Buduj niedrogo: jak obniżyć koszty ”,

Działki budowlane są szczególnie drogie w obszarach metropolitalnych. Dziedziczne prawa budowlane oferowane przez kościoły i gminy często oferują tutaj rozwiązanie: zamiast kupować działkę, nabywasz prawo do użytkowania i zagospodarowania terenu przez określony czas - zwykle od 60 do 99 lat. Roczny czynsz dzierżawny w wysokości około 3 do 4 procent wartości nieruchomości jest płacony za dzierżawę. W zamian użytkownicy dziedzicznych praw budowlanych zarządzają nieruchomością jak prawdziwi właściciele. „Dzierżawa może być alternatywą dla kupowania, zwłaszcza w regionach o wysokich cenach gruntów”, wyjaśnia Sven Schüler z LBS. „Wreszcie, niższy wymóg kapitałowy przynosi korzyści w zakresie finansowania."

Sztuka zaniechania

Zakwestionować własne wymagania dotyczące przestrzeni. Przestronny dom z pewnością obiecuje dużo komfortu. Ale każdy metr kwadratowy powierzchni mieszkalnej kosztuje dodatkowe pieniądze: nie tylko przy zakupie lub budowie, ale także później w utrzymaniu. Nawiasem mówiąc, każdy mieszkaniec Niemiec ma średnio 47 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej. Budując dom, można też sporo zaoszczędzić, obchodząc się bez piwnicy - około 50.W większości przypadków ta pozycja wynosi 000 EUR. Na przykład możesz umieścić usługi budowlane w sąsiednim pokoju zamiast w piwnicy. Pozwala to zaoszczędzić 20 procent kosztów budowy powłoki od samego początku. Ponadto skraca się czas budowy bez piwnicy i łatwiej można uniknąć późniejszych problemów z podciąganiem wód gruntowych, a nawet zalaniem.

Cierpliwość jest nagradzana

Budując dom, warto odłożyć na kolejny rok działania, które nie są wymagane do wprowadzenia: np. dobudówka dachu, budowa wiaty garażowej lub projekt ogrodu. To da Ci czas na konsolidację finansów. Każdy, kto zatrudnia rzemieślników we własnym gospodarstwie domowym, może odliczyć swój czas pracy do celów podatkowych. Maksymalnie 6.000 euro dla handlowców można odliczyć rocznie. Powoduje to zwrot podatku do 1.200 euro.

Wskazane jest odłożenie środków, które nie są wymagane do wprowadzenia się: na przykład przedłużenie dachu. Tak więc początkowo potrzeba mniej pieniędzy na budowę.

Zdjęcie: iStock/ronstik

Zabierz ze sobą fundusze

Czy to dopłaty do budownictwa mieszkaniowego, dodatki mieszkaniowe Riester, tanie kredyty KfW i BAFA na energooszczędne budownictwo i remonty, czy też fundusze z państwowych banków rozwoju i gmin: nabywcy i inwestorzy są wspierani w zakupie nieruchomości za pomocą całej gamy programów dotacji. Każdy, kto finansuje swój dom umową oszczędnościową na kredyt mieszkaniowy Riester, nie tylko otrzymuje ulgi państwowe, ale także korzysta z dodatkowych ulg podatkowych: Możesz mieć do 2.Odbierz 100 euro jako wydatki specjalne w zeznaniu podatkowym. Kalkulator oszczędności domu pomoże Ci znaleźć najlepszą taryfę dla Twojego celu oszczędności domu. Możesz również zobaczyć, z jakich dotacji rządowych możesz skorzystać.

Wyjaśnij odpowiednio wcześnie, z jakich dotacji możesz skorzystać.

Zdjęcie: Fotolia / goodluz

Zbuduj kapitał własny w odpowiednim czasie i sfinansuj go tanio

Posiadanie wystarczającego kapitału własnego po swojej stronie ułatwia budowę każdego domu. Dlatego ważne jest, aby zacząć oszczędzać w odpowiednim czasie. Powinieneś być w stanie zebrać około 20 do 30 procent całkowitych kosztów z własnej kieszeni. Na przykład na oszczędzanie opłaca się kredyt mieszkaniowy i umowa oszczędnościowa z LBS. Korzystasz z bezpiecznego oprocentowania i stałych miesięcznych rat finansowania. Za pomocą kalkulatora kredytów hipotecznych możesz obliczyć, które finansowanie nieruchomości najlepiej odpowiada Twojej przyszłości.

Architekt: profesjonalista, jeśli chodzi o oszczędzanie

Tania budowa domu zaczyna się od planowania. Szczególnie opłaca się budować z architektem dla osób dbających o cenę. Ponieważ profesjonalista może zaprojektować dom w taki sposób, że nawet przy ograniczonym budżecie, indywidualne życzenia życiowe mogą zostać spełnione w najlepszy możliwy sposób. Doradza właścicielom budynków, dzięki czemu pomaga uniknąć kosztownych, kosztownych błędów. Monitoruje również prace budowlane, aby upewnić się, że budżet jest dotrzymywany.

Możesz być także zainteresowany Know-how w zakresie nieruchomości Planowanie budowy Własny wkład przy budowie domu: tyle możesz zaoszczędzić Oszczędności i finansowanie budowy Prawidłowe obliczenie dodatkowych kosztów budowy

Praca własna przy budowie domu ma duży potencjał oszczędności

Budując dom, możesz oszczędzić nawet 10 procent całkowitych kosztów budowy własnym wkładem. Ale nie przeceniaj siebie. Oprócz umiejętności manualnych potrzebujesz wszelkiego rodzaju narzędzi, maszyn, pomocników i przede wszystkim czasu. Ponadto ważne jest, aby Twoja własna praca harmonizowała z resztą procesu budowlanego. Pamiętaj też, aby zgłosić pomocników do BG Bau w odpowiednim czasie (nie później niż tydzień po rozpoczęciu pracy) i opłacać składki, aby wszyscy byli ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Dokumentuj prace zewnętrzne i wewnętrzne

Roszczenia gwarancyjne wobec firmy budowlanej często przepadają, jeśli podejmiesz inicjatywę. Zwłaszcza, gdy defekty pojawiają się później i nie można udowodnić, kto je spowodował. Dlatego warto zasięgnąć dobrej porady i dokumentacji przygotowanej przed rozpoczęciem budowy, aby wyraźnie odróżnić prace zewnętrzne i wewnętrzne.

Niższe koszty z wiatą garażową

Koszty budowy wiaty są niższe niż garażu na dom. Niektóre władze budowlane mogą nawet zezwolić na budowę bez własnego pozwolenia na budowę. Jeśli zdecydujesz się na budowę wiaty, możesz obniżyć koszty budowy o około połowę w porównaniu z garażem. Potrzebujesz również mniej miejsca do zbudowania wiaty. Z tego powodu władze budowlane stosunkowo często akceptują wyjątki od zasady odległości od ulicy. Jeśli mieszkasz również w dobrej okolicy, istnieje możliwość postawienia wiaty bezpośrednio na granicy posesji.

Jeśli zaparkujesz samochód na wiaty zamiast garażu, zmniejszysz koszty budowy.

Zdjęcie: Fotolia / Ingo Bartussek

Lekkie ściany są niedrogie

Jeśli cenisz solidne ściany zewnętrzne, możesz polegać na lekkich konstrukcjach z płytą kartonowo-gipsową wewnątrz. Może to pomóc w obniżeniu kosztów budowy domu. Instalacja jest szybka i mniej brudzi. Nie ma długich czasów schnięcia i można od razu otynkować lub wytapetować ściany. Oznacza to, że możesz przenieść się od trzech do czterech tygodni wcześniej niż w przypadku konwencjonalnej solidnej konstrukcji. Kolejną zaletą lekkich ścian jest to, że łatwiej je usunąć lub przenieść. Dom jest więc elastyczny i z czasem dostosowuje się do Twoich potrzeb.

Konstrukcje drewniane też są polecane i niedrogie. Ściany i elementy dachu są w całości wstępnie zmontowane przez stolarzy w warsztacie - łącznie z izolacją, kanałami kablowymi, otworami okiennymi i drzwiowymi. Części są następnie składane na budowie w ciągu kilku dni. To znacznie zmniejsza koszty i czas budowy.

Sauna obniża podatek

Nabywcy istniejących nieruchomości oszczędzają, odliczając od ceny zakupu umeblowanie. Podstawą wymiaru podatku od przeniesienia własności nieruchomości jest wartość nieruchomości, tj. domu i nieruchomości. Jednak inwentarz, taki jak wyposażone kuchnie, markizy lub sauny, nie stanowią części nieruchomości. W związku z tym w umowie notarialnej powinieneś mieć wskazaną odrębnie cenę zakupu inwentarza. Wtedy nie płacisz podatku od przeniesienia własności nieruchomości. To samo dotyczy rezerwy na utrzymanie mieszkań w budynkach mieszkalnych.

Zbuduj dom bez barier z dalekowzrocznością

Możesz zaoszczędzić na wysokich kosztach modernizacji, planując z wyprzedzeniem i budując swój dom bez barier od samego początku. Wszyscy się starzejemy, a wypadki zdarzają się szybko. Dlatego pomyśl o szerokich otworach drzwiowych, dużych łazienkach i wystarczającej ilości miejsca przed wszystkimi drzwiami.

Możesz być także zainteresowany Emerytury i pensjonaty Remont bez barier z firmą Riester Sanieren Remont bez barier: z tymi kosztami musisz się liczyć Mieszkanie i budynek bez barier dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej

Nagie domy

Jeśli możesz wiele zrobić sam i chcesz zaoszczędzić na kosztach, dom z gołą kością jest dla Ciebie idealny. Kiedy Ty i Twoja rodzina już mieszkacie w domu, możesz niedrogo wykończyć części domu, które trzeba wybudować krok po kroku, np. poszerzyć strych lub urządzić mieszkanie dla babci. W ten sposób możesz przez lata przekształcić swój dom jednorodzinny w dom wielopokoleniowy bez presji finansowej i zaprojektować swój dom spokojnej starości w młodym wieku.

Istniejąca nieruchomość

Pod względem finansowym istniejąca nieruchomość może mieć wiele zalet. Istniejące domy są często tańsze od nowych. Ponadto powierzchnia mieszkalna jest ograniczona, zwłaszcza w aglomeracjach miejskich, dlatego ceny gruntów pod nowy budynek są tam bardzo drogie i zazwyczaj nie są interesujące dla rodzin o przeciętnych dochodach. Kupując stary budynek, korzystasz również z dotacji KfW, na przykład, jeśli chcesz poprawić efektywność energetyczną.

Kondominium

Oprócz budowania domów i istniejących nieruchomości możesz również spełnić swoje marzenie o posiadaniu domu z kondominium. Takie rozwiązanie jest opłacalne np. dla każdego, dla kogo budowa domu jest za droga. Kolejną zaletą jest to, że kondominia są często zlokalizowane w centrum miasta. Więc jeśli jesteś mieszkańcem miasta i cenisz sobie centralną lokalizację, kondominium może zaspokoić te potrzeby lepiej niż nowy budynek.

Ci, którzy lubią mieszkać w centrum i dla których nowy budynek jest zbyt drogi, mogą być zadowoleni z kondominium.

Zdjęcie: iStock / Lacheev

Warto spróbować negocjacji

Cenę zakupu nieruchomości generalnie można negocjować. To, czy rozmowy obiecują sukces kupującemu, w naturalny sposób zależy od popytu. Czasami sprzedawcy się spieszą, bo pilnie potrzebują pieniędzy. Istnieje również możliwość zakupu tanio na foreclosures. Ale uważaj: aby skorzystać z okazji, kupujący musi podjąć szybką decyzję i od razu zapłacić. Warto zatem zatrudnić rzeczoznawcę, który potrafi prawidłowo oszacować wartość nieruchomości i ewentualne wady.

Negocjowanie ceny zakupu dotyczy oczywiście nie tylko domów czy mieszkań, ale także działek budowlanych. Przy odrobinie umiejętności negocjacyjnych właściciel budynku może otrzymać trochę tańszą ziemię.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here