System śledzenia dla osób z demencją: Znajdź i szybko pomóż”,

Seniorzy z demencją często mają silną potrzebę chodzenia. Wcześniej określano to jako „tendencję do ucieczki”, podczas gdy dziś mówi się o tym „tendencja do ucieczki”. Osoba zainteresowana zwykle chce do czegoś uciec, na przykład do swojego dawnego domu lub do innego miejsca, które zna z dzieciństwa. Często sam nie odnajduje drogi do swojego obecnego mieszkania. Krewni nie mają pojęcia, gdzie znajduje się pacjent z demencją. Musisz iść szukać. Często jest to denerwujące i nużące.

Czy system śledzenia ma sens dla osób z demencją??

Wielu seniorów z demencją jest nadal sprawnych fizycznie. Jednak często następuje zmiana osobowości. Osoby dotknięte chorobą są czasami zdezorientowane. Istnieje ryzyko, że się zgubią i nie odnajdą drogi do domu. Jak sobie z tym poradzić to wielkie wyzwanie i balans dla wszystkich zaangażowanych. To delikatna sprawa, a bliscy nie chcą popełniać błędów. Osoba cierpiąca na demencję powinna mieć jak najwięcej wolności, ale też nie powinna być w niebezpieczeństwie. Pomoce dla seniorów mogą być wykorzystywane do ochrony osób dotkniętych chorobą. Obejmuje to system śledzenia osób z demencją. Krewni często czują się lepiej, gdy wiedzą, że mogą szybciej znaleźć osobę cierpiącą na demencję w nagłych wypadkach. Dlatego system lokalizacji może być wielką ulgą – fizycznie i psychicznie.

Jak działa system śledzenia osób z demencją??

Osoba zainteresowana nosi przy sobie nadajnik. Jest przymocowany na przykład do naszyjnika lub bransoletki. Są też zegarki z lokalizatorami GPS. Jeśli nadajnik jest osobnym urządzeniem ręcznym, jest mocowany do kieszeni kurtki lub szlufki na pasek. Nadajnik przekazuje informacje o miejscu pobytu pacjenta z demencją do urządzenia odbiorczego. Może to być między innymi komputer lub smartfon krewnego. Istnieje również możliwość skorzystania z oficjalnej centrali alarmowej. Następnie otrzymuje lokalizację pacjenta z demencją i może pomóc w nagłych wypadkach. W wielu systemach lokalizacja jest regularnie powtarzana co kilka minut, dzięki czemu aktualna lokalizacja jest zawsze dostępna.

W poniższej tabeli zestawiliśmy zalety i wady korzystania z komputera PC lub smartfona jako urządzenia odbiorczego:

urządzenie

korzyść

niekorzyść

Odbiornik PC

 • Może być używany w domu
 • nadające się do pracy (ewentualnie
  dozwolone zamiast używania jednego
  smartfony)

 • nie mobilny
 • Odbieranie smartfona urządzenia

Urządzenie odbiorcze
Smartfon

 • wszędzie osiągalny
 • mobilny
 • może patrzeć
  zostać odebranym

 • prawdopodobnie nie w pracy
  dozwolony

Co to jest geofencing?

Ta technologia jest opcjonalnym dodatkiem do systemu śledzenia osób z demencją. Tutaj określany jest pewien obszar, na przykład dom osoby zainteresowanej. Pacjent z demencją może swobodnie poruszać się w tej strefie. Urządzenie rejestruje, gdy ten obszar zostanie opuszczony. Wywołuje alarm i informuje osoby, których dane kontaktowe zostały wcześniej wprowadzone. Dzięki temu systemowi również krewni lub centrum alarmowe mogą zostać wybrani jako osoby kontaktowe. Gdy pacjent z demencją jest w ruchu, znajduje się. Ponieważ osoby pomocnicze otrzymują lokalizację, mogą ją szybciej znaleźć. Można go sprowadzić z powrotem do domu.

Dobrze wiedzieć: Geofencing ma zalety i wady, dlatego często jest postrzegany krytycznie. Czy ta technika jest

Ulga, a raczej ograniczenie dla zainteresowanej osoby może mieć charakter wyłącznie konkretny

Do zbadania i podjęcia decyzji w każdym przypadku z osobna.
 

Życie Wyjaśnienie pojęć dotyczących świadczenia i emerytury bez barier Renowacja bez barier z Riester

Lokalizacja pacjentów w obszarze opieki

Jest to również bardzo pomocne dla profesjonalnych opiekunów, aby móc zlokalizować pacjenta z demencją. Dlatego systemy śledzenia osób z demencją są wykorzystywane w następujących obszarach:

 • opieka domowa
 • Domy opieki
 • życie wspomagane

Zalety centrum alarmowego

To jest obsługiwane przez całą dobę. W centrali zwykle znajdują się kompetentne i kompetentne osoby, które mogą udzielić pomocnych wskazówek w nagłych wypadkach. Wspierają bliskich w ich poszukiwaniach. W razie potrzeby wezwij lekarza lub karetkę. Często dla krewnych dużą pociechą jest świadomość, że nie są sami.

Jak dokładnie działa lokalizacja z GPS?

Skrót GPS oznacza globalny system pozycjonowania. Jest to ogólnoświatowy system nawigacji, który może określać pozycję za pomocą satelitów. Geodane są obliczane tak dokładnie, jak to możliwe. Oznacza to, że lokalizację można zwykle określić z dokładnością do dziesięciu metrów. Im więcej satelitów jest zaangażowanych, tym dokładniej podana jest pozycja. Dane są przesyłane przez sieć komórkową. Dane są następnie przekazywane do urządzenia końcowego za pośrednictwem serwera.

Ile kosztuje system śledzenia osób z demencją??

Koszty różnią się znacznie w zależności od systemu i dostawcy. Ponieważ urządzenie GPS zwykle wymaga karty SIM, sieć komórkowa wiąże się z pewnymi kosztami. Są też dostawcy, którzy pobierają stałą stawkę miesięcznie. Członkowie rodziny powinni porównać kilka produktów i ofert przed zakupem systemu śledzenia demencji.

Kup teraz lokalizator GPS Weenect Silver od Amazon.

Zdjęcie: Amazonka

Co to jest GSM?

GSM to skrót od Global System for Mobile Communications. Jest alternatywą lub uzupełnieniem lokalizacji przez GPS. GPS działa bardzo dobrze na zewnątrz. Odbiór jest często ograniczony w budynkach lub transporcie publicznym. System śledzenia osób z demencją wykorzystuje na przykład sieć GSM. Określenie lokalizacji nie jest tak precyzyjne, jak w przypadku GPS. W nagłych wypadkach jednak zwykle wystarczy łatwiej znaleźć osobę cierpiącą na demencję.

Urządzenia GPS z połączeniami alarmowymi

Istnieją również systemy śledzenia osób z demencją, które mogą aktywnie wywołać połączenie alarmowe. Urządzenie wyposażone jest w przycisk połączenia alarmowego. To jest łatwo dostępne. W sytuacji awaryjnej osoba zainteresowana może nacisnąć przycisk i wezwać pomoc. Dzięki systemowi śledzenia osób z demencją zazwyczaj można dezaktywować przycisk połączenia alarmowego. Jest to przydatne w indywidualnych przypadkach, aby zapobiec fałszywym alarmom. Osoba z demencją czasami nie pamięta już, jaką funkcję pełni przycisk. Myli go lub próbuje, do czego to służy. Dlatego należy dokładnie rozważyć, czy system jest używany z przyciskiem alarmowym, czy bez. Telefony komórkowe lub smartfony dla seniorów mogą być przydatne dla seniorów, którzy mają tylko łagodną lub początkową demencję. Urządzenia te mają również przycisk alarmowy i można je zlokalizować.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here