Qivicon/Magenta: System Smart Home Telekom testowany w 2021 roku”,

Wszystkie firmy partnerskie sprzedają własny system inteligentnego domu z tym samym centrum sterowania: stacja bazowa Qivicon umożliwia łączenie ze sobą wielu urządzeń i systemów innych producentów. Tylko aplikacja i związane z nią miesięczne koszty korzystania z chmury różnią się w zależności od partnera. Jeśli wybierzesz Magenta SmartHome, wszystkie urządzenia kompatybilne z Qivicon można zintegrować z systemem i sterować za pomocą aplikacji Magenta SmartHome po podpisaniu odpowiedniej umowy (od pięciu euro miesięcznie).
Magenta SmartHome oferuje również własne markowe urządzenia, których nie można zintegrować z systemami inteligentnego domu innych partnerów Qivicon. Odkąd Deutsche Telekom uruchomił platformę Qivicon i bardzo wcześnie zaczął opracowywać własne urządzenia inteligentnego domu, Magenta SmartHome jest jednym z najbardziej znanych i funkcjonalnych systemów inteligentnego domu na rynku.

Dusza systemu: Magenta Home Base 2.0

Stacja bazowa Qivicon Magenta 2.0

Stacja bazowa Qivicon Magenta 2.0

Zdjęcie: Qivicon

Najnowsza wersja Qivicon Smart Home Center nosi nazwę „Home Base 2” w systemie Magenta.0 ". Jest sercem systemu i w przeciwieństwie do starej wersji można go umieścić w dowolnym miejscu pomieszczenia bez okablowania. Baza domowa w kolorze magenta 2.0 służy jako tłumacz między urządzeniami inteligentnego domu a routerem internetowym lub smartfonem. W porównaniu z większością systemów inteligentnego domu, Home Base 2 przemawia.0 oraz pięć innych języków bezprzewodowych:

 • Homematic
 • Homematyczne IP
 • DECT-ULE
 • ZigBee
 • Inteligentne Bluetooth

Obejmuje to prawie wszystkie standardy radia inteligentnego domu, co pozwala na połączenie z różnymi urządzeniami inteligentnego domu, w tym z diodami LED Philips Hue, stacją pogodową Netatmo lub termostatami grzejnikowymi Homematic IP. Oczywiście Magenta SmartHome można również sterować głosowo. System sterowania domem jest kompatybilny zarówno z Asystentem Google, jak i Alexą.
Jeśli później zapanują dalsze standardy bezprzewodowe, stacja bazowa Qivicon Magenta Home Base 2.0 można odpowiednio rozszerzyć za pomocą pamięci USB. Stacja bazowa wyposażona jest w dwa interfejsy USB do tego celu. Jako alternatywa dla transmisji WLAN, stacja dokująca Home Base 2.0 bezpośrednio do routera internetowego przez połączenie LAN.

Speedport Smart jako alternatywa dla Home Base 2.0

Każdy, kto obsługuje swoje połączenie internetowe przez Telekom, prawdopodobnie ma w domu Smart Router Speedport. Może być również używana jako stacja bazowa inteligentnego domu do automatyki domowej, choć zakres funkcji jest nieco ograniczony. Sam router ma tylko standard radiowy DECT ULE. ZigBee i HomeMatic IP można rozbudować za pomocą pamięci USB. W przeciwieństwie do stacji dokującej Home Base 2.0, nie można podłączyć żadnych inteligentnych urządzeń domowych korzystających z Homematic lub Bluetooth. Telekom poleca Speedport Smart tylko do mniejszych systemów inteligentnego domu, które nie zawierają więcej niż 20 urządzeń i dwie kamery.

Mózg systemu: aplikacja Magenta SmartHome

Instalacja systemu inteligentnego domu przez aplikację

Aplikacja Magenta SmartHome umożliwia dostęp do inteligentnych urządzeń domowych i kamer z dowolnego miejsca na świecie, gdzie dostępne jest połączenie WiFi. Ponadto wszystkie pożądane sceny automatyki domowej są definiowane za pomocą aplikacji. Przed rozpoczęciem zabawy aplikacja służy również do instalacji wszystkich komponentów Smart Home, niezależnie od tego, czy pochodzą one od Magenta SmartHome, czy od zgodnego producenta Qivicon. Nowe urządzenie można wybrać za pomocą pozycji menu „Ustawienia ” i „Urządzenia + ”, a następnie nauczyć się za pomocą instrukcji krok po kroku. Na koniec pozostaje tylko wybrać pomieszczenie, w którym znajduje się komponent. Oznacza to, że utworzono grupę funkcyjną i wszystkie urządzenia mogą być adresowane lub zautomatyzowane zgodnie z ich lokalizacją.

Twórz sytuacje inteligentnego domu lub funkcje „jeśli-to”

Siła systemu inteligentnego domu stoi lub spada wraz z możliwą automatyzacją, Magenta nazywa te sytuacje. Magenta zapisał już kilka przykładów w aplikacji, które można aktywować. Im więcej inteligentnych komponentów zostanie dodanych, tym więcej sytuacji lub. Można wdrożyć scenariusze „jeśli-to”. Na przykład, jeśli stacja pogodowa informuje o palącym słońcu, rolety lub żaluzje są automatycznie opuszczane. W połączeniu z głośnikiem Sonos One i inteligentnymi żarówkami LED Philips Hue lub Magenta wita nas muzyka i zachęcające oświetlenie na koniec dnia. Pod naszą nieobecność dokładnie te same urządzenia zapewniają, że potencjalnych intruzów odstrasza oświetlenie i rzekome odgłosy pralki.
Wszystko to można łatwo skonfigurować za pomocą aplikacji Magenta SmartHome. Ponieważ Magenta SmartHome jest kompatybilny z Alexą, sytuacje można również wywoływać za pomocą poleceń głosowych za pośrednictwem głośnika Amazon Echo lub Sonos One.

Aplikacja Magenta SmartHome w skrócie

 • Zdalne sterowanie urządzeniami inteligentnego domu
 • Tryb alarmu wyłącza się automatycznie, gdy mieszkaniec wróci do domu
 • Funkcja sprzątania symuluje obecność dzięki automatycznej kontroli światła i dźwięku
 • Powiadomienie o alarmie za pomocą wiadomości push, jako klient Telekom również za pomocą SMS
 • Kompatybilny z Alexa, kompatybilny z Asystentem Google

Co potrafi Magenta SmartHome: oferty i urządzenia na pierwszy rzut oka

Pakiet startowy Magenta SmartHome: Centrum sterowania Smart Home + czujniki drzwi/okien

Tutaj możesz zamówić pakiet startowy Magenta SmartHome. Zawiera centrum inteligentnego domu i dwa czujniki drzwi/okien.

Zdjęcie: Magenta SmartHome

Magenta SmartHome oferuje obecnie tylko podstawowy pakiet automatyki domowej. Składa się z Magenta Home Base 2 i dwóch okien lub okien w kształcie mydła. Czujniki drzwi. Są one zbudowane z dwóch części i znajdują się na drzwiach lub. montowany bezpośrednio na wprost okna i na ościeżnicy. Wbudowany czujnik magnetyczny wykrywa przerwanie połączenia i interpretuje zmieniony stan jako ryzyko włamania w przypadku Twojej nieobecności. Jeśli czujniki są połączone z inteligentnym sterowaniem ogrzewaniem, ogrzewanie automatycznie wyłącza się po otwarciu okna lub drzwi tarasowych. Czujniki dostępne w pakiecie startowym różnią się od optycznych styków drzwi/okien, które przedstawimy dalej.
Pakiet startowy w Amazon kosztuje obecnie 179,95 euro, w tym 24 miesiące korzystania z odpowiedniej aplikacji. Aplikacja kosztuje 4,95 EUR miesięcznie.

Magenta SmartHome styk drzwiowy / okienny

Możesz zamówić kontakt drzwiowy / okienny Magenta SmartHome tutaj.

Zdjęcie: Magenta SmartHome

Indywidualnie dostępne styki drzwi/okien spełniają tę samą funkcję, co czujniki drzwi/okien, które są zawarte w pakiecie startowym. W przeciwieństwie do czujnika magnetycznego ten wariant współpracuje z czujnikiem optycznym. Dzięki temu potrzebne jest tylko jedno urządzenie, które można mocować dyskretniej i elastyczniej niż w wersji magnetycznej. Oba są po prostu przymocowane załączoną taśmą samoprzylepną i muszą być zasilane bateriami.
Cena: około 35 euro na Amazon

Grzejnik i termostat ścienny Magenta SmartHome

Tutaj możesz zamówić grzejnik Magenta SmartHome i termostat ścienny.

Zdjęcie: Magenta SmartHome

Termostat grzejnikowy Magenta SmartHome został zaprojektowany, aby pomóc oszczędzać energię i zwiększyć komfort, umożliwiając powolne nagrzewanie się ogrzewania, gdy mieszkańcy są w drodze do domu. Dodatkowo można ustawić indywidualne plany ogrzewania dla każdego pomieszczenia, ale także dla każdego członka rodziny. Jeśli wrócisz do domu wcześniej, grzejnik można szybko podgrzać, gdy jesteś poza domem. Jeśli masz odmrożenia do odwiedzenia, temperaturę można oczywiście również regulować ręcznie za pomocą asystenta głosowego, aplikacji lub bezpośrednio na kontrolerze.
Cena: około 40 euro na Amazon
Wskazówka: Alternatywnie do stacji bazowej Telekom Magenta Qivicon można podłączyć designerski termostat firmy Netatmo lub tańszy termostat grzewczy eQ3 Homematic IP.

Żarówka LED SmartHome magenta E27

Żarówka LED SmartHome magenta E27.

Zdjęcie: Magenta SmartHome

Nowi członkowie Magenta SmartHome to lampy LED E27, które umożliwiają głosowe lub automatyczne sterowanie światłem. Żarówka LED występuje w dwóch wersjach: białej lub białej do kolorowej. W ten sposób Magenta oferuje alternatywę dla popularnych systemów oświetleniowych Philips Hue i Osram Lightify. Podobnie jak te inteligentne sterowanie oświetleniem, diody LED Magenta SmartHome można łączyć ze sobą w scenach lub, na przykład, odstraszać intruzów w trybie sprzątania.
Cena: około 20 euro (biały) / 30 euro (kolorowy)

Wtyczka adaptera WLAN

Wtyczka adaptera WLAN

Zdjęcie: Magenta SmartHome

Wtyczka adaptera WLAN jest również dostępna w dwóch wersjach, do wnętrz i na zewnątrz. Wszystkie urządzenia podłączone do sieci energetycznej można w ten sposób zintegrować z automatyką domową. Wewnątrz np. lampy podłogowe, ekspresy do kawy czy pralki, na zewnątrz np. oświetlenie ogrodowe czy zraszacze trawnikowe.
Cena: około 50 euro

Czujnik dymu Magenta SmartHome

Czujnik dymu Magenta SmartHome

Zdjęcie: Magenta SmartHome

Zaleta inteligentnego czujnika dymu jest oczywista: nawet jeśli nikogo nie ma w domu, aby usłyszeć dźwiękowy sygnał ostrzegawczy, mieszkańcy są ostrzegani o powstawaniu dymu za pośrednictwem aplikacji. W przypadku zakłóceń w połączeniu czujnik dymu Magenta również informuje o tym. Czujka dymu jest szczególnie praktyczna dla rodziców starszych seniorów. Jeśli coś pójdzie nie tak, dzieci są natychmiast powiadamiane. Powinieneś wiedzieć, że baterie litowe AA są niewymienne i wytrzymują tylko około dziesięciu lat. Moduł radiowy zasilany jest wymienną baterią CR123A, którą należy wymieniać mniej więcej co dwa lata.
Cena: około 60 euro

Wewnętrzny czujnik ruchu Magenta SmartHome

Wewnętrzny czujnik ruchu Magenta SmartHome

Zdjęcie: Magenta SmartHome

Czujkę ruchu Magenta mocuje się do ściany za pomocą przykręcanego wspornika. Stąd albo zapewnia dostateczne oświetlenie, albo uruchamia system alarmowy, jeśli ktoś niepostrzeżenie wkradnie się do domu. Detektor ruchu ma dobry promień około dwunastu metrów i podobno może nawet rozróżniać zwierzęta i ludzi dzięki regulowanej czułości.
Cena: około 60 euro
Wskazówka: Magenta nie ma czujnika ruchu na zewnątrz, ale czujnik ruchu eQ3 Homematic na zewnątrz można zintegrować z systemem. Do użytku w pomieszczeniach polecamy czujnik ruchu Bitron, który jest o około 20 euro tańszy od odpowiednika Magenta SmartHome.

Magenta SmartHome kamera monitorująca Basic wewnętrzna

Magenta SmartHome kamera monitorująca Basic wewnętrzna

Zdjęcie: Magenta SmartHome

Magenta oferuje teraz niedrogą alternatywę dla kompatybilnych z Qivicon kamer do monitoringu firm Bitron i Logitech. Kamera SmartHome o kącie 120 stopni rejestruje schludny wycinek pomieszczenia i przesyła nagranie z jakością 720 pikseli. W nocy światło podczerwone zapewnia pole widzenia od jednego do pięciu metrów. Obecnie nie ma funkcji pamięci. W przypadku alarmu transmisję na żywo można oglądać tylko za pośrednictwem aplikacji. Niestety nie ma też dźwięku dwukierunkowego, bo Magenta zrezygnowała z głośnika.
Cena: około 60 euro
Wskazówka: jako kamera wewnętrzna i zewnętrzna warto przyjrzeć się zgodnemu z magenta Logitech Circle 2.

Syrena wewnętrzna SmartHome Magenta

Syrena wewnętrzna SmartHome Magenta

Zdjęcie: Magenta SmartHome

Nie wymaga wyjaśnień, syrena wewnętrzna robi dużo hałasu w przypadku alarmu, dzięki czemu właściciel domu nie tylko otrzymuje ostrzeżenie na smartfonie, ale włamywacz doznaje prawdziwego szoku. Sygnalizator wewnętrzny można z powodzeniem uzupełnić kolorowymi diodami LED Magenta SmartHome lub Philips Hue, dzięki czemu całe mieszkanie skąpane jest w migoczącym zielonym lub niebieskim świetle. Syrena wewnętrzna jest po prostu podłączana do gniazdka i czeka niezauważona, aż włączy się jej 85 decybeli.
Cena: około 50 euro

Magenta SmartHome przełącznik ścienny

Tutaj możesz zamówić przełącznik ścienny Magenta SmartHome.

Zdjęcie: smarthome.de

Przełącznik ścienny to praktyczne rozszerzenie systemu inteligentnego domu. Za naciśnięciem przycisku można uruchamiać całe sceny za pomocą przycisku ściennego w kolorze magenta lub włączać i wyłączać światła w całym domu. Przełącznik ścienny można zakotwić w ścianie za pomocą kołków lub po prostu przykleić.
Cena: około 40 euro na Amazon

Magenta SmartHome: Lista kompatybilnych urządzeń i systemów

 • Amazonka Alexa
 • Asystent Google
 • eQ3 Homematic
 • Bitron
 • Osram
 • Netatmo
 • Centralite
 • gniazdo
 • Sonos
 • Zło
 • Philips Hue
 • Sengled
 • Smappee
 • Miele
 • Bosch
 • Siemens

Pełna lista urządzeń kompatybilnych z Magenta jest dostępna tutaj.

Najpopularniejsze rozszerzenia dla Magenta SmartHome

Stacja pogodowa Netatmo

Tutaj możesz zamówić stację pogodową Netatmo.

Zdjęcie: Netatmo

Stacja pogodowa Netatmo mierzy temperaturę otoczenia wewnątrz i na zewnątrz w czasie rzeczywistym. Można ustawić odpowiednie komunikaty ostrzegawcze, jeśli temperatura spadnie poniżej określonej wartości lub nadszedł czas na wentylację. Pogoda jest wyraźnie wyświetlana w aplikacji na wykresach. Dostępna jest również prognoza pogody na najbliższe siedem dni. Stacja pogodowa Netatmo jest kompatybilna z Amazon Alexa.
Stacja pogodowa Netatmo kosztuje na Amazonie około 150 euro.

Sonos jeden

Głośnik Sonos One możesz zamówić tutaj.

Zdjęcie: Sonos

Sonos One jest częścią systemu Multiroom firmy Sonos, ale może być również przydatnym dodatkiem do Smart Home jako potężny głośnik WLAN. Dzięki wbudowanemu mikrofonowi Sonos One może być również używany jako sterowanie Alexa. Zintegrowany z funkcją ochrony domu, Sonos One odtwarza różne codzienne odgłosy, które symulują obecność, na przykład odgłosy pralki lub szczekanie psa.
Głośnik Sonos One kosztuje na Amazonie około 280 euro.
Wskazówka: jeśli nie interesuje Cię sterowanie Alexa, możesz śmiało polegać na tańszym Sonos PLAY:1, który technicznie zapewnia taką samą wydajność.

Sterowanie oświetleniem Philips Hue

Tutaj możesz zamówić zestaw startowy firmy Philips.

Zdjęcie: Philips

Diody LED Philips Hue mogą być również używane do ochrony przed włamaniem, jeśli są zintegrowane z funkcją sprzątania aplikacji Magenta. Oprócz symulowania obecności system może oczywiście służyć również do optymalnego oświetlenia różnych sytuacji. Odpowiednie oświetlenie do oglądania telewizji, czytania lub kolacji jest emitowane po naciśnięciu przycisku na przełączniku ściennym, za pomocą aplikacji lub polecenia głosowego.
Uwaga: mostek Philips Hue jest absolutnie niezbędny do integracji z systemem Magenta SmartHome, nawet jeśli stacja bazowa jest wyposażona w moduł radiowy ZigBee.
Pakiet startowy z Philips Hue Bridge kosztuje na Amazonie około 160 euro.

Kontroluj Magenta SmartHome przez Alexa

Sterowanie głosowe za pośrednictwem Alexy lub głośnika Alexa, takiego jak Amazon Echo lub Sonos One, pozwala teraz na dość kompleksowe sterowanie systemem Magenta Smart Home. Następujące funkcje mogą być sterowane głosowo za pomocą wstępnie zdefiniowanych poleceń głosowych:

 • Sterowanie ogrzewaniem
 • Sterowanie oświetleniem i ściemnianie diod LED firmy Philips Hue lub Osram
 • Sterowanie roletami z eQ-3 Homematic
 • Adapter z eQ3 i Bitron

Zalety Magenta SmartHome

 • Wiele kompatybilnych komponentów
 • Prosta nawigacja po menu aplikacji
 • Przyszłościowy system dzięki możliwości rozbudowy o nowe standardy radiowe
 • Świetna społeczność i wsparcie
 • Dostępne są również moduły podtynkowe

Magenta SmartHome w przeglądzie testów 2021

Housecontrollers pisze o teście długoterminowym: „Ogólnie rzecz biorąc, Magenta SmartHome osiągnął dobry wynik w naszym długoterminowym teście. [Magenta SmartHome okazuje się być [

..

przydatne w życiu codziennym, ponieważ jest intuicyjne w obsłudze i łatwe w konfiguracji."
Domowyiinteligentny.de mówi po teście praktycznym: "QIVICON łączy poszczególne systemy z nadrzędną platformą, tworząc w ten sposób bardzo rozbudowany system inteligentnego domu."
Technologia.org jest zaskoczony po teście: "Jestem zaskoczony, szczerze mówiąc, nie sądziłem, że Telekom będzie tak przekonującym systemem! Magenta Smart Home System jest świetny!"

Wniosek: Magenta SmartHome przekonuje w testach

Niewielu z nich znajduje coś, na co można narzekać dzięki Magenta SmartHome. System inteligentnego domu umożliwia kompleksową automatyzację domu w wielu sytuacjach i jest kompatybilny z Alexą – obecnie dla wielu ważnym kryterium. Oczywiście zawsze chcesz, aby można było zrobić więcej. Na szczęście otwarta platforma Qivicon stwarza coraz więcej możliwości. Tylko płatna aplikacja pozostawia mdły posmak. Jednak przy tak przemyślanej koncepcji pięć euro miesięcznie można łatwo przeboleć.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here