Philips Hue: kompatybilne urządzenia i systemy w skrócie”,

Jak każdy system inteligentnego domu, urządzenia Philips Hue również polegają na „tłumaczu” między routerem a oświetleniem. Służy do tego mostek Philips Hue, który znajduje się w każdym zestawie startowym. Po podłączeniu do routera WiFi tłumaczy polecenia radiowe ze smartfona lub tabletu na sygnał radiowy, który rozumieją inteligentne żarówki LED. Światło można wtedy łatwo sterować za pomocą aplikacji lub asystenta głosowego (np. Amazon Alexa, Apple HomeKit / Siri, Google Assistant).
 

 Lista kompatybilności Philips Hue stale rośnie dzięki inicjatywie Philips „Friends with Hue”.

Zdjęcie: Philips

Oszczędzaj pieniądze dzięki tanim żarówkom LED innych firm?

Mostek Philips Hue komunikuje się za pośrednictwem standardu bezprzewodowego ZigBee. Więc teoretycznie wszystkie inteligentne gruszki, które korzystają z ZigBee, można podłączyć do systemu Hue. W praktyce jednak oprogramowanie innych firm często temu zapobiega. Dlatego zawsze zwracaj uwagę na wyraźne oznakowanie, jeśli chcesz zadokować tańsze żarówki LED do mostka Philips Hue. Lampy ZigBee, które wymieniliśmy na poniższej liście kompatybilności, okazały się kompatybilne z Philips Hue w teście.
Notatka: Oczywiście możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy, włączając tańsze alternatywy dla oryginalnych gruszek Hue. Należy jednak wziąć pod uwagę, że w niektórych przypadkach rozszerzone funkcje mogą być ograniczone. Ponadto aktualizacje oprogramowania dla lamp innych firm nie są instalowane automatycznie, ponieważ wymaga to bramy WLAN lub mostu odpowiedniego systemu.

Zgodność z Philips Hue: urządzenia i systemy innych firm

Kompatybilne żarówki LED

Do mostka Philips Hue można podłączyć następujące żarówki:

 • Osram Lightify
 • Ikea Home Smart / Tradfri
 • Innr
 • Odcień
 • Paul Neuhaus
 • Paulmann
 • Hommie

IKEA oferuje między innymi niedrogie żarówki WLAN do systemu Hue.

Zdjęcie: IKEA

Kompatybilne piloty i ściemniacze

Philips Hue oferuje szereg jednostek sterujących, w tym przenośny Hue Tap i włącznik ścienny. Warto jednak przyjrzeć się pilotom generalnym innych producentów, ponieważ można nimi sterować nie tylko żarówkami Hue, ale także licznymi urządzeniami smart home. A czasem w bardzo nietypowy sposób.

Przycisk Logitech Pop to prosty wariant sterowania odcieniem do przyklejenia. Możesz go zamówić w Amazon tutaj.

Zdjęcie: Logitech
 • Przełącznik ścienny Busch Jäger, bez baterii, energia za naciśnięciem przycisku
 • Przełącznik ścienny Vimar, bez baterii, energia za naciśnięciem przycisku
 • Pilot Logitech Harmony
 • Senic Nuimo
 • Pilot wirowania z czujnikiem obrotu
 • Pojedynczy gen cue.2 z kontrolą gestów
 • Przycisk Pop do elastycznego przyklejania

Kompatybilne przełączniki podtynkowe

Zamiast przyzwyczajać się do nowego systemu przełączania za pomocą aplikacji, sterowania gestami lub pilota, możesz również zintegrować z systemem zwykłe, zainstalowane na stałe przełączniki ścienne, aby włączać i wyłączać lampy Philips Hue. Aby to zrobić, potrzebujesz kompatybilnego przełącznika podtynkowego. Upewnij się, że kupujesz odpowiedni rozmiar.

 • Siłowniki podtynkowe Paulmann
 • Sunricher SR-ZG9101SAC-HP
 • Mextronic SR-ZG9101SAC-HP
 • Podświetlenie ściemniacza i aktuatora przełączającego

Kompatybilni asystenci głosowi dla Philips Hue

Sterowanie oświetleniem staje się naprawdę wygodne dopiero dzięki asystentowi głosowemu. Światła w całym pomieszczeniu można włączyć za pomocą krótkiego polecenia głosowego lub przyciemnić dla atmosfery.

 • Amazon Echo
 • Strona główna Google
 • HomePod

Kompatybilne gniazda WLAN

Sensowne jest zintegrowanie lamp stołowych i podłogowych ze scenami świetlnymi. Nie musisz do tego kupować dodatkowych inteligentnych oprawek żarówek LED. Wystarczy gniazdo WLAN, które umieszcza się między wtyczką lampy a gniazdem za pomocą przejściówki. Dzięki temu możesz nadal używać świateł za pomocą niedrogich zwykłych diod LED.

Lampy podłogowe i pralki można podłączyć do Philips Hue za pomocą inteligentnych gniazd wtykowych.

Zdjęcie: Innr
 • Wewnętrzna SP 120
 • Osram Smart + wtyczka
 • Osram Smart + wtyczka zewnętrzna
 • Inteligentna wtyczka BitronVideo
 • Adapter Busch-Jaeger

Kompatybilne czujniki ruchu

Czujnik ruchu IKEA można połączyć z Hue, ale konfiguracja działa tylko na samym urządzeniu. Tutaj możesz zamówić czujnik ruchu od Amazon.

Zdjęcie: IKEA

Oprócz natywnego czujnika ruchu Philips Hue, istnieją czujniki ruchu innych producentów, które są kompatybilne z Philips Hue, ale często nie można ich poprawnie skonfigurować za pomocą aplikacji. Obejmuje to również czujnik ruchu Ikea Tradfri. Jednak ustawienia, takie jak czas palenia, można wprowadzić w samym czujniku ruchu. Nasza wskazówka: trzymaj się oryginalnego czujnika ruchu Philips Hue lub użyj systemu inteligentnego domu, który jest kompatybilny z Philips Hue. Praktycznie każdy inteligentny system zapewnia również czujniki ruchu.

 • Osram Lightify wewnątrz (funkcja ograniczona)
 • Osram Lightify na zewnątrz (funkcja ograniczona)
 • Ikea Tradfri (ustaw funkcje na czujniku ruchu)

Kompatybilne systemy inteligentnego domu

Jako inteligentny komponent WLAN bramka Philips Hue może być również podłączona do systemów inteligentnego domu innych producentów. Na przykład, jeśli masz w domu system inteligentnego domu Telekom Magenta lub Samsung SmartThings, mostek Hue można zadokować do bram tych systemów. Wtedy lampy reagują np. na działanie czujnika drzwi, rolety czy określonej temperatury ogrzewania (więcej o inteligentnym sterowaniu ogrzewaniem przeczytasz tutaj).

Wiele systemów inteligentnego domu integruje mostek Philips Hue jako element inteligentnego domu. Możesz zamówić most z Amazon tutaj.

Zdjęcie: Philips

Magenta SmartHome

System Smart Home Telekom jest jednym z najbardziej zaawansowanych na rynku. Za pomocą aplikacji Magenta można sterować wieloma urządzeniami innych producentów, w tym lampami Philips Hue. Jedyny punkt krytyczny: Telecom wynagradza pilota za pośrednictwem aplikacji 5 euro miesięcznie.
Kompatybilny z: Philips Hue, Osram, Amazon Alexa, Google Assistant, Netatmo, Homematic IP, Nest, Sonos, Bose i innymi.

Tutaj możesz zamówić Pakiet Startowy Telekom Smart Home od Amazon.

Zdjęcie: Amazonka

Innogy

System Innogy Smart Home spółki zależnej RWE jest mniej otwarty na system niż Magenta SmartHome, ale z aplikacji można korzystać bezpłatnie. Dzięki kompatybilności z urządzeniami Homematic IP, możesz wygodnie uzyskać dostęp do szerokiej gamy inteligentnych domów Eq3-Homematic.
Kompatybilny z: Philips Hue, Amazon Alexa, Google Assistant, Miele, Buderus, Netatmo, Yale, kamerami Samsung, Medion, Homematic IP.

Tutaj możesz zamówić centralę Innogy Smart Home od Amazon.

Zdjęcie: Amazonka

Homematyczne IP

Homematic IP skupia się przede wszystkim na własnych inteligentnych urządzeniach domowych. Tylko kilku producentów zewnętrznych może być zaangażowanych tutaj. Ale własna oferta jest duża i daje hobbystom dużą swobodę. Lista kompatybilności jest znacznie rozszerzona dzięki aplikacji Conrad Connect do połączeń wzajemnych.
Kompatybilny z: Amazon Alexa, Asystentem Google, Smart Frog-Cam. Urządzenia Conrad Connect, np. Philips Hue, Nokia Health, Netatmo.

Tutaj możesz zamówić Homematic IP Access Point od Amazon.

Zdjęcie: Amazonka

Bosch SmartHome

Bosch Smart Home jest mały, ale funkcjonalny i „ładnie wygląda”. Mocny system, szczególnie dla początkujących, który dyskretnie wtapia się w otoczenie.
Kompatybilny z: Philips Hue, AGD Bosch z HomeConnect, Amazon Alexa, Buderus, Junkers.

Tutaj możesz zamówić zestaw startowy Bosch Smart Home Security od Amazon.

Zdjęcie: Amazonka

Samsung SmartThings

Samsung SmartThings jest szczególnie interesujący dla tych, którzy polegają na markowych urządzeniach Samsung do urządzeń elektrycznych i kuchennych. Wszystkimi urządzeniami elektrycznymi kompatybilnymi ze SmartThings można wygodnie sterować za pomocą aplikacji SmartThings. Dzięki długiej liście kompatybilności, szczególnie dla szerokiej gamy lamp opartych na ZigBee, SmartThings jest dobrą alternatywą nawet bez drogiego sprzętu AGD.
Kompatybilny z: Philips Hue, Cree, Lifx, Sengled, Silvania, Osram Lightfy, Lutron, GE.

Tutaj możesz zamówić Samsung SmartThings Hub V3 od Amazon.

Zdjęcie: Amazonka

Devolo HomeControl

Devolo Smart Home Control to prosty system klasy podstawowej, który obejmuje najważniejsze funkcje inteligentnego domu.
Kompatybilny z: Google Home, Amazon Alexa, Philips Hue, D-Link, TechniSat.

Tutaj możesz kupić pakiet startowy Devolo Home Control 2.0 zamówienie od Amazon.

Zdjęcie: Amazonka

Wink Hub2

Wink Hub2 obsługuje wiele standardów radiowych (Bluetooth, ZigBee, Z-Wave), z których niektóre nie są jeszcze tak rozpowszechnione w Niemczech. Wciąż ciekawy system, jeśli chcesz korzystać z produktów smart home znanych marek Honeywell, Ring i Nest.
Kompatybilny z: Philips Hue, Honeywell, Nest, Kwikset, GE, Lutron, Canaray, EcoBee, Yale i innymi.
Dostępny w amazon za około 130 euro.

Homee

Homee jest całkowicie otwartym systemem i zapewnia jedynie modułową bramę, która przy każdym rozszerzeniu rozumie nowy język radiowy. Urządzenia inteligentnego domu z reguły muszą być nabywane od stron trzecich. Teoretycznie można zadokować wszystkie inteligentne urządzenia domowe, które współpracują z odpowiednim standardem bezprzewodowym. Testowane produkty można znaleźć na stronie producenta.
Kompatybilny z: Zasadniczo wszystkimi inteligentnymi urządzeniami domowymi, które wykorzystują ZigBee, Z-Wave lub EnOcean.

Tutaj możesz zamówić zestaw startowy homee Smart Home od Amazon.

Zdjęcie: Amazonka

Kompatybilne systemy bezpieczeństwa

Inteligentne systemy bezpieczeństwa to w zasadzie systemy inteligentnego domu, z tą różnicą, że dbają o ochronę przed włamaniem, a w razie potrzeby także o monitoring przeciwpożarowy i przeciwpowodziowy. Często można tu zintegrować różne kamery monitorujące, syreny alarmowe do użytku wewnątrz i na zewnątrz lub proste czujniki drzwi i okien. W połączeniu ze światłami Philips Hue mieszkańcy, a przede wszystkim osoby niedosłyszące, otrzymują dodatkowy wizualny sygnał ostrzegawczy, który zwraca uwagę na braki.

 • iSmart Alarm (kompatybilny z Philips Hue, Amazon Alexa, IFTTT)
 • Somfy Protect (kompatybilny z produktami Philips Hue, TAHOMA przez mostek TAHOMA)
 • Vivint (kompatybilny z Philips Hue, Amazon Echo, Ping Camera, Elements Thermostat, Nest Thermostat)
 • Gigaset Elements (kompatybilne z Philips Hue, Amazon Alexa, Google Home)
 • Czujnik dymu Nest Protect (kompatybilny z Philips Hue i innymi produktami „współpracuje z gniazdem”)

Kompatybilne kamery monitorujące

 • Kamera gniazdowa w pomieszczeniach
 • Gniazdo kamery na zewnątrz
 • Czujnik SpotCam
 • Witamy w Netatmo
 • Strona główna

Kompatybilne zamki do drzwi

Fanów inteligentnego domu często intryguje idea wejścia bez klucza. Dzięki zamkom do drzwi zgodnym ze standardem Philips Hue WLAN powita Cię nawet jasno oświetlone mieszkanie.

Inteligentny zamek Nuki

Nuki Smart Lock działa z WLAN i Bluetooth. Drzwi można zatem otworzyć za pomocą aplikacji, ale otwierają się one również automatycznie, gdy zbliżasz się do drzwi z włączonym Bluetooth. Inteligentny zamek można zintegrować z wieloma systemami inteligentnego domu.
Kompatybilny z: Philips Hue, Amazon Alexa, Google Assistant, Apple HomeKit, IFTTT, homee, Homey, mediola, iHaus, Olisto.

Tutaj możesz użyć Nuki Smart Lock 2.0 zamówienie od Amazon.

Sierpień Smart Lock

August, znana marka systemów zamków, od dawna jest zaangażowana w rynek inteligentnych zamków do drzwi. Nic dziwnego, że blokada WiFi August Smart Lock jest kompatybilna nie tylko z największymi systemami inteligentnego domu, ale także z platformami do wynajęcia, takimi jak HomeAway i AirBnB. Odblokowanie go na odległość to realny zysk w komforcie, zwłaszcza dla najemców apartamentów wakacyjnych.
Kompatybilny z: Apple HomeKit, Amazon Alexa, AirBnB, HomeAway, IFTTT, Logitech, SmartThings, Z-Wave i innymi.

Tutaj możesz zamówić August Smart Lock od Amazon.

Zdjęcie: Amazonka

Kompatybilne sterowanie ogrzewaniem

Wyłącz grzejnik i światła jednym naciśnięciem przycisku

..

Jest to możliwe dzięki kompatybilnej regulacji ogrzewania. Jednak wybór inteligentnych elementów sterujących ogrzewaniem dla Philips Hue jest nadal ograniczony.

 • Termostat gniazdowy
 • Tado ° (przez IFTTT i Conrad Connect)

Zgodne aplikacje inteligentnego domu

IFTTT

IFTTT to aplikacja pomostowa, która zapewnia, że ​​inteligentne urządzenia domowe mogą reagować na informacje ze smartfona, takie jak czas, GPS i usługi pogodowe. To znacznie rozszerza funkcjonalność inteligentnych urządzeń i systemów. Żarówki Philips Hue świecą na niebiesko, na przykład, gdy zapowiada się deszcz lub wyłączają się, gdy wychodzisz z domu.

HomeKit

Apple HomeKit to aplikacja pomostowa przeznaczona specjalnie dla użytkowników iOS. Łączy wszystkie urządzenia kompatybilne z HomeKit, dzięki czemu można tworzyć przydatne automatyzacje. Na przykład, jeśli żaluzje podniosą się o określonej godzinie, wszystkie światła wyłączą się automatycznie.

Więcej o lampie Philips Hue Listwa oświetleniowa Ikea Myrvarv lub Hue Lightstrip: co jest lepsze? Steruj oświetleniem Philips Hue za pomocą włącznika światła? 4 eleganckie alternatywy dla Hue Tap Multimedia Philips Hue Smart Plug i Smart Button w teście

iHaus

iHaus to otwarty odpowiednik HomeKit działający na iOS i Android. Jednak lista kompatybilności jest nadal stosunkowo łatwa do opanowania, więc musisz uważnie przyjrzeć się stronie internetowej iHaus, aby zobaczyć, które urządzenia mogą tutaj współpracować.

Zgodne aplikacje podatkowe

 • Ambilight + Hue (iOS i Android)
 • Telewizor Hue (iOS)
 • Ambifikuj (iOS)
 • Hue Disco (iOS i Android)
 • iConnectHue (iOS)
 • Hue Boże Narodzenie (iOS i Android)
 • Fajerwerki Hue (iOS i Android)
 • Dopasowywanie odcieni (Android)
 • OnSwitch (iOS i Android)
 • Scyntylator (iOS)
 • Świetlik (iOS)
 • Budzik cyklu uśpienia (łączność Hue tylko na iOS)
 • Hansgrohe

Dzięki Hansgrohe RainTunes światło i dźwięk łączą się, tworząc relaksującą atmosferę w łazience.

Zdjęcie: Hansgrohe

Jak mogę połączyć Philips Hue i Amazon Alexa??

Po wykonaniu prac przygotowawczych możesz rozpocząć łączenie Alexa i Philips Hue. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zainstaluj aplikację „Alexa” na swoim telefonie komórkowym. Potrzebujesz również umiejętności Hue, aby Alexa znała polecenia sterujące Philips Hue.

 1. Otwórz aplikację Alexa, przejdź do menu i kliknij „Umiejętności”. Wprowadź termin "Odcień " w polu wyszukiwania i kliknij odpowiedni wpis.
 2. Dotknij „Aktywuj”, aby połączyć Alexę i umiejętność Hue.
 3. Aby połączyć mostek Hue z Alexą, przejdź do „Smart Home ” „Urządzenia ” „Szukaj ” w aplikacji i naciśnij przycisk na mostku Hue, aby go zlokalizować.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here