Odcinek podcastu 22: Jak faktycznie działa oszczędzanie na kredytach mieszkaniowych i jak jest to przydatne?

W Niemczech jest ponad 30 milionów umów kredytowych i oszczędnościowych - co drugie gospodarstwo domowe ma jedną, a nawet kilka umów i w efekcie często korzysta z dotacji państwowych. Z reguły ulgi te są związane z faktem, że oszczędności towarzystwa budowlanego są przeznaczane na cele mieszkaniowe. Oznacza to, że może służyć do kupna lub modernizacji nieruchomości mieszkalnej lub do budowy domu.
Jest jednak jeden wyjątek: jeśli masz 25. Jeśli w dniu urodzin zawrze umowę kredytu mieszkaniowego i oszczędnościowego i spłaci na raty, często może zatrzymać bonusy i dodatki, nawet jeśli chce przeznaczyć kredyt na sfinansowanie samochodu lub wyjazdu na wakacje. Budowanie oszczędności jest szczególnie opłacalne dla młodych ludzi. W tym odcinku HAUSFREUNDE poznasz więcej powodów, dla których najlepiej zacząć wcześnie.

Oto kolejne odcinki naszego podcastu Prawo i podatki Podcast odcinek 12: Home office – co mogę odliczyć od podatku? Podcast o renowacji, odcinek 15: Wielki stary budynek, przegląd, część 1 Trendy w życiu Podcast odcinek 17: Biegowy mistrz olimpijski Peter Schlickenrieder w rozmowie domowej

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here