Miska olejowa: co to właściwie jest?

Studzienki pompowe zapobiegają zalaniu, a tym samym uszkodzeniom w piwnicy spowodowanym pękniętymi rurami wodnymi lub zerwanymi wężami w pralkach. Woda deszczowa, która może przedostać się z zewnątrz, gromadzi się w studzience pompy i dzięki temu również nie powoduje żadnych uszkodzeń.
Jako studzienki studzienne studzienki pompowe są często częścią systemu odwadniającego, a następnie przejmują odprowadzanie ścieków w piwnicy. Jest to zawsze trudne, ponieważ woda nie może po prostu spłynąć z domu do kanalizacji za pomocą zwykłych nachylonych rur spadkowych zgodnie z siłą grawitacji - niezbędny spadek jest po prostu niedostępny, odpływ jest zbyt głęboki. Tylko pompa doprowadza wodę z podłogi piwnicy na wysokość, z której niezawodnie możliwy jest normalny odpływ.

Zalania piwnicy można uniknąć dzięki studzience z pompą.

Zdjęcie: iStock / youngvet

System podnoszenia sanitariatów w piwnicy

Celowo gromadzące się ścieki to również sprawa dla studzienki pompowej - mianowicie z odwodnienia urządzeń sanitarnych w piwnicy. Wówczas studzienka pompowa jest zwykle elementem układu podnoszącego ścieki, za pomocą którego ścieki zawierające fekalia mogą być odprowadzane również z toalet, na co nie ma miejsca w prostych studzienkach pompowych. Tylko systemy podnoszenia wraz z pompami umożliwiają korzystanie z pryszniców, umywalek i toalet w piwnicy, a zatem są warunkiem wstępnym dodatkowej przestrzeni mieszkalnej w piwnicy.

Możesz być także zainteresowany Planowanie budynku Zbuduj dom z piwnicą lub bez? Porównanie zalet, wad i kosztów Wiedza budowlana Uszczelnianie płyty podłogowej: Przeciwdziałanie wilgoci w piwnicy Renowacja Uszczelnianie podłogi piwnicy: Tak postępuje

Która pompa brudnej wody nadaje się do studzienek pompowych??

Studzienki pomp działają jak standardowe pompy ściekowe z wtyczkami Schuko ze sklepu z narzędziami. Cząsteczki stałe do trzech centymetrów nie stanowią problemu. Pompa nie może po prostu pracować na sucho i dlatego ma wyłącznik pływakowy, który włącza się automatycznie, gdy studnia jest pełna wody. W przypadku systemów podnoszenia producenci stosują własne pompy, które wtedy pasują tylko do nich.

Tutaj możesz kupić brudną pompę wody od Amazon.

Zdjęcie: Einhell

Jak usunąć szlam ze studzienek pomp?

W zależności od tego, jak często i co ścieka pompuje, szlam będzie z czasem gromadzić się na dnie miski. Często wystarczy napełnić wodą studzienkę, która jest używana tylko sporadycznie, i wymieszać szlam, aby pompa brudnej wody wypompowała go. Do usuwania szlamu z dna studzienki sprawdzają się, w zależności od wielkości, stare szufelki lub dziecięce łopaty z zagiętymi ostrzami z tworzywa sztucznego. Tak czy inaczej, to brudny biznes. Zawsze, gdy w grę wchodzą fekalia, jak ma to miejsce w przypadku zamkniętych systemów podnoszenia, należy zatrudnić firmę do ich oczyszczenia. Pokrywa z gumą na całym obwodzie może blokować ewentualne zapachy z dołu.

Jaka jest różnica między studzienką a agregatem przetłaczającym??

Miska olejowa to niejako najprostsza forma systemu podnoszenia bez dodatków, ale też bez zalet. Systemy podnoszenia są bardziej złożone niż studzienki pompowe, mają szczelny zbiornik magazynowy i dlatego niekoniecznie są zależne od studzienki z pokrywą. System podnoszenia jest przeznaczony do codziennej eksploatacji i jest niezbędny w pomieszczeniach sanitarnych, które są używane na co dzień. Przy okazjonalnym użyciu zwykle wystarcza mały podnośnik do ścieków. Jednak w przypadku systemów podnoszenia często nadal wymagana jest dodatkowa studzienka z pompą, która w razie potrzeby służy jako odwodnienie pomieszczenia. 

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here