Praktyczne pomysły na ochronę przed wiatrem na tarasie”,

Kilka małych drzewek i krzewów posadzonych w doniczkach wygląda wspaniale i zapewnia schronienie przed wiatrem, nawet jeśli w liściach występują luki. Krataki lub skrzynki na rośliny z kratami, obsadzone winem, bluszczem lub innymi roślinami pnącymi są nie tylko dekoracyjne, ale mogą również tworzyć atrakcyjną osłonę prywatności oprócz wiatru. Jeszcze skuteczniejszym zabezpieczeniem tarasu przed niepożądanymi podmuchami są żywopłoty, których nierówne powierzchnie szczególnie dobrze przełamują wiatr. Żywopłoty wykonane na przykład z tui, cisu lub cyprysu zapewniają najlepszą ochronę przed wiatrem, ponieważ są gęsto zarośnięte zarówno latem, jak i zimą. Klon polny i głóg są szczególnie odporne na wiatr, a żywopłoty cięte z grabu lub buka są nieco bardziej przepuszczalne. Korzyść ekologiczna: naturalne żywopłoty zapewniają pożywienie i możliwość gniazdowania wielu owadom i ptakom.

Żywopłot i krata otaczają część wypoczynkową na zadaszonym tarasie.

Zdjęcie: living4media / House of Pictures / Saether, Rishi

Drewniane ściany chroniące przed wiatrem

Niedrogą alternatywą dla ochrony przed wiatrem są proste elementy drewniane ze sklepu z narzędziami, które są dostępne w różnych glazurach i rozmiarach. Oprócz indywidualnych rozwiązań istnieją głównie elementy standardowe, które są dostępne w szerokiej gamie stylów i materiałów, od nieprzezroczystych do półprzezroczystych. Przedział cenowy zaczyna się od około 30 euro. Montaż opiera się na zasadzie modułowej, zgodnie z którą odpowiednie części są po prostu łączone ze sobą. W przypadku silnych podmuchów wskazane jest zabetonowanie słupów w ziemi i przymocowanie ich do ściany domu. Pomimo odporności na glazurę i warunki atmosferyczne, elementy drewniane po pewnym czasie wykazują wady związane z warunkami atmosferycznymi. Aby temu zapobiec, natychmiast po zakupie należy je pokryć trwałą ochroną drewna.

Rozwiązania wiatrochronne wykonane z drewna, bambusa lub trzciny można dobrze łączyć z pergolą.

Zdjęcie: living4media / Chronione obrazy

Ochrona przed wiatrem przez ściany

Solidne ściany chronią taras przed przeciągami i wścibskimi spojrzeniami. Ponieważ są rozwiązaniem długofalowym, wygląd i dobór materiałów powinny być dobrze skoordynowane z domem i jego otoczeniem. Na przykład w ogrodach w stylu śródziemnomorskim ściana wiatrochronna z jasnego piaskowca może stanowić harmonijny element wystroju, a odsłonięta cegła lub ściana z betonu dodają industrialnego uroku. Parawan wygląda mniej masywnie, jeśli pracujesz w małych wentylatorach do zazieleniania. Kosze druciane wypełnione kamieniami, tzw. gabionami, są jeszcze bardziej przepuszczalne.

Ściana chroniąca przed wiatrem w kolorze czarnym wygląda nowocześnie – ale jednocześnie sprawia, że ​​taras wydaje się mniejszy. Pudełka na rośliny rozluźniają obraz.

Zdjęcie: living4media / Dom i wypoczynek

Ścianki działowe wykonane ze szkła

Dzięki przedniej szybie wykonanej ze szkła możesz cieszyć się niezakłóconym widokiem na ogród i otoczenie, ale jednocześnie nie jesteś chroniony przed niechcianymi spojrzeniami z zewnątrz. W razie potrzeby polecamy przegrodę wykonaną z mlecznego lub mętnego szkła lub połączenie satynowanego i przezroczystego. Szkło jest optymalnym wariantem ochrony przed wiatrem, zwłaszcza w przypadku małych, ciemnych tarasów, ponieważ jednocześnie osłania i przepuszcza światło.
Szkło do przestrzeni zewnętrznej powinno być zawsze szkłem laminowanym bezpiecznym, które składa się z dwóch tafli sklejonych folią odporną na rozdarcie. Wskazówka: jeśli wolisz większą elastyczność, wybierz donicę aluminiową ze zintegrowaną szklaną osłoną chroniącą przed wiatrem i prywatnością. Szklana przednia szyba jest trwała i pozostaje piękna przez wiele lat bez wielu zabiegów konserwacyjnych. Alternatywnie pleksi doskonale sprawdza się również jako wiatrochron. Jest lżejszy i około 30 razy mocniejszy niż zwykłe szkło.

Tutaj szyba przednia wykonana ze szkła pełni również funkcję przezroczystego oparcia

.

Zdjęcie: living4media / Bauer Syndication

Wysuwane markizy boczne jako ochrona przed wiatrem

Dzięki markizie bocznej pozostajesz elastyczny i możesz w razie potrzeby wciągać i wyciągać wiatrochron. Z reguły roleta montowana z boku znajduje się w aluminiowej obudowie i jest wysuwana na żądaną długość podczas użytkowania i zaczepiana po przeciwnej stronie. Markizę boczną można również w łatwy sposób samodzielnie zamontować na ścianie domu, dzięki czemu w szybki i prosty sposób uchronisz się przed nieprzyjemnymi podmuchami wiatru. Markiza powinna być wykonana z wodoodpornego i wytrzymałego materiału i powinna być zarówno odporna na warunki atmosferyczne, jak i zintegrowana ochrona przed promieniowaniem UV. Markizy w standardowych formatach kosztują od 100 do 300 euro i są dostępne w wielu różnych kolorach.
Alternatywnie, pionowo napinane żagle przeciwsłoneczne zapewniają lekkie i tymczasowe rozwiązanie chroniące taras przed wiatrem. Aby nie wybrzuszały się zbytnio na wietrze, materiał powinien być mocny i napięty.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here