Dom śródtarasowy: zalety i wady na pierwszy rzut oka ”,

Dom środkowy to dom, który stoi pośrodku co najmniej trzech domów rzędowych. Po lewej i prawej stronie, tj. na końcach, znajdują się domy końcowe rzędów. Jeśli ktoś stoi na rogu, nazywa się to domem szeregowym. Pomiędzy tymi dwoma - jak "dom z kanapkami" że tak powiem - są domy średnie. Ile domów w środkowym rzędzie znajduje się w rzędzie domów jest zawsze inne.
Cechą domów szeregowych jest to, że wszystkie są zbudowane podobnie lub nawet tak samo, a także wyglądają podobnie lub tak samo wizualnie. Mieć więc ten sam kolor elewacji, ten sam kolor dachu, te same okna, te same drzwi – domy w zabudowie szeregowej są jak trójki czy czworaczki, które rodzice ubierają w odpowiednie stroje.
Znanym na całym świecie przykładem tego typu konstrukcji są ulice Londynu. Bo idea domu w zabudowie szeregowej narodziła się i udoskonaliła w Anglii. Ale domy szeregowe mają również dość dużą rzeszę fanów w wielu niemieckich społecznościach. Domów szeregowych nie należy mylić z domami w zabudowie bliźniaczej - bo ten ostatni to tylko dwa domy, które są zmontowane.
 

Pochodzenie domu szeregowego jest w Anglii: tutaj możesz zobaczyć ładny przykład z Londynu. 

Zdjęcie: iStock / essentialimage

Czy jesteś typem domu środkowego tarasu??

Zanim zaczniesz poważnie szukać domu śródtarasowego, aby go kupić lub zbudować, powinieneś dokładnie zastanowić się, czy sam jesteś stworzony do zamieszkania w domu śródtarasowym. Trzeba przyznać, że jeśli nie przeprowadzisz się na słynną bezludną wyspę, sąsiadów będziesz miał wszędzie. Nawet w mieszkaniu w apartamentowcu ludzie siedzą bardzo blisko siebie i nieuchronnie słyszą i widzą się nawzajem. W domu środkowym masz przynajmniej więcej miejsca i prawdopodobnie ogródek szeregowy. Ale w domu jednorodzinnym prywatność byłaby trochę bardziej chroniona. Nie przeceniaj siebie i swojego progu cierpliwości czy tolerancji, dlatego przed zakupem lub budową domu powinieneś intensywnie zastanowić się, czy naprawdę jesteś typem domu śródtarasowego.

Jakie są wady domu środkowego tarasu?

A to prowadzi nas do jednej z największych wad domu śródtarasowego: bliskości sąsiadów. Mieszkasz od ściany do ściany nie tylko z jeszcze jedną rodziną, ale z dwiema. Masz dwa możliwe źródła hałasu, dwa potencjalnie różne punkty widzenia i opinie, jeśli chodzi o wspólne podejmowanie decyzji. Kłótnia jest nieunikniona – nawet, a nawet szczególnie, gdy przeprowadzasz się do domu szeregowego z najlepszymi przyjaciółmi lub nawet częścią rodziny.
Ale ważną rolę odgrywa nie tylko aspekt ludzki, ale także architektoniczny: dom środkowy z tarasu sam w sobie ma dwie zamknięte ściany. Oznacza to, że masz tylko dwie ściany na okna: przednią i tylną. W zależności od rozmieszczenia okien i mebli oraz zastosowanej kolorystyki dom ze środkowego rzędu szybko może wydawać się ponury i przygnębiony. Sytuacja życiowa, która może uderzyć w umysł. Głównie dlatego, że dom środkowy, podobnie jak wszystkie domy szeregowe, nie jest przewymiarowany. Plan piętra jest zwykle dość mały, a także prosty, kwadratowy - jeśli sam nie zbudujesz domu ze środkowym tarasem i nie dodasz jednego lub drugiego udoskonalenia, możesz poczuć się, jakbyś mieszkał w sześcianie.

Jakie są zalety domu śródtarasowego?

Nawet przy zaletach domu środkowego tarasu, dwa pozostałe domy po lewej i prawej stronie od razu są na pierwszym miejscu. To wszystko kwestia perspektywy. Ponieważ: Dzięki dwóm innym domom szeregowym środkowy dom jest bardzo dobrze chroniony przed zimnem i upałem. Twój portfel będzie szczęśliwy. Mówiąc o twoim portfelu: Ogólnie rzecz biorąc, koszty dodatkowe w domu ze środkowym tarasem są raczej do opanowania i zazwyczaj są tylko nieznacznie wyższe niż koszty mieszkania.
Chcąc wybudować dom śródtarasowy ucieszy Cię niższa cena gruntu w porównaniu z domem jednorodzinnym, ponieważ montując domy oszczędzasz kilka metrów, dzięki czemu nie musisz zachowywać minimalnej odległości od domu. sąsiedzi. Oszczędzasz jeszcze kilka metrów, bo w domku szeregowym zwykle nie ma dużego ogrodu.
Domy szeregowe są często budowane bezpośrednio w mieście lub przynajmniej w pobliżu centrum miasta. Oznacza to, że ci, którzy zdecydują się na ten styl życia, mogą w pełni cieszyć się miejskim życiem, a nawet wrócić do domu autobusem lub tramwajem. Dodatkowo, jeśli miasto ma odpowiedni plan zagospodarowania, w mieście jest wiele domów w zabudowie szeregowej. Oznacza to, że masz duży wybór, aby znaleźć dom środkowy z tarasem, który jest odpowiedni dla siebie.

Zakup lub budowa domu śródtarasowego ma kilka zalet: W porównaniu z domem jednorodzinnym możesz liczyć na niższe koszty utrzymania i nieruchomości. 

Zdjęcie: iStock / ralfgosch

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie domu śródtarasowego??

Ochrona przed hałasem jest priorytetem w domu środkowym-tarasu. Jeśli sam je zbudujesz, Twój przyszły odpoczynek i relaks są w Twoich rękach. Jeśli zakupiony dom śródtarasowy nie posiada odpowiedniej ochrony przed hałasem, jest to rozsądna inwestycja, którą zdecydowanie powinieneś dokonać. Nie bój się kosztów, są niższe niż myślisz. Jedną z możliwości byłoby również wygłuszenie najpierw ściany od głośniejszych sąsiadów, a po roku drugiej. Inni właściciele domów mogą również wnieść wkład finansowy w późniejszą instalację ochrony przed hałasem. Ponieważ kiedy je usłyszysz, Twoi sąsiedzi prawdopodobnie również Cię usłyszą i będą szczęśliwi, mogąc odpowiednio wykonać swoją część.
Dowiedz się, czy w Twojej okolicy znajduje się specjalistyczny sklep z korkami. Dzięki mocnym panelom korkowym na ścianach można nie tylko dość dobrze wytłumić hałas, ale także stworzyć przyjemny, przewiewny klimat pomieszczenia.
Duże okna z małymi firankami lub po prostu z ozdobnymi szalami, jasne, naturalne kolory na ścianie i jednolicie ułożona wykładzina na każdym piętrze - kilkoma stylistycznymi trikami można sprawić, że rzekomo przygnębiona atmosfera wydaje się szersza i większa niż jest. Jeśli nie można mieć większej liczby okien, upewnij się, że w każdym pokoju jest wystarczająca liczba lamp. 
Twój dom w środkowym rzędzie może być mały, ale masz taki! Zaprojektuj go według własnego gustu i korzystaj z zielonej oazy tak często, jak to możliwe. Przy projektowaniu zadbaj o to, aby powierzchnia zewnętrzna pokrywała się z przestrzenią wewnętrzną - jeśli masz duże okna, taras i ogród wyglądają jak naturalne przedłużenie domu w środkowym rzędzie.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here