Wyremontuj mieszkanie dla palących ”,

Wyremontuj mieszkanie palacza: szybko i bezpiecznie usuń osady nikotyny i zapach dymu

W domach nałogowych palaczy dymy i nikotyna osadzają się w postaci żółtawego filmu na ścianach, sufitach, drzwiach i oknach. Do tego papieros lub. Zapach dymu, który jest wyraźnie odczuwany w szczególności przez przekonanych niepalących i odbierany jako bardzo nieprzyjemny. Trwałe usuwanie osadów i zapachów jest zatem jednym z najważniejszych zadań przy renowacji domu palacza.

Palenie we własnym mieszkaniu © nikodash, fotolia.com

W mieszkaniach, w których ludzie palili regularnie i intensywnie przez długi czas, film nikotynowy nie tylko osadza się na powierzchniach, ale także przenika do farb ściennych i tapet i trudno go usunąć za pomocą domowych środków. Samo pomalowanie go dostępną w handlu farbą do ścian zwykle pomaga tylko na krótki czas, ponieważ nikotyna i inne ślady dymu - podobnie jak farba - są rozpuszczalne w wodzie. Żółte osady są rozluźniane i aktywowane przez zwykłe, wodne farby ścienne, co oznacza, że ​​mogą stopniowo powracać na powierzchnię. Wtedy świeżo pomalowane ściany i sufity znów same zżółkną, a chwilowo przykryty zapach dymu może pojawić się ponownie.

Nie maluj mieszkań palaczy farbą ścienną

Woda znajduje swoją drogę - a wraz z nią plamy z nikotyny

Utrzymywanie się zabrudzeń w mieszkaniach palaczy kosztowało wielu renowatorów wiele czasu, pieniędzy i nerwów. Ponadto z tego powodu zawsze dochodzi do sporów między lokatorami a wynajmującymi, które często kończą się w sądzie. Często najemca, który się wyprowadził lub wynajmujący początkowo nadal uważa, że ​​wykonał wszystko dobrze podczas remontu i spełnił swój obowiązek - mieszkanie znów wygląda tak świeżo jak po wprowadzeniu, a także wydaje się pachnieć świeżością. Ale wtedy przebarwienia w postaci plam, pasków i smug otwierają nową drogę przez kolor i często wyglądają jeszcze gorzej niż wcześniej. Mogą nawet wnikać w nowe szpachlówki tapetowe lub emulsyjne, ponieważ te - w przeciwieństwie do tynków lub szpachli na bazie tynku - nie twardnieją (hydraulicznie) przez dodanie wody, ale przez odparowanie. Odparowująca woda zabiera ze sobą rozpuszczalne w wodzie, barwiące zanieczyszczenia i transportuje je z powrotem na powierzchnię. Często mija tygodnie, a nawet miesiące, zanim żółty kolor pojawi się ponownie - tym bardziej irytujące dla tych, którzy sądzą, że problem został rozwiązany.

Dlaczego plamy z nikotyny są tak często ponownie widoczne Notatka: Nikotyna i inne zanieczyszczenia mogą przenikać jedynie do powierzchni o otwartych porach, takich jak farba, tapeta, tynk, drewno, mur i tekstylia (np. B. Zasłony, dywany). Osady na gładkich i uszczelnionych powierzchniach, takich jak płytki, szkło lub plastik są tylko powierzchowne nawet w bardzo zadymionych mieszkaniach i można je trwale usunąć poprzez dokładne czyszczenie zwykłymi domowymi środkami czyszczącymi. aż do 30% zapisać

Malowanie, tynkowanie, tapetowanie
Tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańszych malarzy i tynkarzy, porównaj oferty i zaoszczędź.

Bariera nikotynowa, podkład barierowy, farba izolująca: uważaj na toksyczne rozpuszczalniki

W obszarze farb barierowych i izolacyjnych rozpuszczalniki od dawna uważane są za nieuniknione zło. Farby izolacyjne i barierowe na bazie wody są dostępne od wielu lat w sklepach z narzędziami i sklepach specjalistycznych. Jednak wiele z tych barierowych farb emulsyjnych, które są oferowane jako bariery nikotynowe, farby antynikotynowe czy hamulce nikotynowe, od dawna nie przyjęło się, szczególnie wśród profesjonalnych malarzy, tapicerów i renowatorów. Jednym z powodów było to, że ich odcięcie lub. Efekt izolacji nie spełniał wymagań profesjonalistów: ryzyko kolejnego „wędrowania” i związanych z tym reklamacji i przeróbek było po prostu zbyt wysokie.

Blokada nikotyny obejmuje plamy bez zapachu Bariery nikotynowe utrzymują się na różnych powierzchniach

Ponadto pojawiły się uzasadnione obawy dotyczące zawartych rozpuszczalników, z których niektóre mogą powodować szkodliwe emisje przez miesiące lub lata. Wynikające z tego zagrożenie dla zdrowia i pogorszenie jakości życia było wtedy prawdopodobnie nawet wyższe, niż gdyby ludzie nadal szczęśliwie palili w pokojach. Toksyczne farby izolacyjne do renowacji mieszkań dla palaczy nie są zatem dobrą wymianą, a na pewno nie opłacalną inwestycją.

Na szczęście trend zakazów nikotynowych zmierza teraz w kierunku produktów na bazie wody, bezrozpuszczalnikowych i niskoemisyjnych. Nowoczesne farby izolacyjne, które są również stosowane i polecane przez profesjonalistów i rzemieślników, wytwarzają trwały efekt barierowy, m.in. B. poprzez emulsję z żywicy syntetycznej. Chronią środowisko i klimat w pomieszczeniu, przyjemnie się z nimi pracuje i trwale odświeżają ściany w mieszkaniach dla palaczy.

Odmalowanie drewnianej ściany © Style Photography, fotolia.com Notatka: Farby z żywic syntetycznych, które mają pełnić funkcję bariery nikotynowej, należy nakładać obficie i równomiernie. W ten sposób bezpiecznie zawierają wszystkie niepożądane pozostałości i zanieczyszczenia z dymu papierosowego. Zanieczyszczoną tapetę należy wcześniej usunąć. Po wyschnięciu barierę nikotynową można w razie potrzeby pomalować drugą warstwą farby.

Podobnie jak inne farby izolujące i farby barierowe, bariery nikotynowe mają również tę wadę, że wpływają na właściwości fizyczne ścian i sufitów. Między innymi wpływa na zdolność ściany do regulowania klimatu wewnętrznego poprzez pochłanianie i oddawanie wilgoci (pary wodnej). Po nałożeniu warstwy barierowej – niezależnie od przeznaczenia – zmienia się bilans wilgoci, co wiąże się z rosnącym zagrożeniem pleśnią. Mieszkańcy muszą być tego świadomi i odpowiednio dostosować swoje zachowanie – np. poprzez częstsze ogrzewanie i/lub wietrzenie.

Remontuj domy palaczy za pomocą urządzeń ozonujących

Urządzenia ozonujące rozkładają tlen zawarty w powietrzu na ozon, który dzięki swojemu utleniającemu działaniu może neutralizować zapachy i tym samym trwale je eliminować. Dzięki profesjonalnemu ozonowaniu zarazki (e. B. bakterie) powodujące nieprzyjemne zapachy giną – nie tylko na powierzchniach ścian, ale także w miejscach, do których inaczej byłoby trudno lub nieosiągalne.

Usuń zapachy specjalnie i trwale za pomocą ozonu

Ozonowanie jest często przeprowadzane w mieszkaniach przeciwpożarowych, gdzie trzeba zwalczać wyjątkowo uporczywe zapachy. Samochody do palenia można również zdezynfekować ozonem i uwolnić od zapachu dymu. Wyspecjalizowane firmy sprzątające stosują również urządzenia ozonujące podczas remontów i remontów mieszkań dla palaczy. Odpowiedni proces trwa od jednego do trzech dni, w zależności od wielkości i stopnia zabrudzenia mieszkania - środek, który może być opłacalny, szczególnie dla właścicieli, którzy chcą niezawodnie zapobiec przyszłym reklamacjom.

Usuń zapach papierosów z wykładzin podłogowych

Dywany czy laminat w mieszkaniach palaczy często łatwiej wymienić niż wyczyścić. Zapach dymu i zanieczyszczeń wnika głęboko we włókna, a także przedostaje się pod wykładzinę poprzez fugi i przejścia, gdzie stają się niedostępne. Istnieją specjalne urządzenia (tzw. urządzenia do ekstrakcji natryskowej), które pod ciśnieniem rozpylają wodę i środki czyszczące w głąb włókien dywanu, a następnie ponownie zasysają wraz z rozpuszczonym brudem. Ta wyszukana obróbka jest opłacalna tylko w przypadku wysokiej jakości i mało noszonych dywanów. W przypadku mocno zabrudzonych podłóg laminowanych lub linoleum ich wyrwanie i wymiana jest zwykle najszybszą i najlepszą metodą.

Notatka: W mieszkaniach dla palaczy prace remontowe wynajmującego po wyprowadzce często przekraczają standardowe naprawy kosmetyczne. W ciężkich przypadkach wynajmujący ma nawet prawo do odszkodowania. Aby uniknąć sporów, palacze powinni mieć uzgodnioną w umowie końcową renowację przez profesjonalistę (np. B. Firma malarska). A wynajmujący powinni również zasięgnąć opinii specjalisty w celu udokumentowania szkody w sposób bezpieczny prawnie i naprawienia jej odpowiednimi środkami.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here