa częściowemu stopieniu, oraz gnejs, rodzaj skały również powstały pod wysokim ciśnieniem, są również używany Zawiera 20 procent skalenia i ma prawie równoległe, dwukolorowe paski.
Są to wszystkie skały, które powstały na ziemi. Innymi słowy, w 100% naturalne produkty, które odzwierciedlają historię ziemi. Kamienie naturalne są rozbierane, a odpowiednie kawałki przetwarzane na blaty – czyli docinane na żądany wymiar, lekko szlifowane po bokach i ewentualnie patynowane, polerowane, satynowane lub płomieniowane.

Może zainteresuje Cię także Kuchnia Przy dobrym zaplanowaniu Twojej osobistej wymarzonej kuchni Kuchnia Właśnie dlatego czarne kuchnie są teraz modne Kuchnia Kuchnia z drewna: Te rodzaje drewna są odpowiednie

Właściwości skał

Wtrącenia, pęknięcia tektoniczne, różnice kolorystyczne, pory – to wszystko celowo widoczne na blacie z kamienia naturalnego, co czyni go wyjątkowym i dużą część jego właściwości. Poniżej dowiesz się, który dokładnie jest dla którego kamienia naturalnego:
Marmur: Marmur to diva wśród kamieni - bardzo szlachetny, ale też bardzo wymagający w utrzymaniu. Marmur doskonale nadaje się jako blat z kamienia naturalnego, ale podczas pracy w kuchni trzeba być nieco bardziej ostrożnym, ponieważ miękki kamień jest łatwiejszy do uszkodzenia niż inne kamienie naturalne. Małe wgniecenia lub rysy mogą pojawić się stosunkowo szybko. Zaleca się ostrożność również w wilgotnych warunkach. Jeśli np. olej spływa po butelce i zbiera się przez dłuższy czas między dnem butelki a blatem z kamienia naturalnego, mogą powstać nieestetyczne słoje, które nie znikną. Migmatyt i gnejs mają podobne właściwości do marmuru, ponieważ wszystkie trzy są skałami metamorficznymi.
Granit: Składający się z grubego, krystalicznego twardego kamienia i doskonałego z wysoką zawartością kwarcu, granit jest niezwykle odporny. Ciepło do 600 stopni nie stanowi problemu dla tego naturalnego kamienia, który tworzy się od 80 do 100 milionów lat. Dzięki temu z łatwością wytrzymuje każdy mały i duży wypadek w kuchni. Ponadto granit ma gładką powierzchnię i jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości. Blaty granitowe to jedne z najtwardszych blatów kuchennych. Gabbro również ma te właściwości, ponieważ obie są głębokimi skałami.
Łupek: Spośród wszystkich blatów z kamienia naturalnego łupek jest materiałem o najbardziej niezwykłym wyglądzie, ponieważ blat kuchenny zachowuje swoją chropowatą powierzchnię. Krawędzie i zagłębienia nie są polerowane ani szlifowane, co może prowadzić do osadzania się brudu w rowkach blatu podczas codziennej pracy w kuchni lub nie kładzenia desek do krojenia. Jeśli nie boisz się dodatkowych prac porządkowych, masz blat kuchenny z blatem z kamienia naturalnego z łupka, który dopasowuje się do niemal każdego stylu umeblowania.

Marmur to bardzo piękny materiał, ale wymaga intensywnej pielęgnacji. 

Zdjęcie: iStock / Studio Peck LLC

Jakie są zalety i wady blatów z kamienia naturalnego?

Wymieniliśmy zalety i wady blatów z kamienia naturalnego, abyś mógł rozważyć, czy wolisz zbudować blat z kamienia naturalnego, czy też blat kuchenny z drewna, ceramiki, kwarcu, plastiku, Silestone, a może nawet betonu. kuchnia :
Zalety

  • Każdy blat z kamienia naturalnego jest wyjątkowy z historycznym tłem. Na świecie jest tylko jedna mieszanka wzorów i kolorów.
  • Blaty robocze wykonane z kamienia naturalnego są wytrzymałe i wytrzymałe, odporne na uderzenia, zarysowania i przecięcia. Zwiększa to funkcjonalność.
  • Blaty z kamienia naturalnego są łatwe w pielęgnacji i higieniczne.

niekorzyść

  • Blaty z kamienia naturalnego to jedne z najdroższych dostępnych blatów kuchennych.
  • Silnie barwiące żywność, wilgoć i kwasy mogą, w zależności od kamienia naturalnego, pozostawiać plamy.
  •  Blaty z kamienia naturalnego są bardzo ciężkie. Może to stanowić problem w przypadku niektórych szafek kuchennych i wykładzin podłogowych.

Ile kosztują blaty wykonane z kamienia naturalnego?

Na cenę blatów z kamienia naturalnego ma oczywiście wpływ sam materiał, pochodzenie, wszelkie certyfikaty kamienia, obróbka powierzchni, konstrukcja krawędzi i producent. Za metr kwadratowy blatu z kamienia naturalnego płacisz średnio od 250 do 350 euro.
Granit i prostsze kamienie naturalne mają najtańsze ceny, a w zależności od jakości i koloru kosztują nawet mniej niż blat z litego drewna. Innymi słowy: jesteś tam od 80 do 100 euro za metr bieżący. Przedział cenowy sięga około 500 euro za metr bieżący. VAT już wliczony.
Metr bieżący marmuru na blat z kamienia naturalnego kosztuje nieco więcej: płacisz co najmniej 120 do 150 euro, 400 euro i więcej nie są rzadkością. Ceny blatów z kamienia naturalnego z łupka zaczynają się od około 200 euro za metr bieżący.

W konsultacjach wybierasz wariant dla swojego blatu z kamienia naturalnego - wtedy zostanie dostarczony indywidualny egzemplarz, jakiego nie ma na świecie.

Zdjęcie: iStock / Michael Reeve

Uzyskaj oferty od ekspertów tutaj

Wskazówki dotyczące czyszczenia blatów z kamienia naturalnego

W przypadku blatu z kamienia naturalnego, podobnie jak w przypadku wszystkich innych blatów kuchennych, należy zwracać uwagę na czyszczenie i pielęgnację. Codzienne czyszczenie blatu z kamienia naturalnego to konieczność. Ponieważ im lepiej dbasz o skałę, tym dłużej pozostaje piękna. W żadnym wypadku nie należy czyścić blatów z kamienia naturalnego kwasowymi środkami czyszczącymi. Polecamy bezkwasowy uniwersalny środek czyszczący i niewielką ilość wody. Uporczywe plamy na blacie z kamienia naturalnego można usunąć za pomocą specjalnego środka do czyszczenia kamienia naturalnego.
Blat z kamienia naturalnego należy raz lub dwa razy w roku poddać zabiegowi pielęgnacyjnemu - rodzaj impregnacji. Każdy producent i sprzedawca takich blatów poleca produkty pielęgnacyjne, które opracował specjalnie do pielęgnacji swoich produktów. Wiele z tych produktów jest na bazie wody i pomaga naturalnemu kamieniowi nadal dobrze się chronić, aby zachować piękny wygląd przez długi czas.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here