Dopasowane kolory do przedpokoju”,

Dopasowane kolory do przedpokoju

Przedpokój stawia kilka zagadek, kiedy chcemy go pokolorować: Ile kolorów jest dozwolone? Czy powinien być tylko funkcjonalny, czy korytarz powinien również przekonywać indywidualnie?? Jak kolor ściany współgra ze światłem i meblami do przedpokoju?? Niezależnie od pytań, które płoną pod paznokciami: właściwa koncepcja kolorystyczna jest decydująca.

Co należy wziąć pod uwagę, szukając odpowiedniego koloru do przedpokoju i który? Kolorystyka do przedpokoju jest obecnie w trendzie, możesz dowiedzieć się w tym artykule.

Kolorystyka na korytarzu: 6 podstawowych wskazówek

 1. Rozważ i zaplanuj to Przedpokój jako osobny pokój. To więcej niż pokój przejściowy!
 2. Korytarz może oderwana od reszty koncepcji kolorystycznej mieszkania być zaprojektowanym.
 3. Proszę wziąć pod uwagę, jak będziesz korzystać z przedpokoju: Czy służy tylko jako szatnia, czy może chcesz zintegrować małą niszę do pracy lub przytulny kącik do czytania?
 4. Światło i podłoga wpływają na wygląd ścian. Przetestuj efekt wcześniej za pomocą kart kolorów. Sztuczne źródła światła i ewentualnie. naturalne światło dzienne znacząco zmienia efekt kolorystyczny.
 5. ten "Podświetl ścianę" powinien znajdować się naprzeciwko drzwi wejściowych. Często jest to pierwsza część mieszkania, którą Ty i gość widzicie po wejściu.
 6. Jeśli jesteś niezdecydowany lub nie jesteś przekonany do koncepcji przedpokoju, najlepiej wybrać jeden miękka i zredukowana kolorystyka. Dekoracja i stylowa szafa mogą wtedy nadać przedpokoju pożądaną charyzmę.
„Ognista czerwień zmienia korytarz w ekscytujący pokój. Jednocześnie meble wykonane z ciemnego drewna i białych płytek działają jak przyziemne kontrasty. „© mariesacha, stock.cegła suszona na słońcu.chodź do 30% zapisać

Malowanie, tynkowanie, tapetowanie
Tanie oferty

porównaj oferty
 • Sieć ogólnokrajowa
 • Kwalifikowani dostawcy
 • Nie wiążący
 • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańszych malarzy i tynkarzy, porównaj oferty i zaoszczędź.

To właśnie robią odpowiednie kolory na korytarzu

Kolory działają na co najmniej dwa różne sposoby: Kolory działają optycznie. Możesz optycznie powiększyć lub pomniejszyć pomieszczenie, ochłodzić lub ogrzać przedpokój. W tym samym czasie działają również kolory psychologicznie. Mogą wyrażać osobisty charakter lub mogą wydawać się nudne i prawie sterylne. Witają gościa lub, w najgorszym przypadku, odstraszają go, gdy wchodzą.

Jak widać, odpowiednia kolorystyka przedpokoju decyduje o tym, czy wchodząc do mieszkania poczujesz się komfortowo, czy nie. W związku z tym Twój korytarz powinien być w stanie zrobić w szczególności dwie rzeczy.

 • Generuj szerokość: Ponieważ przedpokój to czasem po prostu bardzo wąski korytarz, w którym znajduje się szatnia dla całej rodziny i schody na piętro, szybko nadaje to restrykcyjnego charakteru. Z jasnym kolorem ścian i ciemniejszymi kontrastami (np. B. meble, ościeżnice czy dekoracje) tworzą wrażenie przestrzeni, która sprawia, że ​​przedpokój wydaje się bardziej przestronny i otwarty. W ten sposób można uzyskać więcej miejsca z zaledwie kilku metrów kwadratowych, przynajmniej wizualnie.
 • Przedstawiać: Korytarz jest "wizytówką" domu. To pierwszy pokój, do którego wchodzisz - i prawdopodobnie wiesz, jak ważne jest pierwsze wrażenie. Dlatego projektując kolor domu nie pozwól, aby przedpokój wpadł pod stół. Podobnie jak salon, reprezentuje Twoją osobowość w świecie zewnętrznym. Daje wysłużone i szlachetne wrażenie? Czy to wygląda młodzieńczo, czy nawet zabawnie?? Zawsze pamiętaj, że strefa wejściowa bezpośrednio tworzy obraz właściciela domu i daje pewne „malowanie”.
Kolor na korytarzu: co należy wziąć pod uwagę z góry

Ciemne kolory na korytarzu

Nie bój się dać szansy ciemnym i ciężkim kolorom na korytarzu. Nawet małe korytarze wejściowe poradzą sobie z odważnymi kolorami. Ważne jest, aby używać jasnych, zrelaksowanych kontrastów. Dostojne kolory, takie jak Fioletowy, bordowy lub fioletowy emanują silnym i stylowym charakterem. Połącz dominującą kolorystykę ścian z indywidualnymi, wyrazistymi meblami, m.in. B. z antykwariatu. Jasne odcienie jak Fioletowy, jasnoszary lub kremowo biały łagodzą ciemne i mocne kolory.

Jasne kolory na korytarzu

Jasne, jasne kolory wyglądają przyjaźnie, zapraszają i sprawiają, że przedpokój wydaje się większy. Ale jeśli pozostanie zbyt blady, projekt może szybko zostać odrzucony jako nieistotny, a nawet zdezorientowany. Dlatego umieść z. B. na Pastelowe odcienie jak szałwia i mięta, lub zagłosuj wanilia delikatne tony. Ważne: Ciemne, przesunięte elementy pomagają teraz nadać korytarzowi głęboką strukturę. Wyglądaj naprawdę szykownie ciemne ościeżnice i listwy przypodłogowe. Dzięki swoim prostym liniom tworzą nowoczesne akcenty graficzne.

Korytarz w kolorze miętowym © Iriana Shiyan, podłoga.cegła suszona na słońcu.com

Białe ściany w korytarzu

Klasyk, który wciąż znajduje się w wielu domach - i w zasadzie nie ma w tym nic złego! Biały zawsze działa. Aby uniknąć możliwego „klinicznego” i sterylnego wyglądu, należy popracować nad rozluźnieniem koloru. Mogą to być poduszki i pokrowce na małą sofę w korytarzu lub narysowane obrazki, które witają Twoją wizytę jak w galerii.

Biały przedpokój jest klasyczny, wygląda elegancko i przyjaźnie. Wyeksponowane ciemnymi drzwiami, ramami luster lub listwami przypodłogowymi, pokój ma graficzną strukturę © santiago silver, stock.cegła suszona na słońcu.com

Jest bardzo podobnie z Odcienie niebieskiego: Niebieski wygląda czysto, fajnie i schludnie. Jednak również szybko hipotermiczny. Połącz te widma kolorów z odcieniami ziemi. Szatnia z jasnego litego drewna lub meble z białym dekorem w naturalny sposób przełamują chłodny błękit. W połączeniu z białym, niebieskim tworzy nawet morską atmosferę.

Przeciwdziałać "efektowi tunelu"

Długa, wąska tuba. Na koniec świecące wyjście. Wąski korytarz może czasem wydawać się niekończącym się tunelem. ten Percepcja optyczna może szybko przekształcić się w uczucie krępowania pomijać. Powstaje, gdy pomalujesz ściany na ciemno, dołączając tylko skąpe oświetlenie, a przednia strona również wyróżnia się jasnym wyborem koloru lub źródłem światła.

Aby zapobiec „efektowi tunelu”, najlepiej zachować przednią ścianę w ciemniejszym odcieniu. W ten sposób po prostu odwracasz "tunel". Jasny kolor ściany i ciemna kontrastująca ściana przednia nadać przedpokojowi przyjemną głębię przestrzenną. Ciemny kolor oddaje wygląd, który w przeciwnym razie zostałby złapany w "nic".

Kolor na korytarzu: unikaj efektu tunelu w wąskich korytarzach

Teoria kolorów na korytarzu

 1. Uzupełnij ciemne kolory ścian elementami rozjaśniającymi, a jasne ściany elementami w ciemnych kolorach.
 2. Monochromatyczna kolorystyka (odcień podstawowy + drugi kolor) oznacza schludny i nowoczesny styl.
 3. Kolor i światło oraz podłoga i meble są od siebie zależne i powinny być skoordynowane, aby uzyskać jak najlepszy efekt w trudnym do zaprojektowania pomieszczeniu jakim jest przedpokój.
Zaprojektuj korytarz twórczo z kolorami Czytaj dalej tutaj:

 • Wybór koloru - jaki kolor do którego pomieszczenia
 • Dobór kolorów do kuchni
 • Dobór kolorów w przedszkolu
 • Kolory do łazienki
 • Wskazówki dotyczące kolorów dla małych pomieszczeń
 • Dobór kolorów w salonie
 • Kolor do piwnicy

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here