Remont domu szeregowego: Ta rodzina pokazuje, jak „,

Ogłoszenie na portalu nieruchomości w końcu przyniosło sukces – bo zajrzeli do internetu w odpowiednim momencie, a potem szybko zareagowali. „Rano odkryłam dom szeregowy i od razu zadzwoniłam” – wspomina architekt wnętrz. Była jedną z pierwszych. jej szczęście. Ponieważ poprzedni właściciele nie chcieli umawiać się na tak wiele wizyt. W międzyczasie jednak broker otrzymał już ponad 60 zapytań i tego samego dnia usunął ofertę.

Uzyskaj oferty od ekspertów tutaj

Podstawa domu szeregowego

Dom na końcu tarasu pochodzi z lat 60. XX wieku. Czterorzędowa działka została zamknięta w tym czasie w zarośniętej i zielonej dzielnicy na zachód od Monachium. Chociaż dom w zabudowie szeregowej był przez lata odnawiany z płytami włókno-cementowymi na szczycie i plastikowymi oknami, był raczej pozbawiony ozdób. „Plan piętra właściwie nie był zły, ale na parterze były dwa bardzo małe pokoje, a mała kuchnia była bardzo ciemna. Ale dostrzegłeś potencjał ”- mówi klient. Więc złożyli ofertę. Poprzedni właściciele nie mogli od razu się wyprowadzić, ale Prestels mógł poczekać. W końcu uzyskali zgodę i rozpoczęli remont kamienicy.

Remontując dom w zabudowie szeregowej, chcieliśmy nie tylko poprawić komfort życia, ale także go unowocześnić pod względem energetycznym. Anne Prestel, projektantka wnętrz

Rozpoczęcie prac remontowych

Wykonaliśmy kilka dużych projektów, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, w celu energicznego remontu domu w zabudowie szeregowej. Dokonali wymiany starych okien plastikowych na nowe drewniane, elewację wykonano z kompozytu termoizolacyjnego i otynkowano na biało. Nowe okiennice przesuwne i drzwi wejściowe z białego dębu przyciągają wzrok w odrestaurowanej zabudowie szeregowej. Z tego samego materiału wykonano ogrodzenie, altanę przy furtce ogrodowej i baldachim - a nawet podłogę w całym domu. Jednolity wygląd nadaje budynkowi z lat 60. świeży i nowoczesny wygląd.
W ramach remontu wymieniono również stary system ogrzewania olejowego ze zbiornikiem w piwnicy na gazowy kocioł kondensacyjny. Linie do tego zostały już ułożone w kwartale. Na parterze Prestels chciał połączyć małe pokoje i ciemną kuchnię w jedno duże, jasne pomieszczenie. W tym celu usunięto niektóre ściany. Konstrukcja wsparta na stalowej belce. „Bardzo lubimy tę otwartość, a z kuchni mogę mieć oko na dzieci bawiące się w ogrodzie. „Nowa kuchnia i wszystkie inne meble do zabudowy zostały zaprojektowane przez samą architektkę wnętrz, wykonał je stolarz. Wąski wykusz rozszerza jadalnię. „Udało nam się mieć większy stół jadalny i nadać pomieszczeniu harmonijny podział."

Nieoczekiwane przeszkody podczas remontu domu w zabudowie szeregowej

Więc właściwie wszystko dokładnie tak, jak sobie życzysz? Nie do końca. Pod powierzchnią na Prestel czekały niespodzianki. „Jastrych na pierwszym piętrze nie był stabilny, musieliśmy go odnowić. „Duża lukarna w dachu daje więcej miejsca nad głową, ale konstrukcja musiała zostać odnowiona i zaizolowana przed montażem. Mimo wszystkich niespodzianek: „Teraz dom w zabudowie szeregowej jest dokładnie taki, jak sobie wymarzyliśmy."

Nieodnowione stare budynki są ekscytującym i zrównoważonym zasobem w miastach takich jak Monachium. Anne Prestel, projektantka wnętrz Fakty i Liczby

Przestrzeń życiowa

170 metrów kwadratowych

budowa

Solidna konstrukcja, 2015

architekt

Planowanie: Anne Prestel z Norbertem Weickenmeierem

Materiały i produkty

Stół: Antik Zahn, krzesła: Vitra, światło nad stołem: e15 LTO07 rozpiętość, światło nad zabudową kuchenną: Lightyears Caravaggio, płytki: Made a Mano, wykładzina: dąb Bembé olejowany na biało, kominek: Dan Skan, meble do zabudowy projekt: stolarka Gleißner, drzwi wejściowe i ławka: Schreinerei Eiblmeier, żaluzje przesuwne: Meuvo Ökotechnik, sofa: Ikea, stoliki: Siano, lampa łukowa: Kare, oświetlenie w przedpokoju: Wever i Ducré, biurko: Eiermann, krzesło: Wiesner i Hager, schody kręcone: Schlosserei Schmid, umywalka: Laufen, armatura: Hansa, oświetlenie w łazience: Occhio, kolor ścian: Farrow and Ball.

Projektantka wnętrz Anne Prestel

Zdjęcie: Martin Prestel

Projektanci wnętrz odpowiadają nie tylko za dopasowanie kolorów mebli i ścian. Planujesz i projektujesz pomieszczenia, zajmujesz się ich proporcjami i strukturą - a tym samym tworzysz spójną ogólną koncepcję: do nowej budowy, przebudowy, renowacji i przebudowy. Anne Prestel od zawsze interesowała się grą kolorów i kształtów oraz wieloma możliwościami zmiany pomieszczenia za pomocą designu. Studiowała architekturę wnętrz w Burg Giebichenstein, college'u artystycznym w Halle an der Saale, ukończyła studia magisterskie w 2011 roku, a obecnie pracuje jako freelancer.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here