Optymalnie umieść fotowoltaikę na dachu i na elewacji”,

  • Kolektory: Skieruj je na południe, aby uzyskać jak największy uzysk energii słonecznej. Orientacja południowo-wschodnia i południowo-zachodnia to tylko niewielkie straty, które można zrekompensować większą powierzchnią. Dużo ważniejszą rolę odgrywa nachylenie do poziomu: od 30 do 45 stopni są idealne do podgrzewania wody użytkowej; do ogrzewania pomieszczeń: od 40 do 60 stopni.
  • Ogniwa słoneczne: kąt waha się od 0 stopni (w poziomie) do 90 stopni (w pionie). W Niemczech dla w pełni zmontowanych modułów występuje kąt około 30 stopni.

uwierzyć
Wyraźnie oddzielone komponenty mogą być używane jako powierzchnie montażowe dla fotowoltaiki. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że lukarna nie rzuca cieni na kolektory.

Ogród dachowy i zimowy
W zależności od proporcji dachu pasy w obszarze kalenicy lub okapu nadają się do fotowoltaiki. Na dachu ogrodu zimowego kolektory latem zapewniają cień, a zimą głębokie nasłonecznienie zapewnia dostateczny dopływ światła.

Dach i zadaszenie
Kontrastowy program: kolektory i ogniwa słoneczne pokrywają całe dachy budynków mieszkalnych i wiaty zamiast dachówek. Budynki gospodarcze można łatwo skierować w stronę słońca podczas planowania.

Dach beczkowy
Nietypowe kształty dachów nadają się również do fotowoltaiki. Specjalnie do tego celu służą cienkie, elastyczne ogniwa słoneczne.

Fotowoltaika na elewacji

Na elewacji znajdują się również opcje integracji fotowoltaiki z projektem. Ale: kąt nachylenia 90 stopni zmniejsza uzysk energii słonecznej o około 20 procent w porównaniu z kątem 30 stopni. Więc tutaj wymagany jest większy obszar.

Ściany i okładziny
Poluzuj drewnianą ścianę i zbierz światło słoneczne - przez powierzchnie kolektorów i paski na okładzinie.

komplement
Moc słońca można wykorzystać również na płaskich dachach wiat garażowych i garaży. Aby osiągnąć największy uzysk energii słonecznej, ustaw ogniwa słoneczne pod najbardziej produktywnym kątem.

ogród
Sprytnie umieszczone, możesz gromadzić energię na swojej posesji, np. w niepozornym miejscu, na skarpie lub jako ogrodzenie. Przy okazji: możesz również określić kąt dla fotowoltaiki tuż przed fasadą.

Przebranie
Jeśli chcesz zainstalować fotowoltaikę na zadaszeniach lub balustradach balkonów, upewnij się, że są one po słonecznej stronie. W przeciwnym razie nie ma też energii.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here