Wiszące w Petersburgu: Jak idealnie umieścić obrazy w centrum uwagi ”,

Bedroom Design Sypialnia ściana: 10 kreatywnych, przyciągających wzrok Rękodzieło Oświetl zdjęcia: W ten sposób umieszczasz swoje prace we właściwej scenerii Rękodzieło Zaprojektuj i udekoruj ramki do zdjęć

Instrukcje: W 8 krokach do petersburskiego powieszenia

Przy dużej liczbie obrazów naturalnie pojawia się pytanie: od czego mam zacząć?? Te wskazówki pomogą Ci zorganizować:

 1. Na początek: na początek możesz zacząć od swojego ulubionego zdjęcia i ułożyć pozostałe zdjęcia kawałek po kawałku.
 2. Aby sprawdzić optymalny efekt działania dzieł sztuki, warto najpierw ustawić je na ziemi.
 3. W procedurze, która jest popularna wśród właścicieli galerii i muzeów, do każdego obrazu robi się szablon ze starego papieru pakowego i mocuje się go do ściany taśmą klejącą. Teraz możesz sprawdzić pozycje i odległości oraz zdefiniować układ. Jeśli podoba Ci się aranżacja, oryginały umieszczane są na ścianie.
 4. Równe odległości nadają wyrazistości dzikiej aranżacji petersburskiego wisiorka. Szablon, grzbiet książki lub małe klocki mogą pomóc w zaznaczeniu jednolitych przestrzeni.
 5. Sztuczka, aby kompozycja wyglądała na samodzielną: nadanie jej jednolitego motywu przewodniego lub kolorystyki.
 6. Jeśli kolory na zdjęciach zostaną zastosowane w meblach i dodatkach, tworzy to harmonijne połączenie z meblami - i odwrotnie. 
 7. Nie zawsze muszą to być tylko obrazy na ścianie. Dodanie innych dekoracyjnych przedmiotów do petersburskiego zawieszenia tworzy ekscytującą dynamikę.
 8. Monochromatyczne tło to idealna scena dla galerii obrazów. Im jaśniejszy, tym bardziej przyjazna jest kompozycja, im ciemniejszy ton, tym bardziej dramatyczne są wystawiane obrazy. Dzięki kolorowym lub wzorzystym tapetom passe-partout tworzy uspokajającą powierzchnię między sztuką a ścianą.

5 najpiękniejszych przykładów wieszania petersburskiego

Pstrokaty i dziki

Z powieszeniem w Petersburgu poszczególne dzieła stają się dziełem totalnej sztuki.

Zdjęcie: living4media / Bauer Syndication

Czysta harmonia kolorów

Wzór ton w ton skoordynowany z farbą ścienną, meblami i innymi dekoracjami sprawia, że ​​wiszące w Petersburgu są jeszcze bardziej harmonijne.

Zdjęcie: bungalow.dk

Wybór obrazu monochromatycznego

Bardzo jednolite motywy w czerni i bieli wyglądają szczególnie wyważone. Ściana w pastelowych kolorach pozwala wyróżnić się optycznie.

Zdjęcie: Tesa

Lustra dołączają do zdjęć

Klasyczną galerię zdjęć nad sofą uzupełniają lustra i kinkiet.

Zdjęcie: living4media / Möller, Cecilia

Myślenie za rogiem

Jednolite naturalne motywy tolerują również różne kolory oprawek. Robi się ekscytująco, gdy petersburski powieszenie rozpościera się na dwóch ścianach.

Zdjęcie: Pernille Folcarelli

Najlepsze alternatywy dla wieszania petersburskiego

 • Zawieszenie siatki: Podobnie jak na szachownicy, wszystkie obrazy są geometrycznie uformowane w prostokąt lub kwadrat w tych samych odstępach. Działa to najlepiej, gdy wszystkie obrazy i ramki są wybrane w jednolitym formacie. Liczba rzędów i kolumn w siatce zależy od liczby zdjęć, wielkości pomieszczenia i dostępnego miejsca na ścianie. Pion, który jest po prostu zawieszony na gwoździach w górnym rzędzie, pomaga w dokładnym wyrównaniu.
 • Wiszące w rzędzie: W tym celu na ścianie pionowo lub poziomo rysowana jest wyimaginowana linia, na której obrazy są wyrównane ze swoim środkiem. Jednolite przestrzenie zapewniają zrównoważone ogólne wrażenie.
 • Pasek obrazu: Ci, którzy nie chcą się angażować lub kochają różnorodność, mogą wielokrotnie wymieniać swoje obrazy na małej tablicy ściennej bez kłopotów z wierceniem, przestawianiem ich lub tworzeniem małych martwych natur z elementami dekoracyjnymi. Różne formaty tworzą losowy urok. Wskazówka: większe eksponaty można również postawić bezpośrednio na podłodze lub komodzie. 
 • Wiszące na krawędzi: Dzięki temu zawieszeniu obrazy o różnych rozmiarach opierają się na wyimaginowanej linii, z którą są wyrównane u góry lub u dołu. Jeśli zdjęć jest kilka rzędów, proste krawędzie na górnej i dolnej krawędzi oraz na krawędziach bocznych wprowadzają porządek. Poziomica pomaga w wyrównaniu.
 • Zablokuj zawieszanie i Wewnątrz linii: Jeśli wszystkie zdjęcia wiszą w mocnym, optycznym bloku, zapewnia to harmonię galerii zdjęć nawet bez jednolitych odstępów i rozmiarów. Podczas gdy wyimaginowany prostokąt lub kwadrat wyznacza zewnętrzną ramę aranżacji z wiszącym klockiem, w wariancie Inside the Lines inne kształty geometryczne, takie jak koło, owal lub trójkąt, mogą również służyć jako granice.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here