Zrób sobie tablicę korkową: pomysł na majsterkowanie z instrukcjami ”,

Powinieneś użyć papieru do wykonania szablonów do tablicy z lisami zgodnie z tymi wymiarami.

Zdjęcie: Zdjęcie tesa.de / dom graficzny.de

Wykonaj instrukcje krok po kroku dotyczące samodzielnego tworzenia tablic do przypinania

Krok 1: narysuj kształty i wytnij 

Najpierw na papierze ołówkiem narysuj poszczególne kształty lisa według zalecanych wymiarów (patrz zdjęcie powyżej) tak, aby mieć szablony do tablicy korkowej. Zacznij od trójkątów z dwoma krótszymi bokami, które są do siebie pod kątem prostym – to najłatwiejszy sposób. Rysując na korku upewnij się, że szablony układasz w taki sposób, aby jak najmniej miejsca pozostało niewykorzystane. Ponadto nie należy wywierać zbyt dużego nacisku. W przeciwnym razie nieestetyczne ślady ołówka mogą pozostać widoczne. Następnie ostrożnie wytnij narysowane wcześniej linie za pomocą noża. 

Najpierw na korku narysuj kształty lisiej tablicy korkowej. 

Zdjęcie: tesa.de

Krok 2: Maskuj i pomaluj obszar 

Zamaskuj obszary do pomalowania taśmą malarską. Upewnij się, że taśma malarska dobrze przylega do tablicy korkowej, w przeciwnym razie krawędzie będą nieestetycznie wychodzić. Następnie weź srebrną farbę i pomaluj obszary. Alternatywnie możesz wybrać swój ulubiony kolor i nadać swojej tablicy do przypinania indywidualny wygląd.

Żywe trendy Farba magnetyczna: dobra alternatywa dla tablicy korkowej? Dzięki farbie magnetycznej magnesy można łatwo przymocować do ściany. Tutaj dowiesz się, na co należy zwrócić uwagę podczas malowania i jak kolor zachowuje się jak tablica korkowa.

Niech deska korkowa dobrze wyschnie. W zależności od producenta farby ten etap zajmuje różną długość czasu. Najlepiej zapoznać się z kolorem opakowania, aby zobaczyć, jaki czas schnięcia ma produkt. Jeśli farba rzeczywiście wyschła, usuń taśmę malarską.

Pomaluj obszar wcześniej wyznaczony taśmą malarską farbą rzemieślniczą, tutaj w kolorze srebrnym. Oczywiście możesz również wybrać swój ulubiony kolor na tablicy.

Zdjęcie: tesa.de

Krok 3: podłącz listwy zasilające 

Teraz możesz przymocować listwy zasilające do ściany z tyłu tablicy korkowej. Aby to zrobić, ostrożnie wyciągnij listwy zasilające i przyklej je we wszystkich rogach z tyłu tablicy korkowej, aby uzyskać optymalne trzymanie. Niech wystaje uchwyt. Mocno dociśnij listwy zasilające przez co najmniej pięć sekund. Usuń folię ochronną przed przymocowaniem jej do ściany. 

Przymocuj listwy zasilające z tyłu tablicy ogłoszeń. 

Zdjęcie: tesa.de

Krok 4: zawieś tablicę korkową na ścianie 

Teraz możesz zamontować swój projekt DIY w wybranym miejscu na wcześniej oczyszczonej ścianie. Poszczególne elementy korkowe lisa należy mocno dociskać do ściany przez co najmniej pięć sekund, aby listwy dobrze przylegały. Twoja własnoręcznie zrobiona tablica korkowa jest gotowa! Elegancki lis to świetny sposób na skonfigurowanie domowego biura lub - ze zdjęciami i kolorami. wyposażony - również specjalna dekoracja do salonu.

Na koniec przymocuj tablicę korkową do ściany w salonie lub gabinecie. 

Zdjęcie: tesa.de

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here