Wyłącznik sieciowy: Jak zmniejszyć elektrosmog ”,

Do czego służy wyłącznik sieciowy??

Wyłącznik zasilania pomaga zredukować elektrosmog. Wszystkie instalacje elektryczne w domu emitują pole elektryczne. Wynika to z przyłożonego napięcia. Ponadto generują pole magnetyczne z powodu płynącego prądu. Ta ostatnia znika, gdy konsumenci, tacy jak lampy, telewizory czy komputery, zostaną wyłączone. Z drugiej strony pole elektryczne zostaje zachowane. Mówi się potocznie o elektrosmogu. Osoby elektrowrażliwe reagują na to wrażliwie – np. z zaburzeniami snu. Mur w pewnym stopniu tłumi promieniowanie, ale nie jest ono całkowicie eliminowane.
 

  • Pola elektryczne zakłócają sen
  • Rozłączniki sieciowe oddzielają obwody od sieci
  • Urządzenia stand-by zakłócają działanie odsprzęgaczy sieciowych

Wyłącznik zasilania minimalizuje wytwarzanie pól elektrycznych.

Zdjęcie: iStock / BernardaSv

Jak działa wyłącznik zasilania??

Odłącznik sieciowy mechanicznie oddziela napięcie sieciowe od 230 woltów. W tym celu stosuje napięcie testowe DC. To jest od 3 do 12 woltów. Jest to konieczne, aby wyłącznik sieciowy rozpoznał, kiedy odbiornik jest ponownie włączony i przywrócił obwód z powrotem do sieci. Upewnij się jednak, że żadne urządzenia zasilane z sieci nie są podłączone do wyłącznika sieciowego. Należą do nich np. routery, odbiorniki czy radiobudziki, które stale potrzebują prądu. To samo dotyczy urządzeń w trybie czuwania, takich jak telewizory. Takie urządzenia zapobiegają odłączeniu prądu od sieci. Ładowarki do smartfonów również uniemożliwiają włączenie wyłącznika.

Tutaj możesz kupić wyłącznik zasilania Eltako od Amazon.

Zdjęcie: Eltako

Dla kogo wart jest wyłącznik zasilania??

Izolator sieciowy jest opłacalny dla każdego, kto reaguje wrażliwie na pola elektryczne. Wystarczy, że obwód w sypialni lub pokoju dziecięcym jest odłączony od sieci. Powinieneś zasięgnąć porady i pomocy elektryka przy instalacji. Specjalista może sprawdzić, czy obwód elektryczny w sypialni jest oddzielony od reszty domu. Podczas budowy domu sensowne jest tworzenie obwodu elektrycznego sypialni niezależnie od reszty domu. Z reguły powinieneś móc znowu lepiej spać. Ponadto trzymaj inne urządzenia elektryczne poza sypialnią. Dotyczy to głównie smartfonów.
Koszt odłącznika sieciowego wynosi od 50 do 300 euro w zależności od funkcji - bez instalacji przez elektryka.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here