Blokada nikotyny,

Co to jest blokada nikotynowa i jak jej używać?

Bariera nikotynowa to specjalna farba emulsyjna z efektem blokującym. Zamek nikotynowy stosowany jest głównie przy renowacji domów palaczy. Farba barierowa umożliwia zamalowanie nawet uporczywych osadów nikotyny i smoły, aby nie przenikały dalej. Malowanie barierą nikotynową to także rutyna dla profesjonalnych malarzy, gdy mocno zadymione mieszkania muszą zostać wyremontowane w taki sposób, aby szybko wyglądały świeżo, apetycznie i zachęcająco, a zapach dymu zniknął na stałe.

Pozostałości związane z dymem i przebarwienia mogą wnikać głęboko w ścianę © satoshi, stock.cegła suszona na słońcu.com

Żółtych osadów często nie da się trwale pokryć zwykłymi farbami ściennymi, ponieważ plamy lub zasnówki ponownie wysychają zaraz po wyschnięciu farby. Dzieje się tak, ponieważ pozostałości są rozpuszczalne w wodzie i dlatego mieszają się z farbą emulsyjną i „przenikają” zamiast pozostawać pod warstwą farby. Plamy z nikotyny i inne pozostałości dymu mogą bez problemu przeniknąć nawet kilka warstw świeżej farby do wnętrz, niezależnie od grubości nałożonej farby. Jest to nie tylko bardzo irytujące podczas remontu, ale także prawdziwa strata pieniędzy, materiałów i czasu.

Trwale pomaluj plamy nikotynowe farbami włóczni

Bariera nikotynowa jest droższa niż zwykła farba ścienna, ale jest również niezawodnie skuteczna przeciwko zanieczyszczeniom. Farba barierowa zawiera tworzywa sztuczne, które tworzą warstwę, przez którą zanieczyszczenia nie mogą przeniknąć, takie jak polioctan winylu (PVA). Bariera nikotynowa może być stosowana na malowanym lub niemalowanym tynku, tapetach, płytach gipsowo-kartonowych, drewnie i innych podłożach.

Blokada nikotynowa zakrywa plamy aż do bezwonnych 30% zapisać

Malowanie, tynkowanie, tapetowanie
Tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańszych malarzy i tynkarzy, porównaj oferty i zaoszczędź.

Przetwarzanie blokady nikotynowej

Blokadę nikotynową można kupić w prawie każdym sklepie z narzędziami. Obrabia się go jak inne dostępne w handlu farby do ścian i pomieszczeń: Po otwarciu pojemnika należy najpierw dokładnie wymieszać barierę nikotynową, następnie można nałożyć specjalną farbę pędzlem lub wałkiem. W porównaniu do taniej farby emulsyjnej do wnętrz bariera nikotynowa jest nieco grubsza. W ten sposób można uzyskać nieprzezroczystą aplikację już przy pierwszym malowaniu. Jeśli ściana lub sufit są szczególnie mocno przebarwione lub przebarwione na ciemno w jednym miejscu, przydatne może być wstępne pomalowanie ich grubym pędzlem. Po wyschnięciu pierwszej warstwy nałóż drugą.

Palenie we własnym mieszkaniu © nikodash, fotolia.com

Ponieważ żółta warstwa nikotyny jest rozpuszczalna w wodzie, można, w zależności od powierzchni, usunąć niektóre osady wodą przed malowaniem barierą nikotynową. Ogólnie rzecz biorąc: im gładsza i mniej chłonna powierzchnia, tym mniej brudu może wniknąć. Dzięki temu nie potrzebujesz blokady nikotynowej, aby usunąć przebarwienia związane z dymem. B. usunąć z gładkich plastikowych ram okiennych, wodoodpornych tapet winylowych, farb lateksowych lub błyszczących powierzchni malowanych. Tutaj bardziej sensowne i łagodniejsze dla środowiska i zdrowia jest unikanie środków chemicznych, a zamiast tego po prostu zmywanie plam i żółtej mgiełki dużą ilością wody lub wody z mydłem. Nosić rękawice ochronne oraz, jeśli to konieczne, ochronę ust i dróg oddechowych, aby nie być bardziej zniesmaczonym niż to konieczne.

Na to należy zwrócić uwagę podczas malowania zamkiem nikotynowym

Jeśli powierzchnia jest bardzo chłonna, kreduje lub piaskowa, przed nałożeniem bariery nikotynowej można ją skonsolidować warstwą głębokiego podkładu. Podkład poprawia warunki przyczepności kolejnej warstwy farby i zapobiega pękaniu lub kruszeniu nowej farby.

Pożółkłe, brzydkie tapety nie są warte malowania i należy je usunąć © katz23, stock.cegła suszona na słońcu.com

W przypadku tapety warto zamalować barierą nikotynową tylko wtedy, gdy tapeta jest wysokiej jakości i nadal w dobrym stanie. Lub jeśli jest tak ciasny, że jego usunięcie byłoby bardzo czasochłonne. Jeśli jest to stary zrębek, który ma już dziwactwa lub ma kilka warstw farby, zaleca się całkowite usunięcie tapety. Po tym bezpiecznie pozbędziesz się już dużej części śmierdzących przebarwień i osadów dymu. W zależności od tego, jak tynk wygląda i pachnie pod tapetą, podczas późniejszej renowacji nie potrzebujesz już bariery nikotynowej; w przeciwnym razie nałożyć farbę blokującą bezpośrednio na tynk. Po wyschnięciu bariery nikotynowej nakłada się na nią wybraną tapetę lub farbę ścienną.

Bariery nikotynowe utrzymują się na różnych powierzchniach

Ze względu na warstwę barierową powierzchnie pokryte barierą nikotynową tracą swoją podatność na dyfuzję. Jeśli więc cenisz ścianę paroprzepuszczalną, „oddychająca”, powinieneś unikać stosowania farb izolacyjnych i ogólnie dyspersji tworzyw sztucznych. W takim przypadku rozważ oczyszczenie ścian ozonem, aby zneutralizować i pozbyć się zapachów dymu i innych pozostałości.

Oddychające kolory pochłaniają wilgoć i ponownie ją uwalniają

Sole izolacyjne jako alternatywa dla blokady nikotynowej

Do neutralizacji lub polerowania świeżych, silnie alkalicznych powłok, np. B. Oferowane są tynki wapienne lub cementowe tzw. fluates oraz sole izolacyjne. Zapobiegają odbarwieniu nałożonych później dekoracyjnych powłok malarskich lub wystąpieniu innych niepożądanych reakcji chemicznych. Produkty te można również stosować do renowacji zabrudzonych ścian, np. jako środek na uporczywe plamy nikotynowe, zacieki, wykwity na murze czy osady sadzy.

Zamiast zamka nikotynowego można również zastosować sole izolujące

Istnieją różne typy odpowiednio. Kompozycje fluatów i bezpłynnych soli izolacyjnych lub specjalnych podkładów. Produkty dostępne również w sklepach z narzędziami służą do impregnacji, neutralizacji i gruntowania różnych podłoży. Należy pamiętać, że należy je mieszać w pojemnikach kwasoodpornych, tj. nigdy w metalowych, ale zawsze w odpowiednich pojemnikach plastikowych. Plamy i plamy muszą być zawsze suche przed zabiegiem. Produkt miesza się dokładnie według instrukcji producenta, a następnie nakłada pędzlem lub pędzlem. W zależności od produktu, po krótkim czasie ekspozycji może być konieczne ponowne pranie w celu usunięcia chemicznie nieprzereagowanych substancji. Po wyschnięciu leczony obszar można w razie potrzeby pomalować lub wytapetować zwykłą farbą ścienną.

Zawsze należy nosić ochronę rąk i skóry oraz odpowiednią ochronę dróg oddechowych podczas flutingu, podczas pracy z solami izolacyjnymi, a także podczas obróbki specjalnych farb. Nie lekceważ zagrożeń dla zdrowia, jakie niosą ze sobą farby izolacyjne i inne chemikalia, i zawsze dokładnie rozważ z góry, czy i w jakim stopniu ich użycie jest konieczne i rozsądne. Możesz również zasięgnąć porady profesjonalisty przed rozpoczęciem - pokaż m.in. B. Twój "problemowy mur" do malarza lub tynkarza, zapytaj, jakie środki są tutaj odpowiednie i godne polecenia, i poproś o wyjaśnienie lub wyjaśnienie w zrozumiały sposób. tworzyć.

Nie masz ochoty obchodzić się z niebezpiecznymi substancjami? Następnie pozostaw walkę z plamami nikotynowymi doświadczonemu rzemieślnikowi, który dokładnie wie, jak postępować, aby wszystko szybko stało się piękne i wygodne. Aby znaleźć firmę ekspercką w swojej okolicy lub dowiedzieć się z wyprzedzeniem o cenach regionalnych, możesz skorzystać z bezpłatnej usługi wyceny oferowanej przez firmę sanier.de use: po prostu prześlij zapytanie, a w ciągu kilku dni otrzymasz kilka niewiążących ofert od rzemieślników z Twojego miasta lub regionu.

Wskazówka: Możesz również przeczytać nasz przewodnik po renowacji mieszkań dla palaczy: Szybko i bezpiecznie usuwaj osady nikotynowe i zapach dymu

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here