Philips Hue w ogrodzie: Oświetlenie zewnętrzne w porównaniu testowym ”,

Aby oświetlić ścieżki i stworzyć wyjątkową atmosferę w ciepłe letnie wieczory, do wyboru jest cała gama różnych typów lamp:
 

 • Oświetlenie cokołu: Lampy cokołowe Hue idealnie nadają się do oświetlania łóżek, ścieżek lub tarasu. Dzięki kompaktowej wysokości około 40 centymetrów można je ustawić również na niskich ścianach.
   
 • Światła ścieżki: Mając nieco mniej niż 80 centymetrów, światła ścieżki Hue są prawie dwa razy wyższe niż światła na cokole. Nadają się również do oświetlania ścieżek lub jako niepozorne źródło światła między krzewami i krzewami.
   
 • Spoty ogrodowe / naświetlacze: Miejsca ogrodowe naprawdę tworzą scenerię dla pochyłego muru lub klombów, tworząc w ten sposób wyjątkową atmosferę. Podczas gdy punkty oświetlają niewielki obszar w sposób celowy, reflektory rozprowadzają światło szerzej.
   
 • Taśmy świetlne: Elastyczne paski Hue Lightstrips są również dostępne w wersji wodoodpornej do ogrodu. Rura świetlna wygląda szczególnie dobrze na stopniach lub krawędziach stołu.
   
 • Kinkiety: Kinkiety są użytecznym źródłem światła w strefach wejściowych i korytarzach, ale nadają się również do oświetlania ścieżek, np. w małych alejkach prowadzących do ogrodu. Poświęciliśmy również porównanie testowe do kinkietów Philips Hue do korytarzy i wejść.


Firma Philips często nosi kilka takich typów lamp pod tą samą nazwą. Na przykład seria wodoodporna „Fuzo ” ma oświetlenie ścieżkowe, a także kinkiet i lampę na cokole. Oznacza to, że różne lampy w ogrodzie mogą ze sobą współgrać.

Niskonapięciowy system do energooszczędnych, trwałych diod LED w ogrodzie

Philips Hue oferuje system niskiego napięcia do ogrodu. Kompatybilne z tym oświetlenie Hue wymaga nie tylko mostka Hue, ale także transformatora, który znacznie obniża normalne napięcie. Zaletą tych lamp ogrodowych, takich jak „Lily” i „Amarant” w porównaniu testowym, jest to, że zużywają mniej energii, emitują intensywniejsze światło i tolerują wyższe temperatury. Transformator jest podłączony do zewnętrznego gniazdka i może zasilać kilka niskonapięciowych lamp Hue w ogrodzie.

Philips Hue w ogrodzie: 5 inteligentnych świateł LED w porównaniu testowym

Nazwa modelu
(Zakres kolorów)

Amazonka-
wycena

Cena £
(około)

Pobór energii /
Moc światła

Typ LED

Fuzo
Ścieżka światła

4,5 / 5
(150+
głosy)

140 euro

15 watów /
1.150
Lumeny

Zainstalowane na stałe

Odcień biały
Atmosfera

Nyro
Światło na cokole

4,6 / 5
(1.000+
głosy)

150 euro

9,5 wata /
1.000
Lumeny

Zainstalowane na stałe

Odcień biały
i kolor

Lilia
Miejsce w ogrodzie

4,6 / 5
(150+
głosy)

103 euro

15 watów /
640
Lumeny

Zainstalowane na stałe

Odcień biały
i kolor

amarant
Sztuczne oświetlenie

4,7 / 5
(450+
głosy)

115 euro

20 watów /
1.400
Lumeny

Zainstalowane na stałe

Odcień biały
i kolor

Na dworze
Taśma świetlna

4,8 / 5
(150+
głosy)

85 euro

19 watów /
780
Lumeny

Zainstalowane na stałe

Odcień biały
i kolor

Oświetlenie ogrodowe Hue w porównaniu testowym: Światło ścieżki Fuzo

Fuzo to prosta oprawa ścienna wykonana z aluminium, która dyskretnie wtapia się w ogród i emituje silne, ciepłobiałe światło. Żarówka LED jest wbudowana w ten model, więc nie ma możliwości późniejszego przełączenia na kolorowe diody LED. W porównaniu jednak Fuzo świeci jaśniej – o około 350 lumenów więcej – niż np. ścieżki Hue Tuar i Lucca, które są dostarczane z wymienną żarówką Hue White Ambience. W oświetleniu ścieżkowym Hue Impress zamontowana jest na stałe biała i kolorowa dioda LED zapewniająca kolorowe światło. Świeci nawet o 50 lumenów jaśniej niż Fuzo, ale ten model wydaje się być bardziej podatny na defekty spowodowane wilgocią. Kolejną dobrą alternatywą dla Fuzo jest nieco bardziej elegancki Hue Turaco. Jest jednak mniej jasny ze względu na oprawiony klosz.

Światło ścieżki Fuzo kosztuje około 140 euro*.

Zdjęcie: Philips

Lampa ogrodowa Hue Fuzo w teście

 • „Wykonanie jest świetne, a także bardzo stabilne. Światło jest przyjemnie ciepłe i wystarczające przy pełnej mocy. Inteligentne funkcje i interakcja z innymi produktami Hue to pierwsza klasa i co sprawia, że ​​ta lampa jest tak inna."(Freitest.de)
 • „Jesteśmy już pewni, że nie będzie to nasza jedyna lampa zewnętrzna Fuzo. To takie piękne światło, jesteśmy bardzo podekscytowani i chcielibyśmy oświetlić nim cały ogród."(Eon.de)

Oświetlenie ogrodowe Hue w porównaniu testowym: Oświetlenie na cokole Nyro

Nyro to jeden z nowszych projektów Hue. Oprócz lampy na cokole seria Nyro zawiera również kinkiet. Użytkownicy Nyro są szczególnie zadowoleni z wbudowanej białej i kolorowej diody LED z jasnym 1.000 lumenów i nowoczesna, ciemna aluminiowa obudowa. Nie daj się jednak zwieść rozmiarowi. Na zdjęciach lampa ogrodowa Hue wygląda na większą, niż jest w rzeczywistości. Zgodnie ze standardem w Hue w ogrodzie, cokół ma tylko 40 centymetrów wysokości. Niestety seria nie ma jeszcze wyższej ścieżki świetlnej.

Lampa na cokół Nyro kosztuje około 150 euro *.

Zdjęcie: Philips

Lampa ogrodowa Hue Nyro w teście

 • „Oświetlenie cokołowe oświetla podłogę i zapewnia oświetlenie ścieżek, ale nie oślepia Cię światłem."(Hueblog.de)
 • „Pomimo kompaktowych rozmiarów lampa podoba mi się, ponieważ głównym przeznaczeniem jest dyskretna, akcentująca kolorem nasz budynek lub. podniesionego łóżka poniżej. Jasność jest do tego absolutnie wystarczająca."(Smart-live.Internet)

Oświetlenie ogrodowe Hue w porównaniu testowym: Miejsce w ogrodzie liliowym

Do obsługi spotu Lily Garden wymagany jest zasilacz niskonapięciowy, dlatego Lily jest dostępna jako zestaw podstawowy z transformatorem. Po zainstalowaniu można podłączyć dodatkowe spoty Lily Spots lub Lily XL. Spot można elastycznie przymocować do ściany za pomocą wkrętów lub w łóżku za pomocą dołączonego kolca uziemiającego. Może być konieczne dodanie osobnego przedłużacza, jeśli długość kabla o długości pięciu metrów jest niewystarczająca. Elastyczne ustawienie plamki nie stanowi problemu dzięki mechanizmowi obrotowo-uchylnemu.  Pożądana byłaby również możliwość zmiany źródła światła LED. Biała i kolorowa dioda LED jest na stałe zamontowana w miejscu ogrodowym. W przypadku usterki należy wymienić całą lampę.
Wskazówka: Jeśli wahasz się między wariantem standardowym a XL, pomocne może być spojrzenie na metkę z ceną. Duża Lilly jest prawie dwa razy droższa, ale wydaje się, że oferuje tylko około 20-30 procent wyższe natężenie światła.

Lampa ogrodowa Lily kosztuje około 103 euro*.

Zdjęcie: Philips

Lampa ogrodowa Hue Lily w teście

 • „Ostatecznie jest to reklama, co oznacza, że ​​chcę umieścić coś w centrum uwagi. Działa to bardzo dobrze w przypadku wspomnianego rododendronu, który jest oświetlony bezpośrednio od dołu. Tak też jest w przypadku ściany naszego domu, spot robi dobrą robotę i sprawia, że ​​jest ładny i jasny przynajmniej przy ustawieniu "Biały" (City-Bremerhaven.de).
 • „Super piękne i bardzo wysokiej jakości oświetlenie ogrodowe z serii Philips Hue. W moim ogrodzie łączę 2 lampy Philips Hue Lilly (każde umieszczone w żywopłocie) z 2 lampami Philips Hue Calla wzdłuż ogrodzenia, dzięki czemu mogę bardzo dobrze oświetlić ogród."(Amazonka.de)

Oświetlenie ogrodowe Hue w porównaniu testowym: Reflektory amarantowe

Wallwasher Amarant jest dostępny dopiero od 2021 roku, który jest również częścią serii niskonapięciowej Hue i dlatego wymaga jako podstawy zasilacza niskonapięciowego (niestety nie jest objęty zakresem dostawy pomimo 150 euro *). Test praktyczny pokazuje siłę lampy: świeci tak mocno, że nie można patrzeć bezpośrednio w światło. Skierowana na ścianę emituje przyjemne, jasne światło, które rozchodzi się daleko po ścianie. Kolejną amarantową lampę lub inne oświetlenie ogrodowe z systemu niskonapięciowego można również podłączyć bezpośrednio przez gniazdko po prawej stronie. Nawet jeśli obecnie nie ma zbyt wielu recenzji lampy ogrodowej, poprzedni testerzy są całkowicie entuzjastycznie nastawieni do Amarantu.

Lampa ogrodowa Hue Amarant kosztuje około 150*euro.

Zdjęcie: Philips

Lampa ogrodowa Hue Amarant w teście

 • „Wyjątkową cechą lampy jest to, że można również oświetlić dużymi obszarami kolorami. W lampie szczególnie podoba mi się to, że diody LED są tu ledwo widoczne i jest chroniona. Więc go nie widzisz i nie oślepia. (Blog SmartLightsDE / Recenzja Youtube).
 • „Naprawdę dość jasne, z kolorami znacznie mniej. Nic dziwnego, tak to znasz, ale i tutaj mój ma ładny nastrój światła. Zdecydowanie świetna historia [

  ..

  Jeden ma (ściana) oświetlony na dużym obszarze. „(Aplikacja.de / Insider / YouTube-Recenzja)

Oświetlenie ogrodowe Hue w porównaniu testowym: Taśma świetlna zewnętrzna

Taśmy świetlne to elastyczne źródła światła, które można elastycznie mocować do ścian i mebli. W przeciwieństwie do wewnętrznych listew świetlnych, które są mniej atrakcyjne wizualnie, konstrukcja węża w wersji zewnętrznej umożliwia przymocowanie go do balustrady jako oświetlenie pośrednie lub umieszczenie go na trawniku. Należy jednak wziąć pod uwagę kilka rzeczy: kabel zasilający ma tylko trzy metry długości i ma wbudowany minitransformator pośrodku. Można dokupić osobny 5-metrowy przedłużacz, ale przy oświetleniu wężowym, które praktycznie cechuje się elastycznością, powinno być właściwie standardem. W przeciwnym razie zewnętrzne listwy oświetleniowe uzyskują piękne, jasne i miękkie światło.

Hue Outdoor Lightstrip kosztuje około 85 euro *.

Zdjęcie: Philips

Tak mówią użytkownicy

 • „Jest dobrze wykonany, nie został uszkodzony przez wiatr ani deszcz, a jasność jest wystarczająca. Możliwość zmiany odpowiedniego światła, aby dopasować się do nastroju, to przyjemny luksus. „(Golem.de)
 • „Nie tylko sam pasek świetlny jest wodoodporny, ale także moduł ZigBee, a właściwie także zasilacz. Zanurzyłem jednak tylko moduł ZigBee a co za tym idzie jednostkę sterującą pod wodę [

  ..

  i mogę Ci powiedzieć, że przeszedł przez to bez problemów. Jest to możliwe dzięki certyfikacji IP67, która mówi, że taśma świetlna może pozostawać pod wodą przez 30 minut."(Smartlight.de)

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here