Karnet na instalację fotowoltaiczną”,

Karnet na system fotowoltaiczny: Znak jakości dla systemów fotowoltaicznych

Systemy solarne na dachu domu © electriceye, stock.cegła suszona na słońcu.Zakup i instalacja systemu fotowoltaicznego to inwestycja na najbliższą przyszłość i pod kątem większej niezależności od paliw kopalnych. Aby ta inwestycja okazała się opłacalna, Federalne Stowarzyszenie Przemysłu Solarnego i Centralne Stowarzyszenie Niemieckich Branży Elektrycznej i Informatycznej (ZVEH) opracowały w 2009 roku przepustkę systemową dla systemów fotowoltaicznych. Ten "TÜV" dla systemów fotowoltaicznych jest wydawany przez zakłady rzemieślnicze. Zaświadcza, że ​​właściciele systemów fotowoltaicznych:

  • instalowane są tylko certyfikowane komponenty systemu
  • system został zaplanowany i zainstalowany zgodnie z wytycznymi
  • możliwe gwarancje są sprawdzone.

Po przekazaniu przepustki systemowej właściciele otrzymują również raport z testów. Odpowiada to gwarancji idealnego stanu systemu fotowoltaicznego.

Krótko mówiąc: przepustka do systemu fotowoltaicznego wydaje się być sprawą wszechstronną - z świetlaną przyszłością. Ale są też chmury i chmura słonecznej perspektywy przełęczy roślin.

Przecież klienci muszą mieć świadomość, że przepustka to tylko dokumentacja użytych podzespołów i wykonania przez firmę instalacyjną/produkcyjną specjalistyczną. Wymienione są wbudowane komponenty i ich certyfikaty/gwarancje, a także wytyczne i normy przestrzegane podczas planowania i montażu. Ponadto dokładne połączenie systemu staje się widoczne przez przepustkę systemu.

"Wykonawca musi zapewnić klientowi swoją usługę wolną od wad materialnych w momencie odbioru " (§ 13 pkt. 1 VOB / B). Ten cytat z regulaminu zamówień i kontraktów na roboty budowlane jasno pokazuje, że firmy instalacyjne i produkcyjne muszą gwarantować doskonałe i bezawaryjne działanie, instalację i eksploatację instalacji fotowoltaicznej nawet bez przepustki systemowej.

aż do 30% zapisać

Firmy specjalizujące się w energii słonecznej
Tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze firmy specjalizujące się w fotowoltaice, porównaj oferty i zaoszczędź.

Dlaczego więc przepustka systemowa??

Znaczenie i cel przejścia systemu fotowoltaicznego

Ideą przepustki do systemu fotowoltaicznego jest i było zapewnienie większej przejrzystości dla operatorów systemów fotowoltaicznych, czyli potencjalnych klientów branży. Ponadto przepustka systemowa jest dobrym argumentem sprzedażowym i narzędziem marketingowym do certyfikacji firm rzemieślniczych. Z karnetem systemowym reklamujesz jakość wykonania, ale za to trzeba zapłacić euro. Mogą, ale nie muszą, przerzucić te koszty na swoich klientów. W związku z ogromną konkurencją w branży fotowoltaicznej, wiele z ponad 1400 firm rzemieślniczych, które mogą wydać przepustkę systemową, powstrzyma się od przenoszenia tych kosztów na swoich klientów.

W istocie przepustka systemowa jest również rodzajem kampanii wizerunkowej Niemieckiego Związku Przemysłu Energetycznego i Centralnego Zrzeszenia Niemieckich Branży Elektrycznej i Informatycznej (ZVEH). Obie grupy interesów chcą dać swoim członkom wyjątkowy punkt sprzedaży w trudnej konkurencji.

Pozwól nam doradzić: specjalista zna się na rzeczy

Jedną z zalet przepustki systemowej jest to, że wiele firm ubezpieczeniowych oferuje tańsze polisy na systemy fotowoltaiczne, jeśli mogą pokazać przepustkę systemową.

W przypadku defektu można również szybciej znaleźć potencjalne źródła błędów.

Wskazówka: Znajdź ekspertów od systemów solarnych dzięki naszej specjalistycznej wyszukiwarce firm

Karnet systemowy: pomoc w sprzedaży?

W czasach gwałtownie spadających cen modułów fotowoltaicznych, spadających dotacji rządowych i cięć w taryfach gwarantowanych, przepustka systemowa jest zawsze pomocą sprzedażową dla producentów i firm instalacyjnych. Ale jest to również rodzaj środka zapewniającego jakość, który ma pomóc skrócić średni okres użytkowania systemu słonecznego z ok. 25-30 lat na gwarancję. Wielu operatorów systemów fotowoltaicznych już żałuje montażu tanich modułów i komponentów oraz niewłaściwej instalacji i produkcji systemu fotowoltaicznego. Pod tym względem przepustka systemowa to także ofensywa jakościowa, która jednak nie jest pozbawiona konkurencji.

RAL Gütegemeinschaft Solarenergieanlagen e.V. jako niezależne stowarzyszenie zaangażowane w zapewnienie jakości systemów fotowoltaicznych i solarnych, wydane przepisy dotyczące jakości i badań RAL (RAL-GZ 966). Podobnie jak w przypadku przepustki systemowej, podzielone i zdefiniowane są wytyczne techniczne i jakościowe dotyczące komponentów, koncepcji, montażu, serwisu i eksploatacji systemów fotowoltaicznych i solarnych.

Firmy instalacyjne, producenci, a także projektanci i firmy serwisowe, którzy pomyślnie ubiegają się o znak jakości RAL, muszą również odpowiadać za wady w przypadku wad, ponieważ nosząc znak jakości dobrowolnie zobowiązali się do przestrzegania standardów jakości RAL.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here