Odpicuj swoją kuchnię: Jak uchwyty kuchenne dopełniają projekt ”,

Skórzane uchwyty w kuchni

Szukasz aktualizacji do kuchni? W takim razie stylowe skórzane uchwyty są w sam raz. Można je szybko zainstalować, mocując je pionowo jako pętlę lub poziomo jako kokardę z przodu. Za pomocą pięknych śrub i kilku pasków skóry możesz szybko zaprojektować te uchwyty kuchenne. Ich ciepły wygląd nadaje kuchni domowy i indywidualny urok. Jedyna wada: uchwyty meblowe wykonane ze skóry są trudniejsze do czyszczenia, ale z czasem stają się tylko piękniejsze.
 

Brązowe skórzane uchwyty idealnie komponują się z zielonymi frontami kuchennymi. 

Zdjęcie: Ikea Więcej wskazówek dotyczących planowania kuchni Wiedza budowlana Blaty kuchenne: Przegląd najważniejszych materiałów Kuchnia Planowanie kuchni: 10 wskazówek dotyczących ergonomicznej pracy Kuchnia 7 kuchni do każdego typu

Uchwyty łukowe w kuchni

Ten rodzaj uchwytu to sprawdzony klasyk w kuchni. Nic dziwnego, ponieważ ponadczasowe uchwyty wygodnie leżą w dłoni, są łatwe w obsłudze i umożliwiają dostęp do szafek i szuflad w kuchni jednym uchwytem. Wykonane są głównie ze stali nierdzewnej do kuchni o nowoczesnym, czystym wyglądzie lub w wersji ozdobnej jako zabawny dodatek do kuchni w stylu wiejskim.

Te uchwyty są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale także dodają kuchni szczególnego uroku.  

Zdjęcie: Superfront

Uchwyty do ust w kuchni

Te uchwyty kuchenne są dostępne w różnych kształtach, od okrągłych przez owalne po kwadratowe. Stylowe listwy uchwytowe montowane są na górnej krawędzi drzwi meblowych lub szuflad. Wygląd jest szczególnie elegancki, jeśli są w tym samym kolorze co fronty kuchenne i dzięki temu wizualnie się z nimi łączą. Z kolei alternatywy w metalicznych odcieniach, takich jak złoto, miedź lub brąz, tworzą ciekawe akcenty na prostych szafkach.

Uchwyty do ust dostępne są w różnych kolorach i zaokrągleniach, co sprawia, że ​​ich styl pasuje do każdej nowoczesnej kuchni. 

Zdjęcie: Reforma Wskazówka:

Przed zakupem upewnij się, że nad drzwiami szafki i szufladami jest wystarczająco dużo miejsca na montaż. 

Uchwyty do poręczy lub poręczy w kuchni

Podobnie jak uchwyty łukowe, są wiecznie zielone w projektowaniu kuchni. Zwykle rozciągają się na połowę lub całą szerokość szuflad lub drzwi. Drążki są połączone z frontem w dwóch punktach mocowania poziomo na szufladach i pionowo na drzwiach, na górnej krawędzi szafek dolnych i szufladach oraz na dolnej krawędzi szafek.
Szczególnie ciężkie szuflady można łatwiej otworzyć za pomocą uchwytów. Ich prosty, prostoliniowy design harmonizuje przede wszystkim z nowocześnie wyposażonymi kuchniami.

Uchwyty barowe to jedne z najbardziej znanych uchwytów kuchennych. Te wiecznie zielone rośliny są szczególnie przydatne w kuchniach. 

Zdjęcie: living4media / Björnsdotter, Magdalena

Uchwyty muszlowe w kuchni

Dzięki nostalgicznemu wyglądowi uchwyty te nadają się szczególnie do kuchni w stylu vintage, country lub klasycznej białej kuchni. Zwykle są zakrzywione jak małż i mają kształt półkuli, dzięki czemu można je łatwo chwycić palcami. Przede wszystkim ułatwia to otwieranie szuflad. Uchwyty muszli są montowane lub wpuszczane w front kuchni.

Te nostalgiczne klamki są szczególnie łatwe do uchwycenia.  

Zdjęcie: living4media / TT News Agency / Ericsson, Peter

Uchwyty gałkowe w kuchni

Są dostępne we wszystkich możliwych do wyobrażenia wzorach - od okrągłych po kanciaste, od prostych po bogato zdobione. W wersjach ze stali nierdzewnej, mosiądzu lub miedzi stają się optycznymi akcentami w kuchni i nadają im nowoczesny wygląd. Kuchnie w stylu vintage można szybko i stylowo ozdobić porcelanowymi uchwytami na guziki. Uchwyty z gałkami są zwykle mocowane pośrodku szuflad i w górnych rogach drzwi szafek.

Uchwyty gałkowe można indywidualnie ozdobić i dlatego nadają się do szczególnie nietypowych kuchni. 

Zdjęcie: living4media / Great Stock!

Wpuszczone uchwyty zamiast uchwytów kuchennych

Kuchnie bez uchwytów wyglądają wyjątkowo prosto i minimalistycznie. Dzięki poziomemu wybrzuszeniu nad drzwiami szafek lub szufladami nic nie odwraca uwagi od rzeczywistego projektu kuchni. Jeśli chcesz, możesz również zwrócić większą uwagę na rowki uchwytu kolorowymi akcentami lub oświetleniem LED – chyba że znajdujesz się w kuchni na wysoki połysk, która sama w sobie ma dużo blasku.

Ten wariant nadaje się szczególnie do małych kuchni.

Zdjęcie: Ikea

Otwory na palce

W różnych kształtach, takich jak owalny, okrągły lub kwadratowy, nadają kuchni zabawny, młodzieńczy i nowoczesny charakter. Ich rozmiar należy zawsze dobierać tak, aby zmieściły się w nich co najmniej dwa palce. Tylną ściankę wnęk można wypracować w kolorze frontów lub jako kontrast np. z drewna.

Kształt otworów na uchwyty można również dobrać indywidualnie.

Zdjęcie: Reforma

Jakie materiały nadają się na uchwyty kuchenne?

Kuchnia powinna być oczywiście solidna i łatwa w pielęgnacji. Dotyczy to również uchwytów kuchennych. Oto najczęściej używane materiały:

  1. Uchwyty kuchenne wyłączone Stal nierdzewna znajdują się na szczycie listy najpopularniejszych materiałów. Są trwałe, solidne, łatwe do czyszczenia i pasują do każdego stylu kuchni, zarówno klasycznego, zabawnego, jak i nowoczesnego. Mają błyszczącą, matową lub szczotkowaną powierzchnię.
  2. Uchwyty kuchenne wyłączone Mosiądz współgrają z kuchniami w stylu vintage, wiejskim lub industrialnym. Jego złoty kolor upiększy każdą kuchnię i nada jej ponadczasowej elegancji. Ponieważ stop może szybko ulec uszkodzeniu przez agresywne środki czyszczące, należy zachować ostrożność podczas czyszczenia.
  3. Uchwyty kuchenne wyłączone drewno są prawdziwymi pochlebcami, ale nie tak solidnymi jak metalowe uchwyty. Naturalny materiał jest bardziej skłonny do wykorzystania na paski uchwytów lub otwory.
  4. Uchwyty kuchenne wyłączone Skórzany są popularną alternatywą dopiero od kilku lat. Jako pętle nadają kuchni rustykalny charakter. Skórzane pętle są bardziej dla oczu niż dla łatwej obsługi, ponieważ patyną z roku na rok stają się piękniejsze. Kolejna zaleta: z łatwością zrobisz to sam z ozdobnych śrubek i mocnej skóry.
  5. Uchwyty kuchenne wyłączone porcelana jeszcze znamy z babcinej kuchni. Jeśli kochasz stare bufety kuchenne i szafki w stylu vintage, możesz również użyć ładnych ozdobnych uchwytów, aby dopasować nową kuchnię do niej.

Uchwyty kuchenne idealnie rozmieszczone

Nie tylko materiał, kształt i konstrukcja uchwytów czy koryt kuchennych wpływa na wygląd kuchni, ale także ich rozmieszczenie i rozmieszczenie na frontach mebli należy dokładnie przemyśleć:

  • Na przykład w przypadku wysokich szafek wysokość uchwytów na drzwiach pokoju jest dobrą orientacją.
  • W przypadku szafek górnych i dolnych uchwyty kuchenne są idealnie umieszczone na osiągalnej wysokości. To znaczy do dolnej krawędzi dla szafek górnych i do górnej krawędzi dla szafek dolnych.
  • Uchwyty są zwykle ustawione poziomo na szufladach i pionowo na drzwiach.
Wskazówka:

Wszystkie uchwyty kuchenne najlepiej montować na końcu z zamontowanymi drzwiami i szufladami!

Szukając odpowiednich uchwytów kuchennych, to nie tylko kwestia designu i wyglądu, ale przede wszystkim funkcjonalność, bo nic nie jest bardziej niepraktyczne niż kłopotliwa obsługa wnętrza podczas gotowania. Na przykład należy zadbać o to, aby uchwyty w kuchni miały kształt litery U lub L, aby szafki i szuflady obok nich można było bez problemu otwierać i zamykać.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here