Prawidłowe używanie mieszanki poziomującej: tak wyrównujesz podłogi ”,

Potrzebujesz następujących produktów i narzędzi:

  • Masa samopoziomująca - w zależności od powierzchni dostępne są różne produkty
  • Powód zatrzymania
  • Prosta krawędź lub gumowa ściągaczka
  • Wiadro murarskie
  • Maska przeciwpyłowa
  • Wałek malarski z długim uchwytem
  • ewentualnie listwy izolacyjne krawędzi
  • Mieszadło
  • Wałek kolczasty z osłoną przeciwbryzgową, w razie potrzeby szczotka uliczna
  • Podeszwy do paznokci

Przetwarzaj masę poziomującą krok po kroku

1. Oczyść podłoże: Usuń klej do dywanów i pozostałości. Należy również wcześniej usunąć wszelkie ślady lakieru. Następnie odkurz podłogę. To musi być suche i wolne od kurzu. Wypełnij pęknięcia i ubytki zaprawą wyrównującą.
2. Zagruntować podłogę: Przed masą wyrównującą na podłogę nakładany jest podkład, który nakłada się wałkiem malarskim. Grunt nie tylko łączy posadzkę i masę wyrównującą, ale przede wszystkim zmniejsza chłonność posadzki, dzięki czemu nie usuwa zbyt dużej ilości wody z masy wyrównującej i nierównomiernie ją wysusza. Nałóż podkład z rogu pomieszczenia na drzwi.
3. Listwy izolacyjne: Jastrych pływający jest odseparowany od ściany - dzięki temu posiada obwodowy pasek izolacyjny, dzięki czemu ściany nie przenoszą dźwięku ani wilgoci. W razie potrzeby wymień lub wydłuż pasek izolacyjny. Przed nałożeniem masy wyrównującej należy uszczelnić sąsiednie pomieszczenia, aby masa wyrównująca podłogę nie dostała się do nich przypadkowo. Można to zrobić za pomocą łaty dachowej lub deski przymocowanej do ramy drzwi.
4. Mieszanie: Masy poziomujące to produkty, które, podobnie jak zaprawa i woda, są mieszane w dużym wiadrze zgodnie z instrukcjami producenta i dokładnie mieszane. Najlepszym i najczystszym sposobem jest mieszadło. Najpierw wlej wodę do wiadra, potem wylewkę poziomującą - inaczej będzie bardzo zakurzona. Podczas mieszania masy wyrównującej w ograniczonych przestrzeniach nosić maskę przeciwpyłową.
5. Aplikacja i przetwarzanie: Przechyl wiadro z mieszanką poziomującą zaczynając od rogu i skieruj ją za pomocą suwaka do pomieszczenia i wszystkich innych rogów. Jeśli musisz ponownie wymieszać, masz od 5 do 10 minut, aby oba związki mogły wchodzić w siebie na mokro na mokro, a rezultatem jest gładka ogólna powierzchnia. Minimalna grubość warstwy wynosi w większości przypadków od 2 do 3 milimetrów, maksymalna grubość, jaką należy nałożyć masę wyrównującą jest podana na opakowaniu produktu. Ważne: Jeśli podłoga ma dylatacje, musisz je przejąć.
 

Po wykonaniu wcześniejszych czynności, takich jak czyszczenie i gruntowanie posadzki, na podłoże można wylać gotową masę wyrównującą.

Zdjęcie: iStock / Salamatyka


6. Krwawienie: Jeśli masa szpachlowa spłynęła, ale jeszcze nie wyschła, należy ją po prostu przeturlać wałkiem do paznokci i użyć go do spuszczenia powietrza z masy, aby pękły w niej pęcherzyki powietrza. W razie potrzeby uderz w tłum miotłą uliczną. Ponieważ nie możesz chodzić po mokrej mieszance poziomującej, przymocuj podeszwy z gwoździami pod butami.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here