Prawo przy zakupie kuchni ”,

Dobrze przy zakupie kuchni: Jeśli dobrze zaplanujesz zakup kuchni, zaoszczędzisz sobie wiele kłopotów

Kuchnia to centralne miejsce w mieszkaniu lub domu. Tam spotykasz się z przyjaciółmi, gotujesz z rodziną, tam świętujesz. Jeśli kupisz nawet kuchnię z salonem, w której strefa gotowania znajduje się jak wyspa pośrodku dużego pokoju, powinieneś zaplanować jeszcze dokładniej. W końcu taka kuchnia przyciąga wzrok i przyciąga uwagę.

Więc masz jeden Studio kuchenne odwiedził lub przejrzał broszurę. Po szczegółowym doradztwie znalazłeś optymalne rozwiązanie pod względem ceny i wyposażenia. Kuchnię kupujesz, montujesz i montujesz sam w domu. Lub obsługa klienta pomoże i zmontuje dla Ciebie nowy raj kulinarny. I od tej pory gotujesz latami bez żadnych problemów – przynajmniej kuchnia zawsze działa idealnie.

Ważne: kompetentne porady przy zakupie kuchni © Kzenon, stock.cegła suszona na słońcu.com

Tak powinno być, ale ten zarysowany przypadek nie jest regułą, nawet dla jednego Zakup kuchni może się nie udać. Niezależnie od tego, czy blat puchnie, piec do zabudowy wydziela iskry, czy zawiasy pękają.

Planowanie to podstawa i koniec wszystkiego

Na etapie przygotowań do etapu planowania możesz zrobić wiele złego, ale możesz też zrobić więcej dobrze.

Dodatkowo jeden Lista kontrolna:

 • Zastanów się dokładnie, do czego używasz nowej kuchni i z jakim wyposażeniem.
 • Zaplanuj każdą część kuchni.
 • Trzymaj się własnych wytycznych i celów.
 • Uzyskaj szczegółowe porady od różnych ekspertów w swojej dziedzinie.
 • Jeśli negocjujesz z profesjonalistami studia kuchennego, poproś o gwarancję pomiaru: Niech pomieszczenie zostanie dokładnie zmierzone.
 • Wyjaśnij, czy dostawa i instalacja są wliczone w cenę całkowitą.
 • Upewnij się, że używasz energooszczędnego sprzętu.
 • Uzyskaj najdłuższą możliwą gwarancję, jeśli nie za drogo.
 • Negocjuj gwarancję ostatecznej ceny, abyś nie był zaskoczony ukrytymi kosztami.

Nawet jeśli będziesz o tym pamiętać, niekoniecznie unikniesz kłopotów z zakupem swojej kuchni. Ponieważ wiele może się zdarzyć: brak dostawy, w kuchni są wady, może brakować części lub sprzedawca nie wykonuje niektórych pozostałych prac. Są też różne Rodzaje zakupów kuchennych.

Kup lub zamów to, co nazywa się a Aneks kuchenny, to zamknij jeden Umowa kupna. Zgodnie z prawem masz wtedy prawa gwarancyjne wobec sprzedawcy. Masz możliwość reklamacji dwa lata od daty zakupu lub dostawy.

Jednak zdobądź jeden Wyposażona kuchnia w węższym znaczeniu stajesz się wtedy posiadaczem indywidualnie dopasowanej, szytej na miarę kuchni. A Umowa o pracę jest dostępna, w wyniku czego termin reklamacji wydłuża się do pięciu lat - nawet jeśli samodzielnie zainstalowałeś tę kuchnię.

aż do 30% zapisać

Najlepsze oferty dla kuchni

porównaj oferty
 • Sieć ogólnokrajowa
 • Kwalifikowani dostawcy
 • Nie wiążący
 • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze kuchnie marzeń, porównaj oferty i zaoszczędź. Jeśli kuchnia jest zamontowana bez wad? © Nowa Afryka, magazyn.cegła suszona na słońcu.com

Gwarancja lub rękojmia

Piece, lodówki i inne urządzenia zawsze podlegają dwuletniemu okresowi. Obowiązuje tam prawo sprzedaży. Jeśli te urządzenia elektryczne są wadliwe, to osobą kontaktową jest sklep meblowy lub studio kuchenne, a nie producent urządzeń. W końcu kupiłeś kompletny pakiet: kuchnię. Chyba że producent drogiego piekarnika lub lodówki udzielił dodatkowej gwarancji wykraczającej poza ustawową rękojmię.

Co zrobić, gdy piekarnik się zepsuje © ASDF, magazyn.cegła suszona na słońcu.com Notatka: Jak tylko odkryjesz jakiekolwiek wady, zgłoś to sprzedawcy. Jeśli natomiast po prostu nadal będziesz korzystać z kuchni, a jej stan się pogorszy, zostanie to zinterpretowane na Twoją niekorzyść. Musisz wziąć to pod uwagę. Nie zdejmuj kuchni, jeśli wada jest wyraźnie widoczna podczas montażu.

Ponieważ konsumenci czasami wymieniają gwarancję i gwarancję jednym tchem i często nie jest jasne, czy istnieją dwa zupełnie różne prawa, ponownie o wyjaśnienie:

Gwarancja jest regulowana przez prawo, zgodnie z którym ktoś musi ją postawić, jeśli produkt wykazuje wadę. Albo produkt nie jest taki, jak obiecano. Lub nie nadaje się do normalnego użytkowania. Następnie: Osobą kontaktową jest dealer, który nawiasem mówiąc, nigdy nie może skutecznie wyłączyć ani skrócić gwarancji.

Z drugiej strony gwarancja jest tylko częściowo regulowana przez prawo. Uzupełnia ustawowe uprawnienia z tytułu rękojmi. Za warunki gwarancji dotyczące wykonania, zakresu i czasu trwania odpowiada usługodawca.

Kuchnia: gwarancja i gwarancja Notatka: Należy podkreślić, że praw ustawowych nie ogranicza przyrzeczenie gwarancyjne.

Sprawdź szczegóły gwarancji

Jeśli ktoś daje Ci gwarancję przy zakupie kuchni, i tak zwróć uwagę na drobny druk. W końcu gwarancje są czasami ograniczone, ponieważ dotyczą tylko poszczególnych części lub właściwości produktu. Gwarancja jest czasem powiązana z warunkami. Następnie należy np. ostrożnie obchodzić się z kuchnią, używać jej tylko zgodnie z przeznaczeniem lub regularnie serwisować.

Czy to płatny? Dodatkowa gwarancja, przegląd kosztów i korzyści. Jeśli koszty wyraźnie przewyższają korzyści, lepiej trzymać się z daleka od dodatkowej gwarancji, która podlega opłacie.

Jeśli wystąpi sytuacja awaryjna i Twoim zdaniem istnieje wada w kuchni, jako kupujący musisz zasadniczo udowodnić, że produkt jest wadliwy i że wada istniała już w momencie dostawy.

Jest jednak ważny przez pierwsze sześć miesięcy od przekazania Ułatwienie dowodu, konsumenci powinni być zadowoleni. W tym okresie przyjmuje się, że wada występowała od początku. Tylko wada jako taka musi zostać udowodniona w ciągu pierwszych sześciu miesięcy.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here