Jak wygodnie umeblować swój korytarz”,

Jasne kolory to prawdziwe magiczne lekarstwo w wąskim korytarzu: tworzą wrażenie przestrzeni, odbijając światło dzienne i sztuczne. Pamiętaj o tym nie tylko przy wyborze koloru ściany, ale także przy wyborze koloru wykładziny podłogowej. Powinno to przechodzić do sąsiednich pomieszczeń, ponieważ zmieniające się materiały na progach niepotrzebnie zaznaczają granice korytarza i wizualnie kompresują. Pomocne są tutaj jasne dywany lub dywaniki, które sprawiają, że korytarz jest bardziej przytulny i mały pokój wydaje się większy. W przypadku przedpokoju szczególnie nadają się bawełniane dywaniki, ponieważ można je prać.
Dobre oświetlenie jest również ważne, aby wizualnie powiększyć przestrzeń. Upewnij się, że w korytarzu jest równomierne światło, które łagodzi silne cienie, na przykład punkty oświetlające sufit. Kolejną sztuczką w urządzaniu przedpokoju są duże lustra – powierzchnie i światło widać dwukrotnie. Niestety jest też nieład, który wygląda jak ucisk na oku. Nie można uniknąć konieczności utrzymywania porządku w przedpokoju, jeśli chcesz, aby było przytulnie.

Zrekompensuj niekorzystne proporcje na korytarzu

W starych budynkach o niekorzystnych proporcjach często występują szczególne problemy: korytarz jest duży, ale za wysoki. Możesz temu zaradzić za pomocą odpowiedniego wyposażenia i projektu, takiego jak podwieszany sufit. Po prostu ułóż żagle z tkaniny na kijach. Zawieszone przed źródłami światła działają również jako miękkie ognisko. W przypadku wysokich sufitów żyrandole nadają się jako element przyciągający wzrok - przy niskich sufitach bardziej odpowiednie są światła LED lub małe lampy.

Aranżacja przedpokoju: wskazówki i pomysły dotyczące odpowiednich mebli

Jeśli masz mało miejsca w przedpokoju, musisz sprytnie ustawić i wybrać meble. Możesz ustawić swój korytarz tak, aby pozostało wystarczająco dużo miejsca do przechowywania.

Galeria zdjęć: 5 pomysłów na dekorację przedpokoju

Uruchom galerię zdjęć 5 Pokaż wszystko

Szatnia ta pełni również funkcję przegrody w przedpokoju dzięki bocznej części z możliwością powieszenia.

Zdjęcie: wrażenia

Szatnia „Gyland” o wyglądzie szlachetnego drewna dębowego tworzy coś w przedpokoju i oferuje miejsce na kurtki, buty, szaliki i tym podobne.

Zdjęcie: home24

Ten wieszak to naprawdę wszechstronny: z przodu znajdują się haczyki i duże lustro, które optycznie powiększa przedpokój, po bokach przegródki lub drążek na ubrania. 

Zdjęcie: tchibo

Smukły, prosty i funkcjonalny wieszak na ubrania dobrze prezentuje się w małym przedpokoju. 

Zdjęcie: samochód-moebel

Jeśli potrzebujesz dużo miejsca do przechowywania, możesz polegać na szafie XL. Drobne przedmioty najlepiej przechowywać w pudłach, aby nie wyglądały na zbyt bałagan w korytarzu.

Zdjęcie: Ikea

Szatnia vs. Półka a. Komoda do przedpokoju

Komody nadają się tylko do ustawienia dużego przedpokoju. W przeciwnym razie szybko stanie się nieporęczny i niewygodny. W przypadku półek warto zaopatrzyć się również w pudełka do przegródek, w których można schować kapelusze itp. Przy całkowicie otwartej półce w przedpokoju szybko wygląda bardzo bałagan. Jeśli masz mały przedpokój, świetnie sprawdzą się szatnie naścienne lub szatnie wysokie. Oszczędza to dużo miejsca, a obszar wydaje się większy. Jeśli chcesz tylko zostawić kilka kurtek na korytarzu, możesz skorzystać z wąskiego, wolnostojącego wieszaka na ubrania. 

Kup teraz szafę do umeblowania przedpokoju od Amazon.

Zdjęcie: Vladon

Sprytne umieszczanie mebli w przedpokoju

Jeśli urządzasz kwadratowy korytarz, warto wykorzystać ściany i np. zamiast szafek dodać wiszące półki lub ładną szafę DIY. Oraz: Zawsze przestawiaj meble w kącie, aby zyskać miejsce pośrodku. Czy twój korytarz jest bardzo wąski?? Wtedy najlepiej ustawić wszystkie meble obok siebie na ścianie i nie rozkładać ich na lewo i prawo. W ten sposób tworzysz wyraźną linię.

Kup teraz zestaw mebli do wyposażenia przedpokoju od Amazon. (Części dostępne również pojedynczo)

Zdjęcie: trendteam inteligentne życie

Szafy na buty w korytarzu

Nowoczesne szafki na buty, w których można przechowywać buty w pozycji pionowej i rozłożone, to prawdziwa oszczędność miejsca, ponieważ zajmują więcej miejsca na wysokości niż na szerokości. Jeśli chcesz z nim zaprojektować swój przedpokój, weź ze sobą but, aby go wypróbować przy zakupie. Bardzo niewiele z tych szafek nadaje się na duże buty, kozaki itp.
 

Praktyczny pomysł na przedpokój: ławka

Ławka w strefie wejściowej ma pełnić wiele funkcji: jest nie tylko siedziskiem, ale także ważnym schowkiem. Niektórzy członkowie rodziny lub goście wolą usiąść, aby założyć buty, podczas gdy inni chcą je wykorzystać do zrobienia zakupów. Przy urządzaniu małego przedpokoju zdecydowanie warto skorzystać z ławki, której siedzisko można złożyć lub ławki, która kryje miejsce do przechowywania za klapą lub szufladą. Zobaczysz: czapki, rękawiczki i szaliki można idealnie schować w mgnieniu oka! W przypadku większego przedpokoju może to być również ławka bez miejsca do przechowywania. Wygląda ładnie i przewiewnie i dekoracyjnie.

Kup teraz ławkę do wyposażenia przedpokoju od Amazon.

Zdjęcie: LIFA ŻYCIE

Wykorzystaj nisze na korytarzu

Właściciele niszy w przedpokoju mogą uważać się za szczęściarzy: może służyć jako miejsce do przechowywania. Drzwi przesuwne lub dzielone są bardziej praktyczne niż skrzydło drzwiowe, które wystaje do pomieszczenia i blokuje przejście. Ale możesz też po prostu założyć zasłonę, za którą schowasz swoje rzeczy osobiste. Nasza wskazówka: wybierz jednokolorową tkaninę. Wzory wydają się bardzo niespokojne, co również zmniejsza mały pokój.
 

Miejsce pod schodami

Miejsce do przechowywania jest często marnowane pod schodami w korytarzu. Dzięki prostym systemom regałów drabinowych (np. Ikea) taką niszę można łatwo i niedrogo zaprojektować. Dopasowane drzwi żaluzjowe ze sklepu z narzędziami lub zasłona elegancko zakrywają całość i dodatkowo chronią przed kurzem. Jednak otwarte schody należy najpierw uszczelnić drewnem lub płytą gipsowo-kartonową.

Odkryj najpiękniejsze meble i elementy dekoracyjne do swojego przedpokoju

Na Amazon Discover możesz łatwo odkryć nowe meble, meble lub przedmioty dekoracyjne. Dzięki funkcjom "Kciuk w górę" i "Kciuk w dół" sugerowane będą tylko produkty, które naprawdę odpowiadają Twoim wyobrażeniom. Jeszcze nigdy nie było im tak łatwo znaleźć swój ulubiony kawałek.  

Odkryj swój najnowszy ulubiony kawałek

Zaprojektuj korytarz z dekoracją

Jeśli wady przestrzenne są dobrze zamaskowane przez umeblowanie, dodatki tworzą w przedpokoju atmosferę dobrego samopoczucia: tu piękny wazon lub tam oprawione zdjęcia, a goście czują się mile widziani i czekają, gdy wrócisz do domu. Niemniej jednak obowiązuje zasada: mniej znaczy więcej - w przeciwnym razie przedpokój natychmiast traci swój spokojny i otwarty wygląd.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here