Alternatywy Philips Hue: 4 niedrogie systemy oświetleniowe LED w porównaniu 2019”,

Zamów lampę LED Philips Hue E27 od Amazon.

Zdjęcie: Philips Hue

Cztery inteligentne systemy LED w porównaniu testowym

  Philips Hue Innr Govee IKEA TRADFRI technika
zgodność Philips Hue, Alexa,
Zestaw domowy Apple,
Asystent Google,
IFTTT
(wszystko przez most Hue)
IKEA,
Philips Hue,
Osram Lightify,
Echo, Alexa,
IKEA TRADFRI
Echo, Alexa Alexa,
Apple HomeKit,
Asystent Google
(wszystko przez bramę IKEA),
Philips Hue
Echo,
Alexa,
Asystent Google,
IFTTT
sterowniczy

Aplikacja: Android / iOS
Wyłącznik ściemniacza

Aplikacja: Android / iOS
zdalne sterowanie

 

Aplikacja: Android / iOS
zdalne sterowanie

Aplikacja:
Android / iOS
Produkty Żarówki LED,
Paski,
świecić
(wewnątrz zewnątrz,
ściana / sufit)
Żarówki LED,
Plamy, paski
Żarówki LED,
Paski, lekkie łańcuchy
Żarówki LED, spoty,
Panel świetlny,
Pasek świetlny
Żarówki LED
technologia

ZigBee
Nowsze modele
także bluetooth

ZigBee Bluetooth ZigBee DOSTĘP DO BEZPRZEWODOWEGO INTERNETU
cechy szczególne Liczne kontrole,
Czujniki ruchu,
Naśladowanie obecności,
Ambilight

Planer oświetlenia online,
Inteligentna wtyczka
do lamp
z wtyczką

Lampy roślinne
promować
Wzrost,
Sterowanie muzyką
Oświetlenie pośrednie w
Szafki,
czujnik ruchu,
opornik
Inteligentna wtyczka
dla urządzeń
z wtyczką
zakres kolorów 16 milionów.
RGB
16 milionów.
RGBW
16 milionów.
RGBW
Nie
specyfikacja
16 milionów.
RGBW
Jasny kolor 2.000 tys. -
6.500 tys
1.800 tys. -
6.500 tys
2.700 tys
6.500 tys
1.780 tys
6.000 tys
2.800 tys. -
6.200 tys
Cena £

E27 Inteligentne
lampa LED,
Kolor biały,
ściemniana 44,95 €
Mostek Hue
Około. 45 euro

E27 Inteligentne
Żarówka ledowa,
Kolor RGBW,
ściemnianie 29,99 €

Most Zigbee
około. 56 euro

E27 Inteligentne
Żarówka ledowa,
Kolor RGBW,
ściemnialny

12,99 €

Inteligentna żarówka LED E27,
9 różnych
Odcienie koloru / bieli,
ściemnialny

19,99 €

Brama IKEA
około. 30 euro

E27 Inteligentne
Żarówka ledowa,
Kolor RGBW,
ściemnialny

13,99 €

Zamów mostek Philips Hue od Amazon tutaj.

Zdjęcie: Philips Hue

1. Innr - Inteligentny system oświetlenia LED

Podobnie jak Philips Hue, Innr oferuje szeroką gamę źródeł światła. Dostępne są nie tylko lampy, ale także listwy świetlne i spoty. Można nim sterować za pomocą własnej aplikacji, osobno dostępnego pilota lub asystenta głosowego Alexa. Sterowanie za pomocą Asystenta Google i Apple Homekit nie jest obecnie możliwe. Jeśli masz już system Philips Hue z mostkiem Hue, lampy Innr można zintegrować bezpośrednio z nim. Alternatywnie można go połączyć z aplikacją i zintegrować z systemem inteligentnego domu za pomocą mostka Innr.
 

Zalety

 • Asortyment źródeł światła jest równie rozbudowany jak Philips Hue (listwy, żarówki, spoty).
 • Kompatybilność z prawie wszystkimi znanymi systemami i interfejsami inteligentnego domu.
 • Innr jest jedynym z czterech dostawców oferującym planer oświetlenia online „Lightadvisor ”. Dzięki temu bezpłatnemu programowi oświetlane pomieszczenie można odtworzyć, a następnie wyposażyć w inteligentne lampy. W ten sposób optymalne oświetlenie można przetestować i skonfigurować na komputerze PC.
 • Istniejące lampy podłogowe i stołowe z wtyczkami można zintegrować z systemem Innr za pomocą inteligentnego adaptera gniazdka. 
   

Wady

 • Brak połączenia z Asystentem Google i Apple HomeKit

Tutaj możesz zamówić inteligentną lampę LED Innr E27 od Amazon.

Zdjęcie: karczma

Inteligentna żarówka LED Innr w teście

„Muszę pochwalić niskie ceny i kompatybilność z szeroko stosowanymi systemami Philips Hue, Osram Lightify i IKEA TRÅDFRI. (

..

) Ogólnie rzecz biorąc, Innr oferuje dobry wybór do rozległej instalacji oświetleniowej w inteligentnym domu - czy to jako nowa instalacja, czy jako rozszerzenie. „(Siio.de / czerwiec 2018) 

„Widmo kolorów i jasność porównywalne z lampami Philips Hue; duży wybór żarówek, lamp, spotów i reflektorów, taśm i oprawek LED."(Koncentracja techniczna.de / sierpień 2018) 

„Największym plusem Innr E27 Smart LED jest nieco bardziej równomierna emisja światła we wszystkich kierunkach, a także oczywiście niższa cena."(Test techniczny.org / styczeń 2019)
 

Wycena: 4,2 / 5
 

Cena: około. 30 € 

Tutaj możesz zamówić most Innr od Amazon.

Zdjęcie: karczma

2. Govee - Inteligentny system oświetlenia LED

Govee opiera się również na różnych komponentach do oświetlenia. Dostępne są żarówki w klasycznym wyglądzie żarówki oraz paski LED. Uderzają tu inteligentne lampy promujące wzrost roślin. W przypadku tych lamp używane są tylko kolory LED czerwony i niebieski z wybieralnym stosunkiem do siebie. Szczególnie w ciemnych niszach daje to możliwość umieszczenia roślin domowych w celu zapewnienia zdrowego klimatu w pomieszczeniach i inteligentnego ich kontrolowania.
W porównaniu do Philips Hue, Govee nie wymaga zewnętrznego mostka, a jedynie aplikacji do sterowania żarówkami lub paskami LED. Dzieje się tak, ponieważ połączenie jest nawiązywane przez Bluetooth, który jest zintegrowany z każdym popularnym smartfonem. Opcjonalnie system oświetlenia Govee może być również sterowany głosem za pośrednictwem Amazon Alexa. Aplikacja obsługuje również sterowanie muzyką: jeśli odtwarzasz muzykę na smartfonie, oświetlenie dostosowuje się do zmieniającego się rytmu.

Zalety

 • Aplikacja ma już zintegrowane funkcje, takie jak symulacja wschodu słońca, w której gruszka realistycznie przedstawia wschód słońca.
 • Govee oferuje lampki choinkowe we wszystkich możliwych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu ozdobami świątecznymi można również sterować za pomocą aplikacji.
 • Najtańszy produkt w teście.
   

niekorzyść

 • Nie możesz uzyskać dostępu do lamp, gdy jesteś poza domem.
 • Govee oferuje również adapter do gniazdka, ale obecnie tylko w wersji brytyjskiej. Mam nadzieję, że niemiecki adapter będzie wkrótce dostępny.
   

Idź w teście

„Działa również wspaniale i jest bardzo łatwy w konfiguracji za pomocą aplikacji. Obsługuje wszystkie popularne funkcje, takie jak zmiana koloru, sterowanie muzyką i oczywiście ściemnianie oraz włączanie i wyłączanie za pomocą aplikacji."(Prywatny test produktu / maj 2018)
 

Wycena: 4,3 / 5
 

Cena: około. 13 euro

Zamów lampę Govee LED RGB od Amazon tutaj.

Zdjęcie: Govee

3. Ikea TRADFRI - Inteligentny system oświetlenia LED

W międzyczasie Ikea wkroczyła również na pole inteligentnego sterowania oświetleniem i oferuje niewielką, ale doskonałą gamę różnych źródeł światła. Żarówki, spoty, listwy świetlne (do zastosowania pod szafkami kuchennymi jako oświetlenie blatu lub jako pośrednie oświetlenie szuflad) oraz panele świetlne są obecnie dostępne. Te ostatnie to kwadratowe lub prostokątne panele, które są mocowane zarówno do sufitu, jak i ściany i służą jako oświetlenie pośrednie. Oprócz systemu oświetleniowego TRADFRI, Ikea posiada inteligentne czujniki ruchu w programie „Ikea Home Smart”, który umożliwia wygodne doświetlenie przestrzeni użytkowych, takich jak magazyn – zwłaszcza gdy masz zajęte ręce.
Podobnie jak w przypadku Philips Hue, jest on zintegrowany z aplikacją za pomocą radia ZigBee. Zaleta tego standardu: lampy można zintegrować z systemem Philips Hue. Od początku 2019 jest to możliwe nawet bez bramy Ikea (od wersji 1721). Brama jest nadal wymagana w przypadku starszych lamp. Lampy TRADFRI mogą być również sterowane głosem za pośrednictwem Alexy za pośrednictwem Hue lub bramy Ikea. Alternatywnie gruszka może być przełączana za pomocą dostępnego osobno pilota. 
W porównaniu z Philips Hue, system ogranicza się do określonych atmosfer kolorów zamiast zapewniać jakiekolwiek niuanse kolorów. Dostępne atmosfery kolorystyczne zależą od rodzaju sterowania. Dostępne są:

 • Zdalne sterowanie: Neutralna biel, ciepła biel, przytulna ciepła biel, światło świec, bursztyn, ciemna brzoskwinia, różowy, jasnofioletowy, jasnoniebieski
 • Brama i aplikacja: zimne niebo, chłodne światło dzienne, wschód słońca, brzoskwinia, głęboka czerwień, jasnoróżowy, głęboki róż, głęboki fiolet, niebieski, limonkowy, żółty

Za pomocą elementu sterującego TRÅDFRI Gateway i aplikacji firmy Ikea można indywidualnie ustawić różne źródła światła.

Zdjęcie: IKEA Niemcy

Zalety

 • Możliwość integracji z systemem Philips Hue.
 • Asortyment TRADFRI jest wciąż dość mały, ale stale się powiększa.
 • Lampy TRADFRI można zintegrować z aplikacją Ikea HomeSmart i tym samym stać się częścią systemu Ikea Smart Home (w połączeniu z roletami i głośnikami).
   

niekorzyść

 • Brak dostępnych lamp RGBW. 
 • TRADFRI definiuje stałe kolory. Jednak w zależności od rodzaju sterowania są one różne w ramach tego samego źródła światła.
   

Ikea TRADFRI w teście

„TRADFRI to dobre wprowadzenie do krajobrazu inteligentnego domu. Jeśli nie chcesz od razu zaczynać od inteligentnego domu, ale chcesz zacząć od mniejszych klocków, szwedzki sklep meblowy jest stosunkowo niedrogim sposobem na rozpoczęcie."(Obraz komputerowy.de / kwiecień 2018) 
„Podobnie jak w przypadku inteligentnego systemu oświetleniowego, oprawy szybko reagują na polecenia i nie było jeszcze żadnych problemów z łącznością. Nie ma też na co narzekać w aplikacji. Jest to bardzo czytelne, szybko reaguje na polecenia, a zakres funkcji jest w zupełności wystarczający."(Smartundhome.de) 
„Dzięki możliwości rozbudowy za pomocą asystenta głosowego i integracji z innymi systemami, takimi jak Philips, [

..

lampy są znacznie tańszą alternatywą dla lamp Philipsa i Osram."(Techstage.de / lipiec 2019)
 

Cena: około. 20 euro

Dzięki inteligentnemu oświetleniu Ikea możesz wybierać spośród dziewięciu wariantów kolorystycznych.

Zdjęcie: IKEA Niemcy

4. Teckin - Inteligentny system oświetlenia LED

Teckin jest jedynym dostawcą w naszym teście, który obecnie ma w swoim portfolio tylko inteligentne żarówki. Są one jednak dostępne w różnych wariantach (RGBW lub RGB oraz stały lub regulowany kolor światła). Teckin oferuje również inteligentne adaptery wtyczek, dzięki którym każde urządzenie gospodarstwa domowego z wtyczką może stać się inteligentne, na przykład lampki nocne, ekspresy do kawy czy promienniki w łazience.
Połączenie między lampą a aplikacją odbywa się przez WLAN. Domowy router pełni więc funkcję pomostu, a oświetleniem można sterować zarówno w domu, jak i w podróży. Gruszka można zaprogramować za pomocą funkcji timera w aplikacji. Podobnie jak w przypadku Philips Hue, można dostosować sterowanie oświetleniem do codziennej rutyny lub symulować obecność na wakacjach. Jednak w porównaniu z Philips Hue, Teckin nie ma zintegrowanej funkcji naśladowania obecności, która automatycznie wykonuje losowe przełączanie w celu symulacji obecności. Predefiniowane scenariusze (takie jak wschód słońca) mogą być używane za pośrednictwem aplikacji, ale możesz także tworzyć własne scenariusze. Obsługiwane jest również sterowanie głosowe za pośrednictwem Alexy.
 

Zalety

 • Połączenie WLAN bezpośrednio przez router. Oznacza to, że nie jest wymagany mostek – do lamp nadal można uzyskać dostęp z zewnątrz. 
 • Niedrogi system.
   

niekorzyść

 • Obecnie dostępne są tylko gruszki; wkrótce powinna pojawić się lampka do czytania.
 • Brak kompatybilności z innymi systemami, tylko z Amazon Alexa.
 • Symulacja obecności musi być zaprogramowana, brak opcji naśladowania obecności.
   

Technik w teście

„Instalacja jest bardzo łatwa i dołączona jest mała instrukcja. U mnie zadziałało od razu i do tej pory nie było żadnych problemów."(Prywatny test produktu / luty 2019)
"Kontrola kolorów i jasności działa dobrze i szybko. Kolory wydają mi się mocne, a jasność zadowalająca."(Prywatny test produktu / kwiecień 2019)
„Konfiguracja aplikacji działała bez żadnych problemów, podobnie jak integracja lampy z siecią WLAN (za pośrednictwem aplikacji). Pod względem kolorów RGB jest porównywany do droższego produktu Philpsa i jest naprawdę świetny."(Prywatny test produktu / luty 2019)
Wycena: 4,2 / 5
 

Cena: około. 14 euro

Tutaj możesz zamówić żarówkę LED Teckin WLAN firmy Amazon.

Zdjęcie: TECKIN

Wniosek: obecnie na rynku dostępne są tylko dwie mocne alternatywy Philips Hue

Najbardziej wyrafinowany system inteligentnego oświetlenia obok Philips Hue jest obecnie oferowany przez Innr. Oferowane lampy niewiele ustępują lampom firmy Philips. Pod względem ceny sterowanie oświetleniem Innr jest również najdroższym ze wszystkich testowanych alternatyw Philips Hue. Z drugiej strony Teckin oferuje niedrogie wejście do inteligentnego oświetlenia domu bez konieczności inwestowania w kosztowną bramę.
Ciekawe dodatki, takie jak oświetlenie roślin, można znaleźć w Govee. Pod względem funkcjonalności system oświetlenia Innr jest bardzo zbliżony. Ze względu na brak połączenia WLAN i czysto lokalne połączenie Bluetooth, systemu oświetlenia Govee nie można nazwać „inteligentnym”.
Ikea TRADFRI stała się poważną alternatywą dla Philips Hue w ciągu ostatnich kilku miesięcy, pod warunkiem, że jesteś zainteresowany nowym systemem Ikea Smart Home "HomeSmart". Obecnie służy do łączenia żaluzji, sterowania muzyką i oświetleniem w celu utworzenia okrągłego systemu. Ponieważ IKEA coraz bardziej dąży do rynku inteligentnych domów, warto teraz polegać na Ikei jako inteligentnym domu i systemie oświetleniowym.
Jeśli nadal nie masz pewności, który system oświetleniowy jest najlepszą alternatywą dla Philips Hue, skorzystaj z następującego rozwiązania: Użyj Philips Hue Bridge i aplikacji Hue jako podstawowego elementu sterowania oświetleniem, a następnie rozszerz system o niedrogie elementy LED innych dostawców. W ten sposób możesz kontrolować koszty i nadal korzystać z wielu zalet systemu Philips Hue: najlepsza kompatybilność, zaawansowana kontrola aplikacji i Ambilight jako oświetlenie telewizora.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here