Prawo i finanse: oto wskazówki na lipiec i sierpień 2018 r. ”,

Obecna tabela kosztów operacyjnych pokazuje, że najemcy muszą sięgnąć głęboko do swoich kieszeni, aby pokryć koszty dodatkowe.

W Niemczech tak zwany „drugi czynsz” jest wysoki: koszty ciepłej wody, ogrzewania, wywóz śmieci, a także podatek dozorcy i podatek od nieruchomości stanowią czasami ponad jedną trzecią czynszu brutto. Według najnowszych danych rozliczeniowych Niemieckie Stowarzyszenie Najemców stwierdza: Najemcy płacą średnio 2,17 euro za metr kwadratowy miesięcznie za koszty operacyjne. Jeśli dodamy koszty utrzymania ogrodu lub windy, wydatki te wzrosną do 2,76 euro. W przypadku mieszkania o powierzchni 80 metrów kwadratowych daje to dumne 2.650 euro rocznie. Olej opałowy i gaz opałowy znacznie wzrosły od okresu badania. Najemcy muszą więc być przygotowani na to, że ich rachunek za media za 2017 rok będzie zauważalnie wyższy.

Właściciele mogą wystawiać najemcom rachunki za wydatki na ogrodników i dozorców.

Zdjęcie: Fotolia / Paolese

Kobiety wściekają się ciężko

Kobiety lepiej wykorzystują swoje twierdzenia Riester niż mężczyźni. Państwo wypłaca im przeciętny roczny zasiłek w wysokości 373 euro, o 85 euro więcej niż mężczyznom. Wohn-Riester rozwinął się w najpopularniejszy wariant Riester w ostatnich latach: prawie 1,8 miliona Niemców korzysta teraz z umowy kredytu mieszkaniowego Wohn-Riester jako dodatkowej emerytury. Odpowiada to około dziesięciu procentom wszystkich kontraktów Riester w Niemczech.
Zasiłek na dziecko: Kobiety stanowią około 56 procent otrzymujących zasiłki, a przy zasiłkach średnio 373 euro rocznie korzystają z dotacji rządowych więcej niż mężczyźni, którzy otrzymują średnio 288 euro rocznie. Świadczą o tym dane Głównego Urzędu Odpraw emerytalnych (ZfA). Różnice między kobietami i mężczyznami można zasadniczo przypisać temu, że zasiłek na dziecko w Riester dla par małżeńskich zasadniczo wpływa na konto matki. Państwo płaci do 300 euro na każde dziecko uprawnione do zasiłku rodzinnego. Potomstwo urodzone przed 2008 r. kosztuje tylko 185 euro rocznie. Przy okazji: od 2018 r. zasiłek podstawowy wzrośnie o prawie 14 proc. do maksymalnie 175 euro. Wohn-Riester zawsze się opłaca!

300 euro na każdego malucha: rodziny z małymi dziećmi korzystają z Wohn-Riester.

Zdjęcie: Shutterstock / RomRodPhoto

Mały, ale mój

Niedrogie apartamenty są rzadkością?. Dlatego wielu rodziców kupuje małe mieszkania dla dzieci na studiach i szkoleniach.
Rzadkie i drogie, to najlepiej opisuje przestrzeń życiową w dużych miastach. Mieszkania są szczególnie poszukiwane. Nie tylko studenci, stażyści i osoby dojeżdżające do pracy szukają małych mieszkań na wynajem. Coraz więcej pracujących singli rozbija się na zaledwie kilku metrach kwadratowych. Ponieważ małe mieszkania ze względu na swoje niewielkie rozmiary są często nadal dostępne. Jednak w obszarach metropolitalnych popyt znacznie przewyższa podaż. Aktualne badanie Fundacji Hansa Böcklera wykazało, że w Niemczech jest około 1,4 miliona niedrogich mieszkań o powierzchni poniżej 45 metrów kwadratowych dla jednoosobowych gospodarstw domowych.
 

Rodzice podejmują samopomoc

Młodzi ludzie w trakcie szkolenia, zwłaszcza o niskim budżecie, często mają duże trudności ze znalezieniem niedrogiego zakwaterowania – nawet jeśli ograniczają swoje wymagania przestrzenne. W takiej sytuacji matka i ojciec mogą pomóc. Jak wynika z informacji Süddeutsche Zeitung, coraz więcej rodziców decyduje się na zakup małego mieszkania, w którym dziecko lub dzieci mogą mieszkać podczas studiów lub szkoleń. Nawet w obszarach metropolitalnych małe kondominium to zwykle 100-150.000 euro do posiadania. Rodzice, którzy sami wynajmują, często mogą sobie pozwolić na te ceny. Jeśli potomstwo wyprowadziło się później, mieszkanie nadal może służyć jako lokata kapitału i zabezpieczenie emerytalne. Liczba jednoosobowych gospodarstw domowych w Niemczech wzrośnie do 44% do 2030 r., przewiduje Federalny Urząd Statystyczny. Więc małe mieszkania wciąż są poszukiwane.

Najważniejsze jest centralne i niedrogie. Wielu miejskich singli mieszka w mini-apartamentach.

Zdjęcie: Fotolia / Operator

Jedno kliknięcie, a następnie „Kwitt "

Większa wygoda w życiu codziennym: w 2018 roku kasy oszczędnościowe rozszerzają usługi bankowości mobilnej.

Nic nie działa dla młodych ludzi bez smartfona. Na szczęście aplikacje bankowe ułatwiają przeprowadzanie transakcji finansowych w podróży. Użytkownicy bezpłatnej aplikacji „Sparkasse” mogą m.in. sprawdzić stan swojego konta i sprzedaży, wykonać przelewy, zablokować zgubioną kartę czy znaleźć najbliższy bankomat.
Funkcje Dodatkowe moduły pomagają uregulować drobne sprawy pieniężne z boku. Oszczędzanie kliknięć powinno motywować Cię do osiągania celów oszczędnościowych. Budzik na koncie dostarcza informacji o ruchach na koncie. Niektóre kasy oszczędnościowe oferują przelewy zdjęć: wystarczy sfotografować fakturę, a aplikacja przeniesie wszystkie dane do formularza przelewu. Funkcja Kwitt jest wciąż całkiem nowa: umożliwia szybkie wysyłanie pieniędzy znajomym za pomocą telefonu komórkowego. Ułatwia to rozłożenie rachunku między sobą np. po wizycie w kawiarni. Zamiast wpisywać długi IBAN, wystarczy kliknąć odbiorcę z listy kontaktów. Przelewy do 30 euro działają nawet bez numeru TAN. Kwitt ma już 766.000 zarejestrowanych użytkowników. Mogą nie tylko wymieniać płatności między sobą, ale także z klientami coraz większej liczby innych instytucji kredytowych od 2018 roku.
Innowacje W ciągu roku zostaną uruchomione inne usługi związane z bankowością bezgotówkową, w szczególności przelewy w czasie rzeczywistym. „W przyszłości nasi klienci powinni mieć możliwość przyniesienia pieniędzy do odbiorcy w każdym punkcie płatności – przy kasie, w Internecie, podczas wykonywania przelewu czy przy płatności telefonem komórkowym – bez zwłoki” – mówi Helmut Schleweis , prezes Niemieckich Kas Oszczędnościowych i Stowarzyszenia Giro.

W 2018 roku kasy oszczędnościowe dalej rozwijają usługi bankowości mobilnej.

Zdjęcie: Shutterstock / M.Szmeljow

Lepiej prowadź ewidencję

Poradnia Pieniądza i Gospodarstwa Domowego pyta, jak gospodarstwa domowe zarządzają swoimi finansami. Większość uważa, że ​​mają pod kontrolą swój budżet.
Odpowiedzialne postępowanie z pieniędzmi oznacza również śledzenie własnych dochodów i wydatków. „Ci, którzy regularnie sprawdzają swój budżet, mają zatem większe szanse na osiągnięcie swoich celów finansowych” – mówi Korina Dörr, szef działu Pieniądze i Budżet, usługi doradczej Sparkassen-Finanzgruppe. W niedawnym badaniu przeprowadzonym przez firmę doradczą prawie 80 procent twierdzi, że jest dobrze poinformowanych o swojej sytuacji finansowej. Jedna czwarta regularnie prowadzi księgę domową. To sprawia, że ​​jest to pomoc numer jeden – i jest tak samo popularna wśród seniorów powyżej 70. roku życia, jak i wśród osób poniżej 30. Wielu użytkowników zauważa pozytywne efekty: zmienili swoje zachowania konsumpcyjne (39 proc.), zgromadziły rezerwy (34 proc.) i lepiej rozłożył obciążenia finansowe w ciągu roku (31 proc.).

Cztery nowe wyroki

Poniżej przedstawiamy cztery aktualne orzeczenia sądów niemieckich i ich znaczenie dla właścicieli nieruchomości, najemców, wynajmujących i podatników.

Budując dom: trzymaj się z dala od majątku dziecka!

Rodzice nie mogą sami wydawać majątku swoich dzieci, nawet na sfinansowanie domu, w którym dziecko mieszka z rodzicami. Wyższy sąd okręgowy w Celle skazał ojca na prawie 65.Aby spłacić córce 000 €. Po tym, jak nieletnia córka otrzymała spadek, ojciec przeznaczył część pieniędzy na budowę rodzinnego domu. Czyniąc to, sąd orzekł, że naruszył rodzicielski obowiązek zapewnienia majątku. W ramach opieki rodzice mają obowiązek nie tylko chronić majątek swoich dzieci, ale także go powiększać. Nawet jeśli rodzina jest w trudnej sytuacji finansowej, a potomstwo się zgadza, rodzicom nie wolno plądrować kont nieletnich. Numer akt 21 UF 89/17

W ramach opieki rodzice mają obowiązek nie tylko chronić majątek swoich dzieci, ale także go powiększać.

Zdjęcie: Shutterstock / stockfour

Podatek od nieruchomości narusza Ustawę Zasadniczą Republiki Federalnej Niemiec

Naliczanie podatku od nieruchomości od budynków i nieruchomości jest niezgodne z konstytucją. Tak zadecydował Federalny Trybunał Konstytucyjny w Karlsruhe. Sędziowie stwierdzili, że właściciele nieruchomości byli w dużym stopniu traktowani nierówno. Ponieważ do obliczania podatku od nieruchomości urzędy skarbowe posługują się przestarzałymi wartościami, które nie odzwierciedlają rozwoju cen z kilkudziesięciu lat. Nie później niż 31.12.W 2019 roku ustawodawca musi wprowadzić nową regulację podatkową dla 35 milionów nieruchomości w Niemczech. Jednak gminy mogą przez pewien czas pobierać podatek od nieruchomości według starego (niekonstytucyjnego) systemu. Po ogłoszeniu nowej podstawy opodatkowania gminy mają pięć lat na jej wprowadzenie - najpóźniej do Sylwestra 2024. Plik. 1 BvL 11/14

Obozowicze długoterminowi: Podatek od drugiego domu na kempingu podlega pewnym warunkom

Tysiące stałych obozowiczów w Niemczech może odetchnąć z ulgą. Domki mobilne, które są zainstalowane na stałe na kempingach, nie mogą być automatycznie uznawane za drugie domy. Gminy, które chcą zażądać podatku wtórnego od długoterminowych wczasowiczów, muszą najpierw spełnić pewne wymagania. O tym zadecydował Wyższy Sąd Administracyjny w Szlezwiku. W opinii sędziów domy mobilne nie są nieruchomościami i dlatego nie odpowiadają typowemu drugiemu domowi. Aby nadal móc pobierać podatek od drugiego domu, gmina musi to wyraźnie uregulować w swoim statucie i określić pewne minimalne cechy wyposażenia. Ponadto miara podatkowa musi być realistyczna. Numer akt 2 LB 97/17

Domki mobilne, które są zainstalowane na stałe na kempingach, nie mogą być automatycznie uznawane za drugie domy.

Zdjęcie: Shutterstock / Aleksey Stemmer

Najemca musi pogodzić się z podwyżką czynszu o 145 procent

Modernizacja, która pociąga za sobą drastyczny wzrost czynszu, musi być tolerowana przez najemcę, jeśli właściciel chce poprzez środki tylko doprowadzić mieszkanie do standardu, który jest dziś powszechny. Tak orzekł Sąd Okręgowy w Monachium. Właściciel chciał cię.a. Zamontuj zewnętrzną windę, dodaj balkon i zastąp piece gazowe centralnym ogrzewaniem. Czynsz na zimno za 100 metrowe mieszkanie w centrum Monachium powinien wzrosnąć z 518 euro do 1267 euro po modernizacji. W ocenie sądu nie jest to luksusowa renowacja, ale typowe zabiegi, za pomocą których właściciel dostosowuje swoją wynajmowaną nieruchomość do zwykłego komfortu życia, aby zapewnić długoterminową rentowność. Plik. 453 C 22061/15

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here