Układanie krawędziowych pasów izolacyjnych w jastrychu: dlatego jest to ważne ”,

1. Taśma izolacyjna ma zapobiegać mostkom dźwiękowym i przyczyniać się do izolacji akustycznej kroków. Oznacza to: jeśli idziesz na górę, nie powinieneś słyszeć swoich kroków w piwnicy dzięki listwie izolującej krawędzie. Ponieważ przerywa transmisję dźwięku i oddziela wylewkę: Wylewka i ułożona na niej podłoga nie mają bezpośredniego połączenia ze ścianą, a zatem nie przenoszą odgłosu kroków na ścianę, a stamtąd przez cały dom.
2. Jeśli masz ogrzewanie podłogowe, zdecydowanie potrzebujesz listwy izolującej krawędzie. Tylko w ten sposób wylewka może bezpiecznie się rozszerzać, bez pęknięć i bez uszkodzenia wykładziny podłogowej, a nawet samego ogrzewania podłogowego. 
3. Trzecim zadaniem listwy brzegowej jest ochrona przed wilgocią zarówno jastrychu jak i wykładziny przed wilgocią ze ściany oraz ściany przed wilgocią z pomieszczenia. Działa to najlepiej, gdy warstwa ochronna, na przykład z folii polietylenowej, papieru bitumicznego lub surowej włókniny szklanej, jest ułożona między podłożem z litego betonu a jastrychem.

Z czego wykonany jest pasek izolacyjny krawędzi??

Wykonane z materiału termoizolacyjnego tj. pianek polietylenowych. Ale uwaga: materiał klasy konstrukcyjnej B2 jest uważany za normalnie łatwopalny. Jeśli masz zwiększone wymagania dotyczące bezpieczeństwa lub ze względów prawnych stawiane są specjalne wymagania dotyczące budowy domu, możesz skorzystać z wełny mineralnej (klasa budowlana A1). Oprócz tego, że jest niepalny, izoluje cieplnie i akustycznie, jest stabilny wymiarowo, odpycha wodę, a także jest trwały.

Jakie są paski izolacyjne??

Listwy izolacyjne krawędzi są dostępne w postaci gotowej na rolce w grubościach 5, 8 i 10 mm. Wysokość: 100, 120 milimetrów lub 150 milimetrów. Pamiętaj, że listwa musi być o 10 do 15 mm wyższa niż późniejsza wysokość jastrychu. W razie wątpliwości wybierz wyższy wariant.
W przypadku podłóg bez ogrzewania podłogowego zwykle wystarcza grubość pięciu milimetrów - osiem byłoby oczywiście lepsze do izolacji akustycznej. Wybierz co najmniej osiem, lepiej dziesięć milimetrów, jeśli chcesz układać ogrzewanie podłogowe.

Listwy izolacyjne krawędzi są dostępne jako samoprzylepne, zszywane lub klejone (z dwustronną taśmą klejącą lub klejem bez rozpuszczalników). Chociaż nic nie może się nie udać w przypadku dwóch rodzajów pasków do przyklejenia i są one również idealne dla majsterkowiczów, podczas układania zszytych pasków izolacji krawędzi należy upewnić się, że zszywki są wbijane w ścianę powyżej poziomu podłogi. W przeciwnym razie małe igły zszywek powodują poważne problemy i przenoszą dźwięk z podłogi na ścianę. W takim przypadku radzimy, aby pracę wykonali eksperci. Specjalne zszywkowe paski izolacyjne są wyższe i cieńsze niż te do klejenia, ponieważ po przymocowaniu do ściany połowa z nich jest składana przed położeniem jastrychu.
Do kupienia są również listwy izolacyjne krawędziowe z klapką foliową i bez (zwane również fartuchem foliowym).

Produkt z klapą foliową należy stosować przy układaniu wylewki samopoziomującej. W połączeniu z folią, która ma być zastosowana jako ochrona przed wilgocią, zakładka zapobiega przesuwaniu się jastrychu tam, gdzie nie powinien iść podczas układania. Jeśli układasz suchy jastrych, możesz wybrać taśmę izolacyjną bez klapy foliowej.

Prawidłowe układanie taśm izolacyjnych krawędzi: krok po kroku

Przy układaniu listew izolacyjnych krawędzi należy nie spieszyć się i sumiennie pracować. Idealnie w parach, ponieważ nawet najmniejszy błąd z Twojej strony lub najmniejszy problem materialny może mieć później duży wpływ na komfort mieszkania we własnych czterech ścianach. Izolacja akustyczna jest tutaj słowem kluczowym. Kto chce słyszeć ciągły szum toru Carrera z pokoju dziecięcego podczas oglądania „miejsca zbrodni” w niedziele?
 

1. Zmierz ilość potrzebnego materiału, przytnij go na wymiar i umieść przed miejscami do izolacji. Wszelkie rury wystające z jastrychu również muszą być zaizolowane, a zatem uwzględnione. Nie zapomnij o przeszkodach w pomieszczeniu, takich jak schody, belki, słupki, narożniki i kąty.
2. Teraz przymocuj paski izolacyjne w zależności od rodzaju krawędziowego paska izolacyjnego. Upewnij się, że poprowadzisz paski prosto po podłodze. Aby uniknąć szczelin w narożach i narożach, zalecamy ułożenie pasków izolacyjnych na narożach i narożach oraz wykonanie lekkiego nacięcia pośrodku, tak aby naroże lub narożnik można było całkowicie wypełnić.
3. Następnie ułóż izolację podłogi.
4. Połóż folię ochronną (zwaną również warstwą oddzielającą) na izolacji podłogi. Tory powinny zachodzić na siebie o 20 centymetrów. Ponownie wytnij rury i sklej paski razem.
5. Jeśli to możliwe: Teraz ściągnij fartuch foliowy z krawędzi izolacji i przyklej go do folii ochronnej warstwy oddzielającej. Gwarantuje to szczelność izolacji. Następnie można ułożyć ogrzewanie podłogowe i/lub jastrych.
6.) Połóż jastrych.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here