Praktyczne torby rowerowe z aktualnych testów”,

Pierwsze pytanie dotyczy tego, do czego potrzebujesz torby. Większa wersja jest idealna na zakupy, ale niekoniecznie potrzebuje wielu podziałek i dodatkowych kieszeni. Z drugiej strony są one przydatne, jeśli chcesz przewieźć kilka mniejszych przedmiotów, które nie powinny się pomylić. Objętość, wymiary i układ to zatem trzy główne kryteria decyzji o zakupie. Poza upodobaniami estetycznymi jest również proste i stabilne mocowanie sakwy do bagażnika oraz niezawodne zapięcie, które można szybko otworzyć. Model powinien być zawsze wodoodporny. W zależności od tego, czy regularnie zdejmujesz torbę, przyda się również rączka lub pasek na ramię.

Torby rowerowe w porównaniu testowym 2021: Nasza ocena

Szukasz lojalnego towarzysza do swojego roweru, który poniesie dla Ciebie dokumenty, laptopa, zakupy czy ubrania? Przyjrzeliśmy się bliżej popularnym torbom rowerowym na każdą potrzebę. Oprócz porównania testowego przeprowadzonego przez Stiftung Warentest w numerze 6/2019, przyjrzeliśmy się bliżej internetowym porównaniom ComputerBild i AllesBeste. Dodatkowo przeanalizowaliśmy, co na ten temat mają do powiedzenia użytkownicy produktów na Amazon. Podsumowując, otrzymujesz kompleksowy przegląd najlepszych toreb rowerowych na rynku.

Tabela testowa

  Wersja-
umiejętność dystrybucja załączników zalety wady

VAUDE
Aqua Powrót

dwa
Torby
24 litry każdy
QMR 2.0
system,
zatrzasnąć się-
miękki
hak
główny temat,
Mniejszy,
Komora z siatki
Wewnątrz
 • prosty
  Zapięcie-
  gungs-
  system
 • solidny
  obrobiony
 • praktyczny
  ekwipunek
 • lekki-
  słabość
  Odbłyśniki

Buchel
rower-
torba

25,4 litra zatrzasnąć się-
kończyć się
hak
główny temat
 • bardzo łatwe
 • dobra cena-
  Wydajność-
  relacja
 • torba
  trudne z
  Koło zamknięte
  usunąć
 • brak przedmiotów

Ortlieb
Wałek tylny
Klasyczny

dwa
Torby
20 litrów każdy
Szybka blokada
2.1,
samozwariowany-
Zwierząt
hak
główny temat
 • wysoka jakość
  obrobiony
 • łatwo
  służyć
 • nie
  przyłączeniowy-
  tematy
 • dostosowanie
  do różnych-
  dene Ge-
  porter
  trudny

Nosorożec
rower-
torba

20 litrów Plastikowy-
hak
główny temat
 • tanie i
  odporny na warunki atmosferyczne
 • łatwo
  odpinany
 • Załącznik
  niewiele
  stabilny
 • ledwo
  Ekwipunek-
  cechy charakterystyczne

Mucha wodna
25 litrów
rower-
torba

25 litrów Plastikowy-
hak
główny temat,
Przednia kieszeń
 • solidny
  materiał
 • prosty
  Przytwierdzać
  i Ent-
  odległy
 • nie pasujący
  do fajki-
  średnica
  mniej niż 15 mm
 • Przednia kieszeń
  nie
  wodoodporny

Zwycięzca testu w porównaniu z testem torby rowerowej: Vaude Aqua Back

W modelu Aqua Back Vaude oferuje solidną, przestronną i łatwą w użyciu torbę rowerową. Jest dostarczany jako zestaw dwóch po 24 litrów każda, dzięki czemu można indywidualnie przymocować torby do roweru zgodnie z wymaganiami. Przy łącznej wadze 2 kilogramów jest to rzeczywiście najcięższa torba na pierwszy rzut oka, ale wynika to nie tylko z solidnego wykonania. Wnętrze Vaude jest dobrze zaprojektowane, posiada dodatkową komorę oraz komorę z siatki. W ten sposób możesz oddzielić mniejsze przedmioty lub portfel i mieć do nich szybki dostęp. Nasz zwycięzca testu posiada również wszystkie ważne elementy wyposażenia, takie jak uchwyt lub pasek na ramię, a także akcesoria umożliwiające dostosowanie torby do różnych średnic rur. Vaude Aqua Back siedzi bezpiecznie na każdym rowerze, jak zauważył ComputerBild. Opatentowany system QMR umożliwia równie szybkie i łatwe zakładanie i zdejmowanie worka. Elastyczność tę chwali również Stiftung Warentest, która nie oceniła lepiej żadnego modelu w obszarze testowym „Handling” (ocena cząstkowa: 2,0). Tylko pasek odblaskowy ostrzega raporty z testów.de jako za słaby.
 

Vaude Aqua Powrót w lustrze testowym

Vaude Aqua Back przekonał Stiftung Warentest ogólną oceną „dobry (1,7)”, co czyni go jednym z trzech najlepszych produktów w dziedzinie testów. Szczególnie dobrze wypada pod względem wykonania i trwałości, są odliczenia za widoczność w ciemności. ComputerBild oceniony "bardzo dobry", AllesBeste wybrał torbę Vaude jako ulubioną. Klienci Amazon dają średnio 4,7 na 5 gwiazdek.

Zamów torbę rowerową Vaude Aqua Back za niecałe 130 euro * tutaj w Amazon.

Zdjęcie: Vaude

Zwycięzca ceny i wydajności w porównaniu testu torby rowerowej: torba rowerowa Büchel

Pojedyncza torba o pojemności co najmniej 25 litrów to nasz zwycięzca w zakresie ceny do wydajności. Model Büchel jest bardzo lekki i waży 800 gramów, ale jednocześnie ma duże rozmiary. Ta torba rowerowa posiada również najważniejsze praktyczne cechy: uchwyt do trzymania torby na dłoni i pasek na ramię do noszenia na plecach, a także odblaski jako niezbędny element bezpieczeństwa. Büchel nie oszczędza na jakości materiału, ale na wnętrzu. Torba nie posiada przegródek ani dodatkowych kieszeni. Dodatkowo, więc AllesBeste, musisz rozebrać książki ręcznie, bo system klikania Vaude jest bardziej praktyczny i szybszy. Ten brak komfortu znajduje odzwierciedlenie w cenie: za około 35 euro * Büchel to wysokiej jakości torba rowerowa w bezkonkurencyjnej cenie.


Torba rowerowa Büchel w lusterku testowym

ComputerBild przyznaje Büchelowi ocenę „dobrą”, a także deklaruje, że jest zwycięzcą ceny w stosunku do wydajności. Największymi zaletami są pasek na ramię i jakość wykonania. AllesBeste kładzie również nacisk na materiał i opcje noszenia, ale krytykuje niepraktyczne mocowanie torby. Z kolei klienci Amazon pozytywnie oceniają elastyczność w montażu i przyznają średnio 4,5 gwiazdki.

Zamów tutaj torbę rowerową Büchel od Amazon za jedyne 35 euro *.

Zdjęcie: Buchel

Torby rowerowe przetestowane przez Stiftung Warentest

Stiftung Warentest poddał w sumie dziesięć toreb turystycznych szczegółowemu testowi w numerze 6/2019. Z naszego przeglądu reprezentowane były modele Vaude i Ortlieb - i obaj wypadli dobrze. Połowa oceny ogólnej opierała się na obsłudze tj. doczepianie, zdejmowanie, regulacja, załadunek i rozładunek. Tutaj Vaude spisało się najlepiej z 2.0. Jak wytrzymała i wodoodporna torba rowerowa stanowi kolejne 40 procent wyniku i tutaj zarówno Vaude, jak i Ortlieb otrzymały ocenę „bardzo dobrą”. Bezpieczeństwo, w tym widoczność, oraz zanieczyszczenie torebek stanowiły po 5 proc. Z „dobrym (1.6)” (Ortlieb) i „dobrym (1.7)” (Vaude) modele w naszym przeglądzie znalazły się wśród trzech najlepszych produktów w teście.

Inne ciekawe artykuły Prawo i podatki Ubezpiecz rower: Oto opcje, które masz w życiu Jazda na rowerze z psem: Zabawna odmiana Udekorowanie zawieszenia roweru: 10 najlepszych wskazówek

Inne dobrze oceniane torby rowerowe w teście

Jeśli nadal szukasz, poniżej mamy dla Ciebie jeszcze trzy torby rowerowe. Dowiedz się więcej o wysokiej jakości klasyku, niedrogiej torbie dla początkujących i wyjątkowo wytrzymałym modelu.

Ortlieb Back-Roller Classic: wysokiej jakości tradycyjny model

Frankońska firma specjalizuje się w wodoodpornych torbach rowerowych, a model Back-Roller Classic nie bez powodu nosi swoją nazwę: lekka podwójna torba o łącznej pojemności 40 litrów to prawdziwy klasyk. Mocujesz je za pomocą samozamykających się haczyków, które są mocowane za pomocą firmowego QuickLock 2.1 praca. Ten wynik jest lepszy w Stiftung Warentest niż jakikolwiek inny kandydat. Egzaminatorzy jeszcze lepiej oceniają bardzo wysoką jakość materiału i wykonania. Oto podklasa "bardzo dobra (1.0)". Z modelem trzeba pójść tylko na dwa małe kompromisy, dlatego to za mało, by zająć pierwsze miejsce w naszym zestawieniu. Z jednej strony w przeciwieństwie do równie wycenionego Vaude nie posiada dodatkowych kieszeni, z drugiej strony Ortlieb jest trudniejszy do dostosowania do różnych bagażników.
Ortlieb Back-Roller Classic w lustrze testowym
Back-Roller Classic Ortlieba zajął drugie miejsce w Stiftung Warentest z oceną „dobry (1,6)”. Na dobrą ocenę złożyły się przede wszystkim trwałość, wodoodporność, bezpieczeństwo i niski poziom zanieczyszczeń. Raporty z testów.de jest też 1,6. Raport ogranicza brak elastyczności, jeśli chodzi o mocowanie go do roweru. Z kolei ComputerBild chwali system QuickLock i przyznaje mu ocenę „bardzo dobrą”, podczas gdy 90 proc. raportów z doświadczeń na Amazon przyznaje mu najwyższą ocenę.

Zamów torbę rowerową Ortlieb Back-Roller za około 130 euro * tutaj w Amazon.

Zdjęcie: Ortlieb

Torba rowerowa Rhinowalk: kompaktowa pojedyncza torba bez dodatków

Rhinowalk o pojemności 20 litrów jest jedną z mniejszych toreb rowerowych w naszym przeglądzie. Nadaje się dla wszystkich, którzy nie chcą używać torby na laptopa lub do zakupów hurtowych. Według AllesBeste model jest całkowicie wodoodporny, ale początkowo wydziela nieprzyjemny zapach plastiku. Z plastiku wykonane są również haczyki, którymi przymocujesz torbę do roweru. Można je łatwo zdjąć jednym uchwytem, ​​ale jednocześnie nie są szczególnie stabilne i trudne do dostosowania do różnych średnic rur. Rhinowalk nie ma dodatkowych przedmiotów, ale jest idealnym modelem dla początkujących dla wszystkich, dla których książki są za duże, a pozostali kandydaci za drogie.
Torba rowerowa Rhinowalk w lusterku testowym
Dzięki testerom z AllesBeste Rhinowalk zdobywa punkty dzięki łatwej obsłudze i niezawodnej ochronie przed wodą. Kupujący na Amazon dają mu dobre 4,4 na 5 gwiazdek. Czasami jednak krytykowana jest jakość materiału, zwłaszcza szybkie zużycie elementów z twardego tworzywa sztucznego.

Zamów torbę rowerową Rhinowalk od około 45 euro * tutaj w Amazon.

Zdjęcie: Rhinowalk

Torba rowerowa Waterfly 25 litrów: wytrzymała torba z łatwą obsługą

Jeśli chcesz przewozić rowerem większe ilości, idealny jest Waterfly o pojemności 25 litrów. Jest wygodnie wyposażony w uchwyt, pasek na ramię i świecące paski odblaskowe. Ale przede wszystkim przekonał recenzentów z AllesBeste solidnym materiałem i dobrym wykonaniem. Waterfly ma również przednią kieszeń na mniejsze przedmioty, od portfeli po bilety. Ale bądź ostrożny: klienci Amazona zwracają uwagę, że przednia kieszeń, w przeciwieństwie do samej torby rowerowej, jest wodoszczelna tylko w ograniczonym stopniu. Torba jest idealna, gdy rzeczy muszą być wykonane szybko: dzięki praktycznemu systemowi zatrzasków, Waterfly można zdjąć i ponownie założyć jednym ruchem.
25-litrowa torba rowerowa Waterfly w lusterku testowym
W porównaniu do AllesBeste, Waterfly jest zauważalny ze względu na nieprzyjemny w dotyku, ale przeważa prosty system zatrzaskowy i dobra jakość materiału. Amazon zwraca uwagę, że Waterfly nie nadaje się do rowerów o średnicy rurki mniejszej niż 15 milimetrów. Jednak dzięki licznym zaletom końcowy wynik to 4,5 na 5 gwiazdek.

Zamów 25-litrową sakwę Waterfly od około 55 euro * tutaj w Amazon.

Zdjęcie: Mucha wodna

* Wszystkie ceny od stycznia 2021

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here