Jak zaplanować idealną łazienkę dla gości”,

Jak zaplanować idealną łazienkę dla gości?

Mała, ale potężna: nawet jeśli łazienka dla gości jest zwykle najmniejszym pomieszczeniem w domu, nadal odgrywa ważną rolę. Podsumowaliśmy dla Ciebie, które rzeczy absolutnie należą do łazienki dla gości?.

Mała łazienka: wszystko, czego potrzebujesz © Photographee.ue, fotolia.com

Nazwa mówi wszystko dla tego pokoju: toaleta dla gości, która zwykle znajduje się na parterze domu, była pierwotnie zarezerwowana dla gości. Dlatego zwykle znajduje się w istniejących budynkach, nieco oddalonych od pomieszczeń mieszkalnych, na przykład w korytarzu lub w pobliżu drzwi wejściowych. Również typowy: jest wystarczająco duży, aby zmieścić toaletę i umywalkę, a przez dziesięciolecia nie zachwycał pięknymi płytkami i atrakcyjnymi urządzeniami sanitarnymi. Na szczęście to już przeszłość. Dziś natomiast toaleta gościnna zachwyca pięknymi wzorami. I niezależnie od tego, czy jesteś mieszkańcem, czy gościem: toaleta dla gości jest używana bardzo regularnie. Ale co tak naprawdę sprawia, że ​​łazienka dla gości jest tak wyjątkowa?? Mamy wskazówki.

Połączenie czarnych płytek, białych przedmiotów sanitarnych i drewnianych elementów tworzy nowoczesny wygląd w małej łazience © Photographee.ue, akcje.cegła suszona na słońcu.com

Najpierw zaplanuj, a potem idź na zakupy

Nawet jeśli gama nowoczesnych płytek, umywalek lub toalet jest kusząca: budując nowy budynek lub remontując, zacznij od precyzyjnego zaplanowania łazienki gościnnej, która zwykle ma plan prostokątny lub kwadratowy. Czasami pojawiają się nawet niekorzystne nisze. W Internecie dostępnych jest wiele darmowych planerów łazienek, dzięki którym można indywidualnie zaplanować dostępną przestrzeń. Konsultanci w studiach łazienkowych są również po Twojej stronie. Potem nadszedł czas na wybór materiałów! Inspirację można znaleźć w pracowniach łazienkowych, katalogach czy sklepach internetowych. Nasza wskazówka: wybierz artykuły sanitarne pasujące do wielkości pomieszczenia i zapewniające pewną swobodę ruchów.

Złe planowanie: ważne punkty

WC, umywalka i kran

Oczywiste jest, że nie działa bez dwóch obiektów sanitarnych. Ale klienci są już rozpieszczani wyborem, jeśli chodzi o wybór dwóch najważniejszych przyborów do łazienki dla gości.

toaleta

Zarówno toalety stojące, jak i wiszące są nadal dostępne w sklepach. Podczas gdy toaleta stojąca jest na podłodze i zwykle ma widoczną spłuczkę, toaleta ścienna jest przymocowana do ściany. Ukryta za nim spłuczka podtynkowa zapewnia elegancki wygląd. Dostępne są nawet kompaktowe, zajmujące niewiele miejsca toalety do szczególnie małych pomieszczeń. Jeśli masz trochę więcej miejsca, możesz zainstalować pisuar. W standardzie handel oferuje je z wieczkiem. Osoby ceniące sobie jeszcze większą higienę inwestują w toaletę myjącą – połączenie bidetu i toalety. Przy okazji dla tych, którzy nie lubią bieli: Coraz więcej modeli dostępnych w sklepach w kolorze czarnym lub szarym zapewnia stylowy wygląd.

Są takie rodzaje toalet

Umywalka

Ponieważ w łazience dla gości jest zwykle stosunkowo mało miejsca, umywalki są idealnymi przedmiotami do zabudowy. Montowana na ścianie, jako umywalka nablatowa z szafką lub stojąca na podłodze, znajdziesz duży wybór odpowiednich modeli w każdym stylu. Montując umywalkę z szafką, stworzysz miejsce do przechowywania akcesoriów, takich jak papier toaletowy, mydło czy płyn do toalety.

Współczesne szafki dolne nie tylko podkreślają akcenty w toalecie dla gości, ale oferują również dużo miejsca do przechowywania © Dariusz Jarzabek, stock.cegła suszona na słońcu.com

Armatura

Armatura wolnostojąca lub naścienna w wielu kształtach dopełniają umywalkę. Szczególnie modne w tej chwili: armatura kolorowa lub w eleganckiej czerni, miedzi lub złocie.

Armatura łazienkowa dostępna jest w niezliczonych rozmiarach i wzorach © schulzfoto, fotolia.com Nasza wskazówka projektowa: Małe pomieszczenia wyglądają na bardziej przestronne, gdy podłoga jest wolna. Wiszącymi toaletami, toaletkami i szafkami możesz oszukiwać na wielkości. aż do 30% zapisać

Firmy specjalizujące się w hydraulikach
Tanie oferty

porównaj oferty
 • Sieć ogólnokrajowa
 • Kwalifikowani dostawcy
 • Nie wiążący
 • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze firmy specjalistyczne sanitarne, porównaj oferty i zaoszczędź.

Płytki w łazience dla gości: tak lub nie?

Najpóźniej jeśli chodzi o wykafelkowanie łazienek i toalet dla gości, opinie różnią się. Podczas gdy niektórzy modernizatorzy chcą układać płytki aż do sufitu, inni chcą jak najwięcej się bez tego obejść. Płytki są jednak szczególnie przydatne w miejscach bryzgoszczelnych, takich jak okolice umywalki lub spłuczka w toalecie.

Pionowo ułożone wielkoformatowe płytki na ścianie wizualnie rozciągają łazienkę dla gości i tworzą jasną atmosferę © Photographee.ue, akcje.cegła suszona na słońcu.com

Dobra wiadomość: płytki mają dziś piękne wzory – od drewna lub kamienia naturalnego po industrialny wygląd betonu. Szczególnie duże formaty są obecnie popularne wśród właścicieli domów. To dobrze w przypadku małej łazienki: bo płytki XXL sprawiają, że pomieszczenie wydaje się większe. Malowane ściany lub tapeta z flizeliny dobrze komponują się z płytkami.

Właściwa płytka do Twojej łazienki Wskazówka: Każdy, kto zdecyduje się na płytki wielkoformatowe, z góry otrzyma kosztorys mocowania ich do ściany i podłogi. Powód: formaty XXL można zwykle oswoić tylko w dwie osoby. To szybko się opłaca.

Zasłoń się na kolor

Dawno minęły czasy, kiedy klasyczna biel zdobiła nasze ściany. Od kilku lat kolor wraca do naszych pokoi. Dotyczy to również toalety dla gości. Obecny trend to bogate odcienie, które wyglądają, jakby pochodziły prosto z natury. Wśród nich są na przykład odcienie ziemi, zieleni i jagód. Rozmyte, prawie pastelowe odcienie również tworzą nastrojowy obraz w pomieszczeniu. W małych pomieszczeniach obowiązuje zasada: jasne kolory sprawiają, że łazienka wydaje się większa, ciemne kolory sprawiają, że łazienka wydaje się mniejsza.

Silna obecność w małej łazience: płytki Metro na ścianie i zabytkowe płytki na podłodze tworzą niemal śródziemnomorską atmosferę © interiorphoto, stock.cegła suszona na słońcu.com

Oświetlenie w łazience dla gości

Jak we wszystkich pomieszczeniach w domu obowiązuje zasada: Cieszymy się, że mamy jak najwięcej światła. Jest to jednak wyzwanie, zwłaszcza w małej łazience dla gości, a okna są bardzo małe, zwłaszcza w starszych istniejących budynkach. Dlatego zawsze należy planować oświetlenie sufitowe i oświetlenie w pobliżu lustra w łazience. W zależności od lustra czasami są one nawet z nim zintegrowane. Jeśli masz niskie sufity, możesz użyć spotów zintegrowanych z sufitem, aby uzyskać sprytne oświetlenie. Wskazówka: najlepiej sterować lampami za pomocą oddzielnych przełączników.

Sprytny pomysł: w tej łazience punkty świetlne zostały wbudowane we wnęki nad toaletą © interiorphoto, stock.cegła suszona na słońcu.com

Wskazówki dotyczące łazienki dla gości

Jest jeszcze kilka rzeczy, o których należy pamiętać, aby Twoi goście czuli się całkowicie swobodnie.

 • Na przykład higieniczna i czysta atmosfera, co jest szczególnie ważne w łazience gościnnej. Wiele płytek, umywalek lub toalet ma teraz wykończenia powierzchni, które są nie tylko szczególnie łatwe do czyszczenia, ale także przyjazne dla alergików i antybakteryjne. Skontaktuj się ze sprzedawcą.
 • Jeśli myślisz o zamontowaniu małego prysznica w łazience dla gości, zadbaj o to odpowiednia wentylacja.
 • Kto ma zielony kciuk: Rośliny doniczkowe wracają w tej chwili do trendu. W łazience zapewniają świeży wygląd - i świeże powietrze również.
 • Pokaż swoim gościom jak uważny Są to: Z dozownikami na mydło, ręcznikami dla gości z koszem czy przyjemnym kremem do rąk nie tylko zapewnisz higienę, ale również przyczynisz się do drobnych chwil dobrego samopoczucia w łazience.

W skrócie: lista kontrolna najważniejszych rzeczy w łazience dla gości

 • toaleta
 • Umywalka
 • Dopasowywanie
 • lustra
 • Uchwyt na rolkę
 • Szczotka toaletowa
 • lustra
 • Lampy sufitowe / spoty / reflektory
 • Wieszaki na ręczniki lub uchwyty
 • Dozownik mydła
 • Półka, wysoka szafka lub mała szafka narożna
 • Piłowanie
 • Ręczniki dla gości
Wskazówka: Możesz również przeczytać nasz przewodnik 8 najlepszych wskazówek dotyczących małych łazienek i Najlepsze wskazówki dotyczące problemów z prysznicem w małych łazienkach

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here